Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Poruchové motory: Audí, BMW aj Toyota

Audíny, Passaty aj Škody Superb nemusia byť kúpou, ktorú neoľutuješ. Subaru, VW, Toyota a BMW vyrobili autá s problémovými motormi. Ktorým motorom sa vyhnúť, ak nechceš riskovať nákladnú opravu? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.11.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: bmwgroup.com/toyota.com

Video: Na čo si dať pozor...

Auto-moto zaujímavosti

Aj konštruktéri sú len ľudia a neprodukujú 100 % funkčné finálne výstupy svojej práce. Pokazený motor rozpočet majiteľa poriadne zasiahne. Aj v populárnych modeloch a ročníkoch sa objavili poruchové motory, ktorých oprava býva finančne náročná. Tieto modely a ročníky výroby spôsobujú majiteľom najčastejšie problémy. V ktorých autách sa objavili takzvané problémové motory?

Volkswagen, Audi, Škoda 2.5 TDI V6 (ročník 1997 až 2005)

Tento motor mali pod kapotou staršie VW Passat, Audi aj Škoda Superb. Všetky tieto modely sa trápili s poruchami tečúcej vodnej pumpy, pokazeným vysokotlakovým vstrekovacím čerpadlom a ďalšími poruchami, ktoré vyžadovali opravu. Viac ako u iných áut sa u nich vyskytovali vydreté ložiská vačkových hriadeľov, vďaka nadmerne dlhým intervalom výmeny oleja, až 30 000 km.

Škoda SuperbZdroj: auto-data.net

Subaru 2.0 D Boxer Euro 4 (ročník 2007 až 2010)

Prvý dieselový „plochý“ boxer majiteľov technickým stavom počas vlastníctva nepotešil. Mal problémy s vstrekovačmi, s karbónovaním motorového oleja. Dokonca sa niekedy motor bezdôvodne zadrel kvôli chybe z výroby. Subaru nepatrí medzi značky, ktoré disponujú dostupným servisom. Kvôli konštrukcii sú náhradné diely drahé a ťažko sa zháňajú. Výnimku a optimistickú víziu napĺňa verzia Euro 5. Tu už výrobca odstránil viacero bežných problémov.

3. Opel 2.2 16v direct (ročník 2003 až 2010)

Zákazník si vyberal pri kúpe z viacerých verzií. Tá najdokonalejšia s rozvodovou reťazou a priamym vstrekovaním paliva vykazovala najviac nedostatkov a problémov. Čoho sa týkali najčastejšie chyby? Nefungoval správne reťazový rozvod, často sa odtrhla napínacia lišta a problémové boli aj ďalšie použité komponenty. Majitelia tiež riešili problémy s regulátorom tlaku vstrekovacím čerpadlom. Spotreba tiež nebola zaujímavá. Kto by túžil po vozidle značky Opel so spotrebou 9 až 10 litrov?

4. BMW 1.8d, 2.0d, 2.3d N47 (ročník 2007 až 2011)

Naopak, tento BMW agregát bol populárny vďaka skvelej spotrebe a stále výbornej dynamike. Samozrejme, aj tu sa majitelia sťažovali na iné úskalia. Inak by sa BMW nezaradilo do rebríčka poruchových mašín. Problémová a rachotiaca rozvodová reťaz, ktorá sa často pretrhla a zničila tak motor, praskajúci blok motora s následnou stratou chladiacej kvapaliny a iné opotrebenia komponentov, dokázali naštrbiť dobré skúsenosti majiteľov.

Poruchové motory - Audi, BMW aj ToyotaZdroj: bmwblog.com/skoda-storyboard.com

Toyota, Lexus 2.2 D-4D/D-CAT (ročník 2005 až 2009)

Ocenenie malina roka, čiže absolútne najhorší motor vzhľadom na skúsenosti majiteľov, vyhráva Toyota, Lexus 2.2 D-4D/D-CAT. Ide o ročníky 2005 do 2009. Toto pritom nebol žiaden outsider. Bol to najsilnejší 4-valec so skvelou reputáciou vďaka vysokému výkonu a ostrému točivému momentu. Majitelia hlásili opakujúce sa problémy s vstrekovačmi, poruchovým vysokotlakovým čerpadlom a EGR ventilom.

Nadmerné usadzovanie karbónu

Mimoriadne nepríjemným a častým nedostatkom bolo nadmerné usadzovanie karbónu na dne piestov. To viedlo až k pretláčaniu a podfukovaniu tesnenia v hlave valcov, ktoré ústilo do úniku chladiacej kvapaliny. Ako oprava často končila? Celkovou výmenou polomotora.

Subaru Forester 2.0 Boxer DieselZdroj: autubazar.EU

Prečo zvážiť kúpu?

Prečo zvážiť kúpu spomínaných modelov týchto značiek? Oprava spomínaných porúch, ktoré sú u týchto ročníkov časté, je dosť nákladná. Ak nemáš pri kúpe takej mašiny dostatočnú rezervu na vykrytie možných potrebných opráv, nebude to najlepšia kúpa a zrejme auto preplatíš.

Poruchové motory - Audi, BMW aj Toyota

Video: Na čo si dať pozor pred kúpou Subaru Boxer diesel?

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Extrémna mini dodávka: 600 koní + 1000 Nm krútiaceho momentu!Nová mini elektrická dodávka s extrémnym výkonom! S elektrickým pohonom dokáže podľa...30. Október, 2022
02Nová Gymkhana Kena Blocka: 1500-koní, 4x4 pohon, cena 12 000 000 eur!Delo v hodnote 12 000 000 eur neprehliadneš! Extrémny výkon a krútiaci moment, ktorý berie...28. Október, 2022
03Nová Toyota RAV4: Športovejšia, s novým podvozkom!Populárny model, ktorý je už stálicou v rebríčku bestsellerov pre zákazníkov, ktorí vedia,...26. Október, 2022