Nákladný automobil vs. konštrukcia mosta: Posun o 1,8 m!

Celá kolízia sa, napriek hrozivým záberom, zaobišla bez vážnych zranení zúčastnených osôb. Nikomu sa nič nestalo. Trvalé poškodenie zaznamenal na svojej konštrukcii práve samotný most. Nenechaj si ujsť kurióznu nehodu s posunom konštrukcie mosta o 1,8 metra!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.07.2021
Diskusia:
Zdroj: dot.ga.gov

Nákladný automobil vs....

Auto-moto zaujímavosti

Profesionálni vodiči musia na trase podrobne zvážiť možnosti prechodu popod mostné konštrukcie na základe rozmerov vozidla. Čo i len malé podcenenie môže skončiť fiaskom. Pevná konštrukcia sa totiž v nerovnom súboji nehodlá vzdať a predstavuje nebezpečné riziko všade, kde sa pritrafí malá nepozornosť. Vodiči musia byť obozretní a pozorní aj v prípade známej trasy.

Kuriózna nehoda - most vs. nákladny automobil, kto z koho?Zdroj: dot.ga.gov

Práve pri pravidelnom prejazde často zabudnú vyhodnotiť fakt, že tentokrát nejazdia s vlastným osobným automobilom. Práve na trase bežných pochôdzok neďaleko vlastného domu, je riziko „podcenenia“ nebezpečenstva, ktoré číha na známom úseku, najväčšie. Hovorí sa, že viackrát prekonanú trasu už absolvujeme zo zvyku. Tento incident sa okamžite po zverejnení stal hitom internetu. Odohral sa pred pár dňami na americkej diaľnici I-16 v okrese TREUTLEN v štáte Georgia. Vodič s nákladným vozidlom, prevážajúcim kolesá z ťažkej poľnohospodárskej techniky, sa do cieľa v osudný deň nedostal.

Kuriózna nehoda - most vs. nákladny automobil, kto z koho?Zdroj: dot.ga.gov

V momente zrážky vozidlo so vztýčenou korbou do mosta narazilo v plnej rýchlosti. To spôsobilo „devastačné zranenia“ na konštrukcii mosta. Okrem pohybu vozidla, sa výrazne pohol aj most. Na mieste „činu“ sa v tom okamihu, našťastie, nepohybovali iní účastníci premávky. Pri celej udalosti nebol zranený žiaden vodič, chodec alebo cyklista. Finálne poškodenie? Konštrukcia mosta sa pohla o 1,8 metra! Krátko po nehode musela byť premávka v danom úseku zastavená. Nakoniec nebola obnovená až do demolácie poškodeného mosta. Viac ako týždeň zavretý úsek, to môže predstavovať značný problém nielen pre miestnych vodičov.

Táto nehoda sa stala na mieste, kde denne prechádza viac ako 20 000 áut. Zároveň neexistuje v tejto lokalite možná obchádzková trasa. Okrem zažehnanej tragickej bilancie hrozili aj iné úskalia. Most sa mohol zrútiť a zasiahnuť tak ostatné prechádzajúce vozidlá. Okolnosti nehody nie sú známe. Viaceré verzie hovoria o uvoľnení korby a jej vysunutí počas jazdy. Vztýčená konštrukcia nemala v súboji s pevným mostom žiadnu šancu. Posúď sám na vlastné oči. Pozri si priložené fotky georgijského ministerstva dopravy v priloženej galérii. Stretol si sa na cestách z niečím podobným? Podeľ sa s nami o svoje skúsenosti s narušenou stabilitou a konštrukciou mosta.

Zdroj: Georgia Department Of Transportation, georgia.gov

Nákladný automobil vs. konštrukcia mosta - Posun o 1,8 m!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Takmer 20-ročný Mercedes dá 260 km/h!Čo dokáže stará jazdenka? Nenechaj si ujsť pôsobivú akceleráciu a parametre.  Mercedes-Benz...14. Júl, 2021
02Rarita: Škoda Felicia ako nová na predaj za 4 999 euro!Na inzertných portáloch si môžeš kúpiť bežné modely áut, najmodernejšie mašiny, ale aj...12. Júl, 2021
03160-tisícové Audi A8: Rarita s top výbavou na predaj za 28 180 eur!Pôvodná cena 160 000 eur a špičková výbava. 5-ročná Audi A8 4,2 V8 TDI rarita čoskoro zmení...16. Júl, 2021