Mercedes prehral stávku: Utopil luxusný CLA shooting brake?

Všetko začalo stávkou. Na internete sa objavila fotografia vylešteného Mercedesu CLA Shooting Brake s popisom "Má niekto lepší nápad na zajtra?" Ak si majiteľom podobnej luxusnej mašiny alebo o podobnom automobile snívaš a patríš medzi citlivejšie osoby, mal by si zvážiť, či chceš vedieť výsledok stávky! Vedenie Mercedes-Benz totiž dodržalo slovo!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
29.08.2015
Diskusia:

Mercedes prehral stávku:...

Auto-moto zaujímavosti

Nič netušiaci Mercedes CLA Shooting Brake

Celá "akcia" začala jednoduchou stávkou. Na internete sa objavila fotografia vylešteného krásavca nemeckej automobilky. 

Na začiatku bola stávkaZdroj: mercedes-benz.sk

"Má niekto lepší nápad na zajtra?"

Na obrázku by nebolo nič výnimočné, nebyť otázky v popise fotografie. Pod obrázkom stálo: "Má niekto lepší nápad na zajtra?" Vtedy nikto ešte netušil, čo vlna zdieľaní a kometárov s "nápadmi" spôsobí. Ak si majiteľom luxusnej mašiny alebo o podobnom automobile snívaš a patríš medzi citlivejšie osoby, mal by si zvážiť, či budeš pokračovať v čítaní článku!

Popis obrázka, ktorý rozpútal internetové šialenstvo

"Na začiatku bola prehratá stávka, na konci je o jedno voľné parkovacie miesto viac. Sľubujeme, že keď bude mať tot video tisíc zdieľaní, dáme nášmu social media managerovi jeho prácu späť." : uviedol Mercedes-Benz Slovensko na sociálnej sieti po zverejnení videa. Uhádnete čo sa s Mercedesom stalo?

Status na sociálnej sieti hovorí za všetkoZdroj: mercedes-benz.sk

Odvážny komentár fanúšika a "slovo do bitky"

Medzi množstvom komentárov sa objavil nápad, ktorý automobilka neváhala zrealizovať. Fanúšik podpichol zo slovami: "A čo tak, keby si tento Mercedes zaplával?" Odpoveď automobilky na seba nedala dlho čakať. Už tušíte? Davové šialenstvo podporila slovami: "Keď vám komentár olajkuje tisíc ľudí, môžete si vybrať, či do toho bazéna nacúvame alebo to dáme driftom." Je zbytočné dodávať, že sa "zbieranie lajkov" podarilo. Výsledok hovorí za všetko. 

Mercedes-Benz Slovensko dodržal slovo!

Vedeniu automobilky vtedy už nemohlo dať krok späť a tak po niekoľkých nevydarených pokusoch o odvrátenie pozornosti vyrukovalo so sľubeným krokom. Mercedesu-Benz sa podarilo strhnúť smršť nielen na Slovensku, celá udalosť si získala celosvetovú pozornosť. Zaujímavý je aj fakt, že na sociálnych sieťach malo "utopenie Mercedesu" zrejme väčší úspech ako keby bol samotný automobil ponúknutý v súťaži! Viac ako 61-tisíc zobrazení a množstvo komentárov, to je bilancia internetovej zábavy, ktorá stála luxusný Mercedes-Benz "život." Keď už "celý internet" čakal na odpoveď automobilky, na sociálnej sieti sa objavilo video aj s "výhrou."

Šikovná reklama dosiahla viac ako 61-tisíc zdieľaní na modrej sociálnej sietiZdroj: mercedes-benz fb

Vydarený marketingový ťah

Slovenské zastúpenie nemeckej značky strhlo vlnu zdieľaní a komentárov, ktorá vyústila až do "obetovania" Mercedesu CLA. Povedzme si na rovinu, kto by nechcel vidieť luxusný automobil pod vodou! Možno každý z iného dôvodu, no väčšina z nás si video určite nenechá újsť! Áno, bude sledovať so zatajeným dychom. 

Video: Luxusný Mercedes CLA nakoniec skončil v bazéne!

Video si môžeš pozrieť aj s komentármi TU!

Z Mercedesu CLA shooting brake na "CLA swimmnig brake" 

Ak ste sledovali so zatajeným dychom, ostáva dúfať, že šlo o fiktívne utopenie. Uveríte množstvu prestrihov a zmien kamier alebo veríte, že "hlavný aktér" neumiera? Posúdenie vierohodnosti je na vás. Nevadí ani ak išlo o "fejk" zábery, množstvo ľudí "utopenie" aj tak neskutočne pobavilo. 

Luxusný Mercedes CLA skončil v bazéne!Zdroj: youtube.com

Zdroj: mercedes-benz.sk

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najbrutálnejší crash test! Havária pri 200 km/hod!Keď je reč o haváriách vo vysokej rýchlosti asi každý si predstaví potrhané plechy a...27. August, 2015
028-miestny XXL kabriolet: Rodinný úlet z dielne Audi!Audi "vytasil fotografie nečakanej vízie kabrioletu. Oficiálnu stránka nemeckej značky...28. August, 2015
03Icona Vulcano Titanium: Inšpirovaný najrýchlejším lietadlom na svete!Titán je ľahký, pevný kov vyznačujúci sa viacerými výhodnými vlastnosťami. Je odolný voči...27. August, 2015