Najvzácnejšie Pagani Huayra: Drsná havária jediného exemplára!

Pagani Huayra je medzi automobilovými fanúšikmi považované za jeden z najcennejších modelov 4-kolesového sveta. 100 kusová edícia má špeciálneho zástupcu, ktorý je považovaný za najvzácnejšie Pagani Huayra všetkých čias! Kto je najvzácnejším predstaviteľom obdivovanej rady? Volá sa Huayra Pearl a na svete jazdí celkom 1 kus! Omyl 0 kusov! Viac o drsnej nehode v článku! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
27.07.2016
Diskusia:

Video: Vzácne Pagani...

Auto-moto zaujímavosti

Najvzácnejšie Pagani Huayra

Pagani Huayra je medzi automobilovými fanúšikmi považované za jeden z najcennejších modelov 4-kolesového sveta. 100 kusová edícia má špeciálneho zástupcu, ktorý je považovaný za najvzácnejšie Pagani Huayra všetkých čias! Kto je najvzácnejším predstaviteľom obdivovanej rady? Volá sa Huayra Pearl a bol vyrobený v celkovom počte 1 kus!

Pagani Huayra Pear

Vzácny exemplár sa vyznačuje dvojfarebným prevedením a zaujme kombináciou čiernej a modrej tónovanej po povrchu karosérie špeciálnou vzorkou pripomínajúcou vzhľad uhlíkových vlákien. Biely kožený interiér, zaujímavý predný „splitter“ a unikátne nasávanie vzduchu cez netypický „šnorchel“ vzduchu na streche. To sú prvky, ktoré robia z tohto vzácneho exemplára jedinečný a neprehliadnuteľný automobil.

Pohon

Huayra Pearl je poháňaný 6,0-litrový twin-turbo 12-valcovým motorom Mercedes-AMG, ktorý prenáša výkon na zadné kolesá cez 7-stupňovú robotizovanú prevodovku. S týmto vybavením Pagani nepotrebuje žiadne ďalšie podrobnosti ani zmenu výkonu nad rámec svojho štandardného výkonu 720 koní!

Vyrobený len 1 exemplár!

Vzácny exemplár Pearl bol predstavený zákazníkom prostredníctvom známeho štúdia Marques zaoberajúceho sa predajom exotických automobilov pre zákazníkov po celom svete. Marques so svojou základňou vo Veľkej Británii dostalo tú poctu nájsť majiteľa pre najvzácnejšie Pagani Huayra všetkých čias. Ponúkať na predaj exemplár, ktorý jeho jedinečný status odlišuje od ostatných modelov Pagani Huayra, je veľkou výsadou. Jeho úspech neprekonali ani modely, ktoré nasledovali po Zonde zo špeciálnej edície vrátane Zondy F, Zondy Cinque a Zondy R!

Vývoj

Hovorca spoločnosti Pagani, Luca Venturi, povedal pre Autoblog: „Vývoj Huayra Pearl a dokončenie celého projektu trvalo návrhárskemu tímu jeden rok. Vďaka tomu sme mali dostatok času k vytvoreniu kabátu navrhnutého špeciálne pre jediného zákazníka. Model inšpirovaný Zondou R, inžinieri spoločnosti podrobili  rozsiahlym testom na trati a bežných cestách s cieľom zlepšiť prítlak, znížiť účinok bočnej gravitačnej sily a zlepšiť celkovú kvalitu jazdy.“

Inšpirácia zo Zondy 

Teraz, keď výroba Pagani Huayra je na konci, výrobca z Modeny presúva svoju pozornosť k ďalším variantom. Vydali hardcore variantu Huayry BC a možno najviac kritizovaným bude model Huayra Roadster. Pagani Huayra Pearl je jednou z mála „kusoviek“ v existencii modelovej rady Huayra, ktorý po Huayra Hermes Edition a 730S vyvolal tak masívnu vlnu ohlasov. Spojitosťou s ostatnými modelmi je fakt, že sa autori nechali inšpirovať poslednými Pagani Zonda modelmi R a S.  

Drsná nehoda

Každý automobilový nadšenec nerád vída trpieť obdivované modely.  Bolí to ešte viac, keď sa jedná o auto rovnako vzácne a špeciálne ako „jednokusové“ Pagani Huayra zo špeciálnej edície! Sotva dva dni po havárii Koenigseggu One: 1 na Nürburgringu havarovalo vzácne Pagani Huayra Pear! O zrážke nie je známych veľa informácií,  údajne náraz poškodil väčšinu zo zadnej časti vozidla. Len krátko pred nehodou bolo Pagani Huayra Pearl videné a odfotografované v okolí Paríža.

Video: Najdrahšia nehoda norimberského okruhu! | Autobazár.EU

Príčina nehody

Ohľadne príčiny nehody, možno polemizovať. Nie je jasné, čo spôsobilo kolíziu. Zdá sa, že žiadne video nie je k dispozícii a prvé fotografie boli „vytiahnuté“ z profilov sociálnych sietí svedkov, ktorí smutnú udalosť videli na vlastné oči. Na Instagrame sa strhli špekulácie, že „zranenia“ pochádzajú z kolízie s iným automobilom ku ktorej došlo pri zlučovaní do jedného pruhu. Vraj za volantom druhého vozidla sedel opitý vodič. Žiadne z týchto tvrdení sa však nepotvrdilo. Väčšina nehôd je spôsobených kvôli chybe a nedostatočnému vodičskému umeniu vodiča. Rovnako to vyzerá aj v prípade havárie skvostu značky Pagani, ktorý havarovalo neďaleko Paríža. Ako inak si vysvetliť nehodu len dva mesiace starého exemplára Huayra Pearl? Žiaden majiteľ predsa nebude riskovať zničenie tak vzácneho stroja!

Zdroj foto: Rovnaký ako pod obrázkom

Zdroj: pagani.com

Video: Vzácne Pagani Huayra Pearl

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Funkčný model motora Subaru EJ20 WRX!Tento model motora vyzerá ako z lega, je však plne funkčný a všetky jeho časti sú uvedené...20. Júl, 2016
02Elektrický skladací bicykel s batériou Tesly a dojazdom 45 km!Firma Xiaomi vyvinula inteligentný skladací bicykel, ktorý prekvapí nečakaným dojazdom...18. Júl, 2016
03Najvýkonnejší kabriolet na svete: Brabus 850 6.0 Biturbo Cabrio!Tento rýchly kabriolet je výsledkom šikovných rúk úpravcov Brabusu. Nemecká firma Brabus sa...20. Júl, 2016