Mercedes oslavuje 55 rokov AMG, má aj špeciálnu sériu GLE

BMW so svoju divíziou M nie je jediným výrobcom automobilov, ktorý oslavuje výročie svojej športovej divízie. Tento rok je tiež 55 rokov od založenia AMG. A automobilka to patrične využije. Pripraví Mercedes triedy GLE so špeciálnou sériou Edition 55 pripomínajúcou práve toto výročie.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
06.07.2022
Diskusia:
Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes oslavuje 55 rokov...

Auto-moto zaujímavosti

Nové edícia bude dostupná na niektorých trhoch, ale hlavne bude spojená s určitými verziami agregátov. Tak GLE, ako GELE Coupe, budú mať možnosť získať túto sériu s motormi označený mi číslami 53, 63, ale aj 63 S. Tieto verzie budú trochu odlišne vizuálne. Na výkony agregátov sa vylepšenia vzťahovať nebudú.

Inšpirácia z minulosti, teda z osemdesiatych rokov, prichádza v podobe bočnej nálepky s výrazným logom AMG, ktorá môže byť buď na čiernom, alebo na bielom podklade, či skôr na takej farbe karosérie. Vonkajšiu vizáž menia aj disky s priemerom 22 palcov s matným sivým povrchom a stredmi s logom a nápisom Edition 55.

Mercedes oslavuje 55 rokov AMG, má aj špeciálnu sériu GLEZdroj: Mercedes-Benz

Štandardom pre túto verziu budú tmavé detaily v rámci balíka AMG Night PAckage. Balík zmení chrómové prvky za prvky lakované lesklou čiernou farbou. Niektoré detaily však závisia od zvolenej farby zovňajšku. Všetky vozidlá však budú mať zatmavené sklá v zadnej časti a štvoricu koncoviek výfuku s čiernym chrómovým povrchom a výraznými písmenami AMG.

Mercedes oslavuje 55 rokov AMG, má aj špeciálnu sériu GLEZdroj: Mercedes-Benz

Interiér však bude pre všetky vonkajšie farebné kombinácie navlas rovnaký. Každý kus zo série Edition 55 dostane čierno-červenú kombináciu kožených poťahov a vyplní dverí. Červené bude aj podsvietenie líšt na prahoch. Budú z nehrdzavejúcej ocele. Na koberčekoch zase bude červenou farbou vyšité logo Edition 55, keby náhodou nie jasné o akú verziu vozidla ide. Základom pre všetky 63 S a príplatkom pre 63 a 53 bude čalúnenie kožou Nappa, ktoré je rozšírené na stredovú konzolu a dverové výplne. Fakt, že na lakťovej opierke bude vyrazené logo AMG asi nikoho neprekvapí.

Model GLE Edition 55 bude možné objednať do konca tohto roka. Balík doplnkov bude stáť od 6 do 13 000, v závislosti od konkrétnej východiskovej verzie. V tejto cene je zahrnutý aj inak príplatkový prvok, ktorým je plachta na auto pre uskladnenie v interiéri. O počte kusov, ktoré budú mať odznaky tejto série automobilka zatiaľ nehovorí.

Mercedes oslavuje 55 rokov AMG, má aj špeciálnu sériu GLEZdroj: Mercedes-Benz

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Test: Mercedes-Benz Citan Tourer 110 - Pokrok skokomAutomobilka Mercedes-Benz má pokrytie naozaj všetky polia, ktoré vôbec môže. Začína...22. Jún, 2022
02Mercedes predstavil nové GLC, bez hybridu nebudeUž je to takmer 7 rokov, čo automobilka Mercedes nahradila model GLK modelom GLC. Vtedy...3. Jún, 2022
03Chcete vidieť BMW M3 pick-up naživo? Choďte do…V galérii Danubiana v Čunove aktuálne predbieha zaujímavá výstava špeciálnych vozidiel s...23. Jún, 2022