Mercedes za 899 €: Nájazd takmer 1 000 000 km!

Mercedes-Benz C 200 CDI Sportcoupe prekvapí extrémnou životnosťou. Kráľ nájazdu najazdil 900 000 kilometrov (896,15 km) a objavil sa v ponuke áut na predaj. Stroj s takou kilometrážou a cenou v ponuke áut nenájdeš. Cena len 899 €!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
06.04.2022
Diskusia:
Zdroj: mobile.de/Auto - Kraul GmbH

Mercedes-Benz C 200 CDI...

Auto-moto zaujímavosti

V minulosti sme vám priniesli exempláre, ktoré dokážu rokmi prevádzky alebo technickým stavom po rokoch v službe odrovnať aj skúsených automechanikov. Odborníci často prichádzajú do kontaktu s opakom, autami, ktoré sa nemôžu pýšiť ani extrémnym nájazdom, ani dobrým technickým stavom. To však nie je prípad tejto unikátnej mašiny.

Mercedes C 200 CDI Sportcoupe ročník 2003 s nájazdom 896 000 km. Zdroj: mobile.de/Auto - Kraul GmbH

Jediný majiteľ 19 rokov

Dlho čakala na svoju chvíľu. Jazdila takmer 2 dekády bez akéhokoľvek zaváhania. Treba uznať, na dlhých 19 rokov veku, napriek miestam s hrdzou, vôbec nevyzerá. Nebyť poruchy, ktorá si automobil počkala tesne pred rekordným nájazdom so 6 nulami, jazdí dodnes! Túto raritu treba vidieť!

Interiér ako nový po 19 rokoch

Najlepšia vlastnosť? Tento šialený nájazd dokonca najazdil s vozidlom prvý a jediný majiteľ. Bonusom je až nečakane zachovalý interiér, ktorý by akoby bol zakonzervovaný proti plynutiu času. Možno ťa nepresvedčí imidžom starších čias a vekom, ale napriek tomu stojí tento Mercedes triedy C W203 za tvoj čas.

Nájazd 900 000 kilometrov

Čo je spoločným menovateľom áut, ktoré zaujali vysokým nájazdom a životnosťou?  Na veľkom počte najazdených kilometrov sa vo veľkej miere podieľa  úroveň starostlivosti majiteľa. Tento konkrétny exemplár dostal príkladnú starostlivosť svojho prvého a jediného majiteľa.

Výkon 122  koní

V prevedení Sportcoupé (CL203) bol (mal byť) tento stroj nástupcom mníchovskému BMW 3 Compact. Kvôli vlastnostiam a parametrom mnohí tvrdia, že toto nie je klasický Mercedes. Stroj s označením 200 CDI poháňa 2,1-litrový naftový 4-valec s výkonom 90 kW (122 koní).

Mercedes C 200 CDI Sportcoupe ročník 2003 s nájazdom 896 000 km. Zdroj: mobile.de/Auto - Kraul GmbH

Mercedes z roku 2003

Koľko ľudí si kúpi ikonický Mercedes a najazdí s ním minimum kilometrov? Pravdepodobne mal majiteľ tohto modelu istý, že jeho vlastníctvo využije nenechá ho zapadať prachom. Keď si tento automobil niekto kupuje, pravdepodobne si kupuje splnenie svojho sna a plánuje s ním jazdiť na dennej báze. Na druhej strane pri drahších automobiloch je veľká šanca, že tento artikel nebude jediným automobilom v zbierke a treba sa radiť konkrétnou situáciou.

Ročník 2003

Tento „medveď sa narodil v roku 2003 a od času, kedy zišiel z výrobnej linky, nazbieral na tachometri až 896 000 kilometrov. Vozidlo postavené na základe„céčkového Sportcoupé“ má aj ďalšie zaujímavé vlastnosti, ktoré treba vypichnúť.

Korózia vs. zachovalý interiér

Vonkajšie časti nepatria medzi najzachovalejšie. Zub času zanechal na vonkajšom vzhľade svoj odtlačok. Na niektorých miestach sú viditeľné prvé znaky korózie a poškodenia, ktoré bolo spôsobené pri parkovaní a v premávke. „Ošúpané“ kolesá kazia celkový dojem z vozidla a sú skôr cestou do minulosti. Interiér s ohľadom na nájazd 896 tisíc kilometrov ponúka nevídané možnosti.

Mercedes C 200 CDI Sportcoupe ročník 2003 s nájazdom 896 000 km. Zdroj: mobile.de/Auto - Kraul GmbH

Porucha až po takmer 20 rokoch

Aj to je dôvod, prečo si majiteľ tento stroj ponechal a pokračoval v jeho využívaní.  Čo sa týka jeho preferencií, nič mu pri riadení tohto stroja nechýbalo. Automobil má za sebou všetky dôležité prehliadky. Nevýhodou sa stala až spomínaná porucha motora, ktorá spôsobila, že treba kúpu dobre zvážiť.

Nízka cena – len 899 eur

V porovnaní s vážnymi problémami konkurencie, ani toto nemusí byť prekážka. Keďže sa nejedná o akútnu poruchu a tá nie je tak vážna ako napríklad zlomený kľukový hriadeľ, predáva sa tento exemplár len za 899 eur. Nie je zlým nápadom, porozmýšľať nad možnosťami v prípade kúpy. Dobre známa vysoká odolnosť a skvelá životnosť týchto strojov stoja na strane úspešnosti kúpy. Nový majiteľ môže po oprave najazdiť ďalšie stovky kilometrov. Ako hodnotíš technický stav vozidla? Môže tento model najazdiť po Slovensku ďalšie rekordné hodnoty? Podeľ sa s nami o svoj tip v komentároch.

Zdroj: mobile.de

Mercedes-Benz C 200 CDI Sportcoupe za 899 €

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Nikdy nejazdi s nasadenou papučou na aute!Partia tínedžerov skúša odolnosť nasadenej policajnej papuče. Po namontovaní zariadenia...30. Marec, 2022
02300 km/h: 520-koňový Seat ťa zdvihne zo stoličky! Seat Leon Cupra beštia pre náročných. Toto delo upečie výkon superšportu za zlomok ceny!...28. Marec, 2022
03Hennessey beštia dá 437 km/h! Pokorí 500 km/h?Hennessey Venom F5 beštia dá 437 km/h! Pokorí aj 500 km/h? Na základe parametrov ide...26. Marec, 2022