Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Moskvič sa vracia: Ako bude vyzerať?

Všetci si ho pamätáme. Zapísal sa do automobilovej histórie ako jeden z najznámejších predstaviteľov úspešných modelov. „Leninové sane,“ teda Moskvič 412, by tento rok oslavoval 55. narodeniny. Moskvič sa vracia do výroby!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
04.11.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: motor.ru

Moskvič sa vracia

Auto-moto zaujímavosti

Dopyt po jednoduchých sedanoch a combi odštartoval zaujímavý boj na ruskom trhu. Východný trh chcel dostupné sedany ešte predtým ako sa začali vyrábať. Mladšie ročníky by si mohli myslieť, že po cestách lietal len Lady a Volgy. Ruské autá, to boli aj Moskviče z Moskvy.

Jeden sedan a štyri crossovery. Taká bude zostava nových Moskvičov odvodených z modelov čínskej automobilky JAC.Zdroj: motor1.com

Návrat na trh

Ešte väčším prekvapením je fakt, že sa Moskvič vracia na trh. Pred časom sa na internete objavili uniknuté snímky z internej prezentácie, ktoré dokázali, že nové Moskviče skutočne uzrú svetlo sveta.  Budú skôr „preznačkovanými“ čínskymi modelmi automobilky JAC. Čo to znamená? Výrobné linky Renaultu využije podnik na montáž čínskych áut, s emblémom Moskviča.

5 nových modelov

V pláne je 5 modelov, 4 crossovery a 1 sedan. V Rusku tieto modely už sú známe. JAC JS4, ako Model I, Sehol X6, ako Model II, JAC J7, ako Model III a JAC S7, ako Moskvič Model IV. Piatym modelom má byť elektrická verzia JAC-u JS4.

Moskvič sa vracia na trhZdroj: wikipedia.org

Úspech na trhu

Predchodca dosiahol úspech na trhu dosiahol vďaka cene. Patril k najlacnejším autám východného bloku. Priaznivá cena by mu mohla pomôcť k sláve aj dnes. Okrem dobrej ceny to bol však celkom funkčný a dobre využiteľný automobil. Bol silný, robustná konštrukcia veľa vydržala a zrejme by v prípade, že by neexistovala hrdza, existoval aj dodnes. Jeho nástupca môže mať podobné vlastnosti.

Z histórie

V moskovskej automobilke MZMA (Moskovský závod malolitrážnych automobilov) sa vyrábali Moskviče už od roku 1946. Vyrábali sa modely 400, 402 a od roku 1964 aj modernejšie delo, Moskvič 408. Začiatok výroby spomínaného modelu odštartoval v roku 1967. Šialený je, teda, aj vek výroby niektorých modelov. Až 34 rokov!

Čínsky JAC J7

Značka oficiálne skrachovala v roku 2001. Ruská značka Moskvič to však nevzdáva a vyskúša sa opäť postaviť na nohy.  Začiatok výroby sľubuje už tento rok, skôr v roku 2023. Silueta a tvarové línie nového sedanu naznačujú príbuzenskú krv s čínskym modelom JAC J7.

Moskvič sa vracia - Ako bude vyzerať? Moskvič (kooperácia JAC/Kamaz)Zdroj: motor.ru

Imidž a vzhľad modelu

Čo sa týka vizuálu, nebola to práve najdôležitejšia vlastnosť. Imidž si však Moskvič vybudoval a svoju reputáciu si model odpracoval. Spoľahlivosťou porážal aj drahšiu konkurenciu. Exteriér nepôsobí rušivo a korešponduje s povahou vozidla. Prednú masku zdobili kruhové reflektory. Moskviče deLuxe a Elite, ktoré boli určené pre export, sa pýšili 4 svetlometmi.

Budúcnosť Moskviča

Aká bude budúcnosť? Postaviť Moskvič opäť do výroby majú pomôcť čínske automobilky aj partnerský Kamaz. Nie je to žiaden nepremyslený plán. Predajcovia už hlásia 23 ruských miest, kde sa bude predávať.

Moskvič sa vracia - Ako bude vyzerať? Moskvič (kooperácia JAC/Kamaz)Zdroj: motor.ru

Činsky Moskvič

Už dávnejšie uniknuté snímky z internej prezentácie dokázali, že nové Moskviče budú len preznačkovanými čínskymi modelmi automobilky JAC. To znamená, že výrobné zariadenia Renaultu využije podnik na montáž čínskych áut, na ktorých sa objaví emblém Moskviča. V pláne je 5 modelov – 4 crossovery a 1 sedan. Rusi ich už ale v podstate poznajú, pretože ide o modely JAC JS4, ako Model I, Sehol X6, ako Model II, JAC J7, ako Model III a JAC S7, ako Moskvič Model IV. Piatym modelom bude elektrická verzia JAC-u JS4.

Plán výroby

Ešte v tomto roku (reálnejšie v roku 2023) chce Moskvič vyrobiť približne 600 áut, z toho 200 kusov elektromobilov. V roku 2023 stanovil výrobca plán výroby na 50 000 automobilov. V roku 2024 to má byť už 100 000 áut. 20 tisíc.

Moskvič sa vracia - Ako bude vyzerať? Moskvič (kooperácia JAC/Kamaz)Zdroj: motor.ru

Nižšia úroveň

Nový Moskvič nebude podľa všetkého na úrovni originálu. Môžeme očakávať, že bude mať nižšiu úroveň vybavenia a nižšie ceny. Ruské weby hovoria o cene od 2,2 do 3,3 milióna rubľov, čo zďaleka nie je na úrovni dostupnejších modelov s cenovkou 20 000 eur. Ruská cena bude nižšia, počíta sa s odpočítaním dotácie, ktorou chce ruská vláda podporiť predaj doma vyrobených vozidiel. Ako sa ti tento nápad znovuzrodenia Moskviča páči? Podeľ sa s nami s tvojím názorom.

Zdroj: motor1.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Nová Gymkhana Kena Blocka: 1500-koní, 4x4 pohon, cena 12 000 000 eur!Delo v hodnote 12 000 000 eur neprehliadneš! Extrémny výkon a krútiaci moment, ktorý berie...28. Október, 2022
02Poruchové motory: Audí, BMW aj ToyotaAudíny, Passaty aj Škody Superb nemusia byť kúpou, ktorú neoľutuješ. Subaru, VW, Toyota a...2. November, 2022
03Extrémna mini dodávka: 600 koní + 1000 Nm krútiaceho momentu!Nová mini elektrická dodávka s extrémnym výkonom! S elektrickým pohonom dokáže podľa...30. Október, 2022