Môže Kia súťažiť s Maserati? Kia K900 vs. Maserati Ghibli

Máme tu dvoch nových hráčov v konkurenčnom boji luxusných sedanov strednej veľkosti. Kia K900 a Maserati Ghibli. Bude to zaujímavé stretnutie na trhu. Samozrejme K900 je konkurenciou skôr už zavedených hráčom, ako je E-trieda, 5-rady a A6, ale kvôli diskusii sa oplatí ukázať si tieto dva modely. Stručne si ich predstavíme, zváženie parametrov ostane na vás. 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.04.2014
Diskusia:

Môže Kia súťažiť s...

Auto-moto zaujímavosti

Luxusné sedany

Máme tu dvoch nových hráčov v konkurenčnom boji luxusných sedanov strednej veľkosti. Kia K900 a Maserati Ghibli. Bude to zaujímavé stretnutie na trhu. Samozrejme K900 je konkurenciou skôr už zavedeným hráčom z triedy E, 5-rady a modelom s označením A6, ale kvôli diskusii sa ich oplatí pozrieť. Porovnanie už necháme na vás. Zameriame sa na ich priblíženie.

Môže Kia súťažiť s Maserati? Kia K900 vs. Maserati Ghibli

Kia K900 ukazuje svetu svoje veľké plány

Vyzerá to, že všade ohlasované, prelomové modely rôznych značiek majú zrazu plno práce s vysporiadaním sa s obrovskou vlnou konkurencie. Pribudlo nových tohtoročných modelov a tak Laurence Fishburne z filmu Matrix rozhodol, že v reklame na novú Kiu K900 upozorní na novú víziu Kie. Časy sa menia a automobilka ponúka možnosť voľby medzi starou a novou luxusnejšou verziou prinášajúcou novú éru automobilov Kia. Kórejská automobilka predstaví týmto modelom svoju novú vlajkovú loď. Tá má za úlohu konkurovať svetovým prémiovým limuzínam a ubrať im čo najviac percent v predajoch. Hovoríte si, Kia a luxusná? Áno, to sa stalo. Aj keď nie je to práve lacná voľba. 420 konskými silami poháňaný V8 motor zabezpečil tomuto luxusnému sedanu cenu od 60 400 dolárov. Je to len o niečo menej ako požadoval Hyundai Equus. Hovorili sme si, Hyundai a luxusný? Možno sa časy skutočne menia. 

Môže Kia súťažiť s Maserati? Kia K900 vs. Maserati Ghibli

Môže Kia súťažiť s Maserati? Kia K900 vs. Maserati Ghibli

Môže Kia súťažiť s Maserati? Kia K900 vs. Maserati Ghibli

Video: Kia K900 prelomový model automobilového Matrixu?

Maserati Ghibli

Reklama na Maserati Ghibli označovala model ako prelomový "strike" pre značku. Tento športový sedan talianskej automobilky s pohonom 345 koní je ich prvým masovo vyrábaným autom, označovaným ako tvrdý konkurent BMW 5-rady, Mercedesu-Benz E-triedy a iných luxusných vozidiel strednej veľkosti. Tieto sú často vyobrazované ako veľké, pomalé, na svoju kategóriu relatívne lenivé autá a Maserati Ghibli sa stavia do pozície ich sviežeho nového variantu. Čoskoro by sa malo z tejto dielne vyrútiť aj prvé SUV, ktoré by sa zároveň malo stať jeho najlepšie predávaným modelom. Určite bude menej vrtký a pohyblivý ako Ghibli, a preto sa aj s Ghiblim automobilka ešte chystá zamiešať karty. 

Môže Kia súťažiť s Maserati? Kia K900 vs. Maserati Ghibli

Môže Kia súťažiť s Maserati? Kia K900 vs. Maserati Ghibli

Video: Maserati Ghibli 

Video: Maserati Ghibli SuperBowl upútavka

Výber a porovnanie parametrov je na vás

Základná cena modelu Kia K900 sa na americkom trhu pohybuje okolo 60 400 USD = 43 783,98 EUR. Základná cena Maserati Ghibli sa pohybuje okolo 66 900 USD = 48 495,83 EUR. Lákajú vás bližšie parametre luxusnej Kie, alebo máte jasno a luxusom u vás ostane nastálo Maserati?

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najväčšie skvosty dizajnuMotor show v Ženeve sa naklonila pokrokovým dizajnom. Maserati ukázal Alfieri GT...30. Marec, 2014
02Trion Nemesis s jazdným režimom Predator: Pokoriť má Veyron aj Koenigsegg!Zatiaľ neznáma americká automobilka Trion Supercars (TSC) predstavila svoj projekt Nemesis....31. Marec, 2014
03Novinka: Opel Astra Copacabana ako splnenie futbalového snaNejedná sa o obyčajnú Astru, ktorá je len prelakovaná do športovejších farieb. Špeciálny...1. Apríl, 2014