Mustang delo na predaj: 650 koní, nájazd len 1 600 km!

Väčšina automobilových skvostov, ktoré si zahrali v slávnych filmoch, cenovkou hrubo preráža železné životné úspory. Jeden z 3 vyrobených exemplárov sa predal za 852 500 dolárov, v prepočte za 721 450 eur! Cena v tomto prípade prekvapivo nevyžaduje predaj obličky. Ponuka je aktuálna. Za koľko dnes kúpiš 4-kolesovú legendu z filmu 60 sekúnd? 

 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
08.08.2020
Diskusia:

Ford Mustang Shelby GT500...

Auto-moto zaujímavosti

Filmová ikona v 1 z 3 plne funkčných originálov z natáčania na svete, sa v ponuke áut na predaj často nevidí. Nečakaj výpredajovú cenu alebo zľavu. Vyžaduje si splnenie automobilového sna predaj obličky? Nenechaj si ujsť výnimočnú možnosť vlastniť svetový unikát. Ponuka je aktuálna!

Ford Mustang Shelby GT500 Fastback - delo z filmu 60 sekúnd na predajZdroj: alainclass.com

Cena

Väčšina automobilových skvostov, ktoré si zahrali v slávnych filmoch, cenovkou hrubo preráža železné životné úspory. Jeden z 3 vyrobených exemplárov sa predal za 852 500 dolárov, v prepočte za 721 450 eur. Ak chceš vlastniť jedno z najslávnejších filmových áut, zbystri pozornosť a skontroluj stav bankového účtu. Za koľko dnes kúpiš túto 4-kolesovú legendu z filmu 60 sekúnd? 

Podrobná dokumentácia

Vďaka parametrom je vysoká cena viac ako adekvátna. Predajca si na poctivej prezentácii detailov a podrobnej dokumentácii nechal záležať. Z celkového počtu až 11 vyrobených vozidiel, len 3 automobily boli plne funkčné. Cenu v inzeráte stanovil v prepočte na sumu 426 200 eur. Čo ponúka naleštený krásavec v nádhernom farebnom prevedení?

Ford Mustang Shelby GT500 Fastback - delo z filmu 60 sekúnd na predajZdroj: alainclass.com

Vzácny Ford Mustang Shelby GT 500 Fastback Eleanor

Hlavný protagonista trháka 60 sekúnd, FORD Mustang Shelby GT 500 Fastback Eleanor, je ako stvorený pre film. Filmové štúdio Touchstone Pictures 2000 odviedlo pri návrhu modifikovaného Fordu Mustang z roku 1967, ktorý pilotoval herec Nicholas Cage, skvelú prácu. Počas natáčania „Gone In 60 Seconds“ vzniklo niekoľko exemplárov. Museli totiž zvládnuť rôzne úlohy. Na plátne vďaka tomu nechýba strhujúca akcia a adrenalín, ktorý možno krájať.

Zaujímavé detaily

20-rokov starý film a jeho mašiny neupadli do zabudnutia. Tešia sa obľube a popularite aj dnes. Na svete nájdeš stovky replík kultového „Eleanor“ dela. Toto je však konkrétny model s obdivovanými tlačidlami. Inšpiráciu čerpal z pôvodného stroja z roku 1974, ktorý vzdával úctu Fordu Mustang.

Ford Mustang Shelby GT500 Fastback - delo z filmu 60 sekúnd na predaZdroj: alainclass.com

Dobrý technický stav

Rozdielom je však fakt, že sa nejedná o verziu Sportsroof ale ešte vzácnejší Ford Mustang Shelby GT500. Meno však nebolo zmenené a je to skutočne výstavný exemplár modelu Eleanor. Dodnes sa repliky týchto strojov objavujú vo filmoch. Predajca výnimočných áut sídli v Abú Zabí a podobné skvosty ponúka a predáva do celého sveta.

Nájazd len 1 600 km

Naozaj jedinečná príležitosť stať sa majiteľom rarity v perfektnom stave v podobe, v akej ju vidíme vo filme. Okrem skutočne nízkeho nájazdu len 1 600 km a dych berúcich parametrov v podobe inštalovaného systému vstrekovania oxidu dusného a ďalších chuťoviek, stojí za zmienku spomínané špecifické tlačidlo. "Go-Baby-Go" gombík na radiacej páke dokáže so zvukom motora a výkonom divy.

N 2O pohon - dusík (nitro) ako bonusZdroj: alainclass.com

Nitro (Nitro Oxide System) ako bonus

Jeho použitie je široké. Mimoriadne populárny je práve v automobilovom priemysle. Dôvod? Dokáže plniť sny – dodatočné zvýšenie výkonu nikdy nie je na škodu, čo povieš? Nebude to však zadarmo. Nízke náklady sprevádza niekoľko nevýhod.

Inštalovaný systém vstrekovania oxidu dusného (Nitro Oxide system)

Oxid dusný sa rozpadá pri teplote približne 300 stupňov celzia na dusík a kyslík. Nitro Oxide systém je jedna z najlepších možností ako dosiahnuť čo najvyšší výkon, to tvrdia jeho fanúšikovia. Dravý Mustang túto možnosť  ponúka ako bonus. V tomto unikátnom exemplári sa nebudeme sústrediť na nedostatky inštalovaného systému vstrekovania oxidu dusného. *Viac v ďalšom článku na blogu už čoskoro.

Ford Mustang Shelby GT500 Fastback - delo z filmu 60 sekúnd na predajZdroj: alainclass.com

Výkon 650 koní

Výkon až 650 koní zabezpečuje 8-valcový motor s objemom 5,8 litra. K súčtu výnimočných parametrov prirátaj podpisy samotného Carolla Shelbyho. Logá filmu sú samozrejmosťou. Ak už zvažuješ predaj obličky, skutočne ide o delo, ktoré tak skoro neupadne do zabudnutia. Svoju cenu bude vďaka exkluzivite naďalej zvyšovať. Ako sa ti tento horúci trhák ponuky vzácnych áut na svete páči? Aké iné prekvapenia by si na palube dravej beštie uvítal? Podeľ sa s nami o svoje nápady na vylepšenie v komentároch.

Zdroj: http://www.alainclass.com/

Ford Mustang Shelby GT500 Fastback

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Najväčší traktor na svete - Výmena pneumatík Ak patríš medzi skutočných automobilových fanúšikov, určite sa zaujímaš o najväčšie mašiny...6. August, 2020
02Nový systém prideľovania EČV: Ako vieme po novom ušetriť? Slovensko je 1 z 3 štátov, kde evidenciu vozidiel rieši polícia. V iných štátoch túto...30. Júl, 2020
03Rarita na predaj: Posledné Audi S8 s automatom, faxom a VHSPosledné Audi S8 s manuálnou prevodovkou - fax, prehrávač VHS a Nokia telefón ako bonus!...2. August, 2020