Rarita: Škoda Felicia ako nová na predaj za 4 999 euro!

Na inzertných portáloch si môžeš kúpiť bežné modely áut, najmodernejšie mašiny, ale aj historické artefakty a legendy čias dávno minulých. Tie sa v dobrom technickom stave objavujú v ponuke áut na predaj sporadicky. Ich počet je značne limitovaný. Nenechaj si ujsť 22-ročnú Škodu Feliciu ako novú na predaj za 4 999 eur!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.07.2021
Diskusia:
Zdroj: mobile.de

Škoda Felicia 1.3 Friend...

Auto-moto zaujímavosti

Nájsť v ponuke áut kultovú Škodu Feliciu, ktorá je na predaj v dobrom technickom stave po celých 22 rokoch? Prakticky nemožné. Až na tento exemplár, ktorý si rozhodne nechceš nechať ujsť. Táto Škoda Felicia vďačí za svoj dobrý „zdravotný stav“ poctivému dlhoročnému garážovaniu a servisovaniu.

Škoda Favorit 1-3 Friend na predaj na inzerát na internete za 4 999 eurZdroj: mobile.de

Z histórie

Písal sa rok 1994. Populárny model Favorit nahradila novinka, Škoda Felicia. Ich hlavná spoločná vlastnosť? Neprajníci Felicie tvrdia, že je len faceliftom Favoritu. Majú aj pravdu. Hranaté a nedokonalé tvary, ktoré však v tých časoch automobilovému dizajnu neprekážali v tom, aby sa stal tento automobil žijúcou legendou, na ktorú sa nezabudlo dodnes. Facelift alebo kópia, či výnimočný automobil, toto je stroj, ktorý neprehliadneš na cestách ani v dnešných dňoch.

Škoda Felicia 1.3 Friend na predaj ako nová (stav interiéru)Zdroj: mobile.de

Škoda Felicia ako nová po 22 rokoch

Pri výbere ojazdeného automobilu, treba dávať pozor na mnohé úskalia. Keď však natrafíš na vozidlo, ktoré patrilo zodpovednému majiteľovi, ktorý ho využíval maximálne na niekoľko kilometrové jazdy, neváhaj. Takmer 100 % technický stav po takmer polstoročí je pri zvažovaní kúpy veľkým prekvapením.

Nájazd len 10 100 km

S najväčšou pravdepodobnosťou išlo o vodiča, ktorý automobil nikdy nevystavil zlým poveternostným podmienkam. V inzeráte sa uvádza, že ide o automobil s maďarskou registráciou. Za celý svoj život najazdila táto mašina neskutočne nízky počet kilometrov. Na tachometri svieti približný nájazd asi 500 kilometrov ročne, za celý život len 10 100 km!

Škoda Felicia 1.3 Friend na predaj ako nová (motor)Zdroj: mobile.de

Jediný majiteľ + poctivé garážovanie

Celý svoj život tento automobil patril jedinému majiteľovi. Ten ho úzkostlivo strážil a pravidelne kontroloval. Súčasťou starostlivosti bolo pohodlné parkovanie výlučne v garáži. Súčasťou priloženej dokumentácie je kompletná servisná dokumentácia so všetkými servisnými kontrolami. Dobrý technický stav je jasný už na základe priložených fotografií. Špecialitou tejto ponuky je fakt, že sa jedná o výnimočnú verziu Friend. Bol vyrobený tesne na konci výroby. Škoda má k dispozícii množstvo fotografií, ktoré dokumentujú prínos príkladnej starostlivosti.

Na predaj za 4 999 eur

Výkon zabezpečuje bežný „jednatri“ motor s výkonom 54 koní. Čo sa týka štýlu jazdy, väčšine z nás stačí zamieriť do spomienok. Tieto vozidlá „boli okrasou“ mnohých tunajších rodín. Ďalšou veľkou výhodou modelu, bol extrémne jednoduchý servis. Na vozidle bolo možné opraviť prakticky čokoľvek pomerne jednoducho. To je dôvod prečo tento automobil nájde svoje čestné miesto v niektorej z výnimočných zbierok vozidiel. Takúto chuťovku v ponuke áut na predaj len tak nenájdeš.

Škoda Felicia 1.3 Friend na predaj ako nová Zdroj: mobile.de

Automobil ako investícia

V prípade kúpy netradičných exemplárov, ktoré sú v ponuke skôr prekvapením, sa nemusíš pozerať na parametre využiteľnosti. Ich kúpa je zaujímavá aj z hľadiska investície a zberateľstva. V kombinácii s dobrým technickým stavom ide o dobrý krok, najmä ak môžeš takýto exemplár držať vo vlastníctve určité obdobie. Ich cena na trhu stúpa aj viac ako 20 rokov po dátume výroby. Majiteľ, hovoriaci po maďarsky, žije vo Viedni a tento návrat do 90. rokov je pre teba možný po zaplatení čiastky 4 999 eur. Ako hodnotíš cenu? Podeľ sa s nami o tipy na zaujímavé autá z našej ponuky na Autobazar.EU v komentároch pod článkom.

Zdroj: mobile.de

Škoda Felicia 1.3 Friend na prdaj za 4 999 €

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Veľké porovnanie zdrojov pohonu: Ktorý alternatívny pohon je najlepší? Ktorý alternatívny pohon je najvýhodnejší? Aké sú výhody a nevýhody LPG, elektrického a...8. Júl, 2021
02Mercedes S ako nový za cenu Octavie: 4x4 Rarita na predaj za zlomok ceny!Dodnes takmer nejazdený Mercedes triedy S z roku 2007 je na predaj. Nepremeškaj výnimočnú...10. Júl, 2021
03Nový režim na cestách - Policajné kontroly a uzavreté hraničné priechodyNový režim bude platný od 09.07.2021. Kompletné informácie zhrnuté v zrozumiteľnom prehľade...6. Júl, 2021