Najvýkonnejší kabriolet na svete: Brabus 850 6.0 Biturbo Cabrio!

Tento rýchly kabriolet je výsledkom šikovných rúk úpravcov Brabusu. Nemecká firma Brabus sa špecializuje na dravé úpravy vozidiel značky Mercedes. Do „parády“ si zobrali obľúbený model S 63 AMG cabrio. Brabus 850 je výbornou voľbou pre náročného vodiča, ktorý vyžaduje od automobilu dravé rýchlostné parametre, športový zvuk a extrémny výkon! Ide o najrýchlejší kabriolet na svete? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.07.2016
Diskusia:

Brabus 850 6.0 Biturbo Cabrio

Auto-moto zaujímavosti

Najrýchlejší kabriolet 

Brabus 850 6.0 Biturbo Cabrio je výbornou voľbou pre náročného vodiča, ktorý vyžaduje od automobilu dravé rýchlostné parametre, športový zvuk a extrémny výkon! Tento rýchly kabriolet je výsledkom šikovných rúk úpravcov Brabusu. Členovia tímu Brabus sa špecializujú na dravé úpravy vozidiel značky Mercedes. Do „parády“ si zobrali obľúbený model S 63 AMG Cabrio. Ide o najrýchlejší kabriolet na svete?

Mercedes-Benz S 63 cabrio

Štandardný Mercedes-Benz S 63 kabriolet je veľmi dobrou voľbou. Pod kapotou ukrýva V8-čkový motor s objemom 5,5 litra s výkonom 430 kW! Tento stroj zrýchli z nuly na 100 kilometrov za hodinu za 3,9 sekundy! Ale rýchlostný parameter by bol omnoho zaujímavejší nebyť elektrického obmedzovača rýchlosti nastaveného na 250 km/h. Elektrický obmedzovač je na druhej strane pri takýchto „žihadlách“ nutnosťou.

Úprava Brabusu

Čo sa stane, ak si toto „žihadlo“ podá svetoznáma úpravcovská spoločnosť Brabus? Výsledkom bude vozidlo pre milovníka „vetru vo vlasoch,“ ktorý posunie limity v triede kabrioletov! Z pôvodného modelu sa zachoval 4x4 pohon všetkých kolies a sedemstupňová prevodovka, skoro všetky ostatné časti prešli úpravou.

Výkon až 850 koní!

Najväčším zásahom bola zmena pohonnej sústavy. Okrem výmeny jednotlivých prvkov motor prešiel aj úpravou objemu a stroj sa zmenil na 6-litrovú beštiu s ešte extrémnejším výkonom! Výkon sa dostal zo 430 kW na 625 kW, úprava od Brabusu teda prihnala niekoľko stajní koní naviac a celkový výkon poskočil až na 850 koní!

Brabus 850 6.0 Biturbo Cabrio

Zrýchlenie je skutočne raketové. Brabus dosiahol zdvihnutie rýchlostného parametru na rýchlosť až 350 kilometrov za hodinu! Z 3,9 sekundy  Brabus zvýšil zrýchlenie z nuly na 100 kilometrov za hodinu za 3,5 sekúnd! Kto z milovníkov rýchlych roadsterov by odolal jazde na stroji, ktorý disponuje zrýchlením z nuly na 200 km/h za 9,4 sekundy?

Výbava

K dokonalému aerodynamickému telu dostalo rýchle kabrio od Brabusu do „výbavy“ aj niekoľko doplnkov z pevného karbónu, viacero možností výberu veľkostí kolies a nechýbajú ani úpravy interiéru podľa špecifických predstáv budúceho majiteľa.

Konkurencia má smolu

Poďme sa pozrieť na konkurenčné modely. Ktorý z „hardtop“ kabrioletov s pevnou strechou by dokázal konkurovať úprave od Brabusu s brutálnymi parametrami? Brabus 850 6.0 Biturbo Cabrio zatieni aj také esá ako 12-valcový Mercedes triedy S 65 alebo Bentley Continental GT so sťahovacou strechou! Čo hovoríš na toto monštrum s výkonom 850 koní? Brabus vie ako uspokojiť náročného zákazníka! 

Zdroj foto: Rovnaký ako pod obrázkom

Zdroj: brabus.com

Brabus 850 6.0 Biturbo Cabrio

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Voľné jazdy pre verejnosť na Nürburgringu!Obľúbená jazda turistov. Atrakcia na Nürburgringu, ktorá priťahuje celosvetovú pozornosť! K...17. Júl, 2016
02Nový trend v pripojení k internetu: Činsky eshop predstavil hi-tech SUV! RX5 SUV dokáže navrhnúť alternatívne trasy prihliadajúc na uzávierky ciest alebo dopravné...18. Júl, 2016
03Elektrický skladací bicykel s batériou Tesly a dojazdom 45 km!Firma Xiaomi vyvinula inteligentný skladací bicykel, ktorý prekvapí nečakaným dojazdom...18. Júl, 2016