Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

MINI ukazuje novú verziu svojho najvýkonnejšieho modelu. Dostala meno Bulldog Raving Edition

Automobilka MINI už netrpezlivo čaká na predstavenie svojho najnovšieho modelu vo forme trojdverového hatchbacku nasledujúcej generácie. Súčasná generácia tak pôjde do histórie, ale rozlúči sa ešte s ďalšou zo sérií finálnych špecialít. Bude ňou balík doplnkov s označením Bulldog Racing Edition, pričom vylepšenia vznikali na okruhu Nürburgring.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
23.08.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: MINI

MINI ukazuje novú verziu...

Auto-moto zaujímavosti

Najskôr základná vec, všetky časti si môžete dokúpiť už teraz na svoje vlastné auto, alebo si môžete objednať auto ako celok. Séria oslavuje pretekárske úspechy tímu Bulldog Racing, ktorý je lokalizovaný v nemeckom meste Nürburg. Minulý rok na 24-hodinovke na Nürburgringu skončili druhí v triede od 1 600 do 2 000 cm³ s prepĺňaním.

Podľa súťažného auta je aj špeciálna séria John Cooper Works Bulldog Racing Edition odetá do sivej farby, ktorú používa aj pretekársky tím. Od základnej série je toto auto celkom slušne upravené. Jedným z vylepšení je použitie podvozku KW Variante 3, ktorý je miesto štandardného fabrického podvozku a bol upravovaný na známom okruhu v Nemecku. Takto by mal MINI Cooper JCW získať ešte lepšie jazdné vlastnosti.

MINI ukazuje novú verziu svojho najvýkonnejšieho modelu. Dostala meno Bulldog Raving EditionZdroj: MINI

Pod kapotou je stále tá istá pesnička, čiže dvojlitrový prepĺňaný štvorvalec, ktorý produkuje 170 kW (231 k) a aktuálne, v tomto prípade, je doplnený o výfukový systém Remus. Na predné kolesá sa výkon dostáva cez šesťstupňovú manuálnu prevodovku a originálne kolesá nahradili 17-palcové kúsky s označením OZ HyperGT, obuté do pneumatík Pirelli P Zewo s rozmerom 205/45 R17.

Ďalšou z série úprav je odstránenie zadných sedadiel kompletne, pričom miesto nich je rozpera zlepšujúca pevnosť karosérie a sieť. Je to aj spôsob ako ušetriť pár kíl hmotnosti. Samozrejmosťou je štítok označujúci poradové číslo v rámci série. Je od pákou ručnej brzdy. Číslo korešponduje s vonkajšími štítkami a názvom špeciálnej edície. Vizuálny prerod dopĺňa ešte špeciálny polep strechy Bulldog Racing.

MINI ukazuje novú verziu svojho najvýkonnejšieho modelu. Dostala meno Bulldog Raving EditionZdroj: MINI

„Aby sme boli schopní uspokojiť najväčší rozsah požiadaviek a túžob zákazníkov, každé auto bude upravené podľa konkrétneho majiteľa a jeho návrhov a bude preto unikátne. Náš špeciálny model ukazuje aké modifikácie môžeme autu spraviť. Sme šťastní, že sme schopní ponúknuť tieto služby a diely aj majiteľom starších MINI súčasnej generácie od roku 2014,“ povedal Alexander Schabbach, riaditeľ Bulldog Racing.

To však znamená, že podobné auto si môžete kúpiť ako celok u dílera, alebo si môžete zobrať staršie MINI do Bulldog Racing a nechať si ho upraviť. Určite existuje aj možnosť, že vám firma, či skôr pretekársky tím, dodá diely a vy si auto necháte dorobiť vo svojich vlastných podmienkach. Je teda len na vás, ktoré z jednotlivých dielov využijete a ako si svoje auto doladíte. Teda ako si svoje MINI doladíte.

MINI ukazuje novú verziu svojho najvýkonnejšieho modelu. Dostala meno Bulldog Raving EditionZdroj: MINI

Ak vám nesedí táto úprava, tak môžete vynechať napríklad polep strechy, alebo môžete siahnuť výlučne po podvozku. Určite však zvážte, či svoje špeciálne MINI s vysokým výkonom neupraviť týmto štýlom, lebo vyzerá naozaj fantasticky. Je to auto, ktoré má už veľmi málo konkurentov na poli horúcich hatchbackov. Veď z tejto veľkostnej kategórie ostalo len torzo toho, čo pred 10 rokmi dominovalo scéne. Clio RS je fuč, Fiesta ST dožíva, vlastne zostal len Hyundai i20 N a Volkswagen Polo GTI, ale tie sú predsa stále o niečo väčšie ako Mini Cooper John Cooper Works.

MINI ukazuje novú verziu svojho najvýkonnejšieho modelu. Dostala meno Bulldog Raving EditionZdroj: MINI

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Porsche 911 oslavuje 60 rokov, privítajte sériu S/TPorsche to spravilo znova! Hovorilo, že už nebude vytvárať limitované edície, ktoré môžu...4. August, 2023
02Ford Mustang GTD: Z okruhov priamo na cestyFord ukázal, že to so športovými autami mysli stále vážne. Ukázal najnovšiu verziu...22. August, 2023
03Nissan Z Nismo: Nová verzia pre tých, čo chcú viacJaponská automobilka Nissan okrem vozidiel, ktorí majú hybridné pohony stále vyrába aj...3. August, 2023