Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Nová Toyota RAV4: Športovejšia, s novým podvozkom!

Populárny model, ktorý je už stálicou v rebríčku bestsellerov pre zákazníkov, ktorí vedia, čo chcú. Teraz v ešte športovejšom kabáte, s hybridným pohonom a novým vylepšeným podvozkom. Poznáme slovenské ceny. Za koľko sa predáva špeciálna verzia, Toyota RAV4 GR Sport?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
26.10.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: toyota.com

Video: Nová Toyota RAV4 GR...

Auto-moto zaujímavosti

Rodinu modelov Yaris, Corolla, Yaris Cross či C-HR, rozširuje Toyota čerstvo o svoj najvyšší a športovejšie orientovaný výbavový stupeň. Toyota RAV4 GR Sport má všetky tromfy, aby uspela na trhu v tvrdej konkurencii populárneho segmentu. Novinka sa začala predávať v poslednom kvartáli tohto roka. Dnes už poznáme cenník pre slovenský trh.

Toyota RAV4 GR Sport 2023Zdroj: toyota.com

Hybridný pohon, výkon 222 koní

Kombinuje štýlový vzhľad a upravený podvozok. Nové vlastnosti prichádzajú výlučne len s hybridom a pohonom oboch náprav AWD-i. Čo to znamená? Vynovený stroj ťa vyjde na najmenej 47 190 eur. Jedinou nezmenenou časťou je motor. Technika pod prednou kapotou Toyoty RAV4 GR Sport ostáva rovnaká ako u predchodcu. Výkon zabezpečuje poháňaná 2,5-litrový štvorvalec v spojení s 2 elektromotormi a identickým systémovým výkonom 222 koní. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 180 kilometrov za hodinu. Čo má zabezpečiť športovejšie parametre? Výrobca deklaruje, že športovejšieho ducha prinesie použitý vylepšený podvozok, tuhšie pružiny a tlmiče. Výrobca sľubuje „lepšiu ovládateľnosť a viac pôžitku z jazdy“.

Športové označenie

Športové označenie naznačuje charakter vozidla. Nemôžu chýbať efektné čierno-červené štítky s nápismi GR Sport. Pozornosť na seba zaručene stiahne aj čierne lakovanie lemov blatníkov, pôsobivé podbehy a čierne prídavné lišty okolo predných hmloviek. Písmená GR nájdete vyrazené na hlavových opierkach, pričom sedačky dostali kontrastné strieborné prešívanie. Od klasiky túto špeciálnu verziu rozoznáš aj vďaka  ďalšej zmene. Nový raster mriežky chladiča aj  tmavo-strieborná výplň v spodnej časti predného nárazníka sú zárukou, že zmenami prešlo celé vozidlo, takmer do posledného detailu. Špecialitou sú použité odkazy na Gazoo Racing. Tento emblém nájdeš tiež na volante či koberčekoch.

Toyota RAV4 GR Sport 2023Zdroj: toyota.com

Nový multimediálny systém

Nový multimediálny systém s 10,5-palcovým dotykovým displejom, Toyota kombinuje s digitálnym prístrojovým panelom s uhlopriečkou 12,3 palca. Zdá sa, že modernizácia 2023 priniesla skutočne celkovú prestavbu.

Toyota RAV4 GR Sport 2023Zdroj: toyota.com

Výbava, obutie

RAV4 vo výbave GR Sport neostane nepovšimnutá. Dostala krásne športové sedačky, ktoré sú čalúnené kombináciou alcantry a koženky. Čo je zaujímavosťou je fakt, že Toyota vyzdvihuje výlučné použitie materiálov, ktoré nie sú živočíšneho pôvodu. Oslnivým prvkom sú aj použité 19-palcové disky. Výrobca o nich hovorí, že sú „skrášlené novou presnešou metódou brúsenia kriviek.“ Je škoda, že na tmavej farbe nie je tento efekt až tak viditeľný.

Toyota RAV4 GR Sport 2023Zdroj: toyota.com

Poznáme slovenské ceny

Cena nie je nízka. Poznáme cenník pre náš trh a cena je 47 190 eur (v základe 29 390 eur). Čo však po zaplatení 47 190 eur dostane zákazník? Celkom príjemné parametre a výbavu. Už bez ďalšieho priplácania výrobca ponúka elektrické ovládanie predných sedadiel aj s pamäťou pre vodiča. Súčasťou výbavy Executive je kamerový systém s panoramatickým zobrazením priestoru v okolí auta. Ako sa ti novinka Toyoty páči? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Zdroj: toyota.com

Nová Toyota RAV4 - športovejšia, s novým podvozkom

Video: Nová Toyota RAV4 GR Sport

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Škoda Yeti pick-up raritaTento model ostal v pamäti nás všetkých. Kto pri ňom na chvíľu nezatúžil po sériovej podobe...22. Október, 2022
02Pozor nielen na alkohol za volantom: Kedy riskuješ odobratie vodičského preukazu?Médiá sú plné nezodpovedných vodičov, ktorým pre alkohol za volantom odobrali vodičský...20. Október, 2022
03Top SUV so spotrebou do 5 litrov: 190 koní, spotreba 4,9 l/100 km!Keď sa hovorí o trendoch v automobilovom svete, existujú segmenty a kategórie áut, ktoré sa...24. Október, 2022