Najmladší jazdec sveta má len dva roky!

Najmladší jazdec sveta! Malý Piero Pascazio má len 2 roky, jeho prvým slovom bolo auto, preteká na svojom vlastnom stroji a celý svet ho uvidí jazdiť na podujatí organizovanom hneď Ferrarim! Bude jazdiť na akcii Ferrari Racing day v Sydney už o pár dní 12. a 13. apríla. Je síce na svete len krátke dva roky, ale jeho motokára dokáže už dosiahnuť rýchlosť 30 kilometrov za hodinu! Bude zároveň asi aj najskôr začínajúcim jazdcom vôbec! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.04.2014
Diskusia:

Najmladší jazdec sveta má...

Auto-moto zaujímavosti

Má dva roky a už preteká

Najmladší jazdec sveta má len dva roky!

Mladý a talentovaný jazdec sa volá Piero Pascazio, má len dva roky a už stihol byť pozvaný na podujatie organizované hneď Ferrarim. Bude pretekať na Ferrari Racing dňoch v Sydney už o pár dní, konkrétne 12. a 13. apríla. Veľkú radosť má aj jeho otec, ktorý sníva o tom, že ho raz uvidí pretekať ako jazdca Formule 1. Je síce na svete len krátke dva roky, ale jeho motokára dokáže už dosiahnuť rýchlosť 30 kilometrov za hodinu! Je na najlepšej ceste k tomu, aby sa stal veľkým majstrom.

Najmladší jazdec sveta má len dva roky!

Tento monopost je jeho a takisto otcovým snom. O jeho detstve sníva azda každé dieťa, aj keď väčšinou v podstatne vyššom veku. Držíme mu palce!

Ako dvojročný bude pretekať na Ferrari Racing Day v Sydney

Piero Pascazio bude mať navrhnutú motokáru špeciálne pre túto akciu. Navrhnú ju tak, aby mohol bez problémov riadiť aj so svojou detskou postavou. Závod sa odohrá na jednom z okruhov Sidney Motorsports Parku. Predstaviť mladého vodiča v závodnom svete nebolo len snom jeho otca. Otec Joey Pascazi povedal, že to bol práve malý Piero, ktorý ho požiadal o jazdu na trati pre motokáry. Stalo sa tak po tom ako malý Piero videl jeho prvú Grand Prix Formuly 1. Vtedy dovŕšil vek jedného roku. Vypadá to tak, že toto dieťa momentálne nemá záujem o iný typ športu, či lepšie povedané typ hry. Jeho prvým slovom bolo auto a hádajte čo najradšej pozerá? Preteky.

Najmladší jazdec sveta má len dva roky!

Nádejná budúcnosť

Stane sa Piero Pascazio raz "numero uno" Formule 1? Dočkáme sa toho v budúcnosti? Ťažko povedať, jedno je isté, je určite najmladším pilotom, ktorý už v takom skorom veku zaznamenáva prvé úspechy a mene Piero Pascazio zrejme ešte budeme počuť. Sledujte video a jeho detstvo. 

Video: Najmladší pilot sveta!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Novinka: Opel Astra Copacabana ako splnenie futbalového snaNejedná sa o obyčajnú Astru, ktorá je len prelakovaná do športovejších farieb. Špeciálny...1. Apríl, 2014
02Trion Nemesis s jazdným režimom Predator: Pokoriť má Veyron aj Koenigsegg!Zatiaľ neznáma americká automobilka Trion Supercars (TSC) predstavila svoj projekt Nemesis....31. Marec, 2014
03Môže Kia súťažiť s Maserati? Kia K900 vs. Maserati GhibliMáme tu dvoch nových hráčov v konkurenčnom boji luxusných sedanov strednej veľkosti. Kia...2. Apríl, 2014