Motocykel vs. automobil: Crash test motocyklovej bundy s airbagom!

Ducati sa stal prvým výrobcom motocyklov, ktorý integroval systém motocyklových airbagov D-Air Dainese do svojich strojov. Majú za sebou aj testy nárazu motocykla s automobilom. Ako dopadli testy, je táto ochrana pri páde dostatočná? Viac v článku.

rufus v Auto-moto zaujímavosti
17.08.2014
Diskusia:

Motocykel vs. automobil:...

Auto-moto zaujímavosti

Motocykel vs. automobil

Ducati sa stal prvým výrobcom motocyklov, ktorý integroval systém airbagov D-Air Dainese do svojich motocyklov. Stalo sa tak na začiatku roka, momentálne májú už za sebou aj testy nárazu motocykla s automobilom.

Motocykel vs. automobil: Crash test motocyklovej bundy s airbagom!

Ako dopadli testy nárazu a ako celý princíp takýchto airbagov funguje? Sledujte video.

Crash test: Ducati vs. automobil

Motocyklová bunda s airbagom

Nafukovacie D-Air motocyklové bundy, ktoré sa v prípade potreby nafúknu, nie sú novinkou. Tie, ktoré sa však ovládajú bezdrôtovo, sú prvé na svete!

Motocykel vs. automobil: Crash test motocyklovej bundy s airbagom!

Motocykel vs. automobil: Crash test motocyklovej bundy s airbagom!

Najnovšie airbag bundy D-Air Dainese, sú inteligentne riadené zložitým systémom senzorov. Keď jazdec nabúra alebo spadne z motocykla, bunda sa bezdrôtovo riadeným systémom nafúkne a ochráni tak najzraniteľnejšie časti tela jazdca, trup a krk. 

Test motocyklovej bundy s airbagom v zrážke

Testovacím modelom pri teste sa stal motocykel Ducati Multistrada D-Air variant 1200 S Touring, vybavený čiernou skrinkou, ktorá zachytáva merania veľkého množstva senzorov umiestnených na motocykli.

Motocykel vs. automobil: Crash test motocyklovej bundy s airbagom!

Tieto signály sú odosielané do prijímača vo vnútri bundy Dainese D-Air, takže keď koleso zaznamená zrážku môže spoustiť airbagy bundy v neuveritelných 45 milisekúndách!

Video: Motocyklová bunda s Airbagom!

Video: Ako vypadá motocyklový airbag Dainese

Možnosť napojenia systému na oboch jazdcov

Tento systém sa dá napojiť aj na dve bundy, takže systém zabezpečí ochranu obom jazdcom. Airbagový systém sa dostal do predaja v Európe na začiatku tohto roka, a čaká na schválenie predaja na americkom trhu. Myslíte si, že systém zabezpečí jazdcom dostatočnú ochranu?

zdroj: www.dainese.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Totálny úlet: Jet bicykel vám vyrazí dych!Ak by ste mali niekomu vysvetliť význam slova "totálne šialenstvo," použiť by ste mohli aj...15. August, 2014
02Pápež František odmieta limuzíny: Aké vozidlo si vybral? Pápež František pravidelne prekvapuje svojim nekonvenčným postojom k bohatstvu. V Južnej...14. August, 2014
03Najkrajší Veyron všetkých čias! Posledný, celkovo šiesty model zo série "Legends Veyron," je vyjadrením pocty Ettorovi...17. August, 2014