Nebezpečné parkoviská: Ruky preč od telefónu!

Aj keď sa na Slovensku žije relatívne bezpečne a nemáme problém s tak obrovskou kriminalitou ako napríklad USA, ako vodič je človek vystavený zvýšenej miere nebezpečenstva. Väčšina z nás vôbec netuší, že na parkovisku so svojimi osobnými cennosťami a kľúčikmi od auta, predstavujeme ľahkú korisť! Ako sa zachovať v kritickej situácii? Sleduj video! Ide o tvoju bezpečnosť!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
17.02.2016
Diskusia:

Nebezpečné parkoviská:...

Auto-moto zaujímavosti

Nebezpečné parkoviská!

Aj keď sa na Slovensku žije relatívne bezpečne a nemáme problém s tak obrovskou kriminalitou ako napríklad USA, ako vodič je človek vystavený zvýšenej miere nebezpečenstva. Preto je dobré byť pripravený v každej situácii. Väčšina z nás vôbec netuší, že na parkovisku so svojimi osobnými cennosťami a kľúčom od auta, predstavujeme ľahkú korisť! Ako sa zachovať v prípade nebezpečenstva? Ide o tvoju bezpečnosť!

Nebezpečné parkoviskáZdroj: youtube.com

Málo diskutovaná téma

Táto téma patrí k málo diskutovaným a to dáva ďalšiu výhodu kriminálnikom. Väčšina z nás ani len netuší, ako sa v podobnej situácii zachovať a čo robiť. To ťa naučí nasledujúce video! 

Video: Ako sa brániť v prípade nebezpečenstva?

Každý vodič je vystavený zvýšenému nebezpečenstvu

Ako vodiči sme pritom vystavení vyššiemu nebezpečenstvu a pribúda aj rizika útoku z dôvodu snahy o odcudzenie vozidla. Ako identifikovať nebezpečnú situáciu a postupovať v prípade útoku? Zvýšená pozornosť na parkoviskách by mala byť samozrejmosťou!

Nevieme zvládať nebezpečné situácie

Nepripravenosť a neschopnosť sa brániť je to, na čo útočník spolieha. Zvýšenú pozornosť treba venovať v okrajových zónach a na veľkých parkoviskách. Práve parkoviská pred nákupnými centrami patria medzi časté miesta páchania trestnej činnosti.

Ako sa brániť?

Nie je na škodu popremýšľať ako sa zachovať v prípade nebezpečnej situácie. Vzhľadom k veľkostí áut, je pre útočníka veľmi ľahké sa schovať a prikrčeného medzi vozidlami si ho človek vôbec nemusí všimnúť.  Byť pripravený môže znamenať kľúčovú výhodu pred útočníkom. 

Nebezpečné parkoviskáZdroj: youtube.com

Čo nikdy nerobiť?

Bohužiaľ, tento fakt používajú k ľahkej koristi práve útočníci a väčšina ľudí im svojím konaním ešte napomáha. Základným pravidlom je neznižovať pozornosť počas príchodu k autu. Nikdy netelefonuj, nepíš správy či nepoužívaj internet počas príchodu k autu! Svojou nepozornosťou a nevšímasťou voči okoliu zvyšuješ možné riziko. Vlastnou chybou sa tak stávaš ľahkým cieľom!

Ruky preč od telefónu!

Nikto nie je imúnny voči nečakaným útokom. To platí dvojnásobne, keď nesieš svoje osobné veci a cennosti cez parkovisko. Prípad únosu z videa bol možno extrémnym príkladom, ale uvedom si, že tvoje auto alebo osobné veci môžu byť pre útočníka veľkým lákadlom. Treba si uvedomiť, že väčšina z nás by počas sledovania telefónu bez väčšej námahy skončila tiež v tom kufri auta!

Nebezpečné parkoviskáZdroj: youtube.com

Dobrá rada nad zlato

Je nanajvýš dôležité, aby si bol pozorný a kontroloval svoje okolie, zatiaľ čo sa blížiš k vozidlu. Všímaj si všetkých cudzích ľudí v blízkosti  tvojho vozidla. Okrem toho by si ich neskôr vedel identifikovať. V prípade podozrenia, je dobrým nápadom chôdza k autu rýchlym tempom. Najmä ženy, ak sa pri príchode k autu cítia nepríjemne, mali by sa vrátiť do obchodu a v prípade núdze požiadať o odprevadenie k vozidlu inú osobu. Ak máte v oboch rukách naložený nákup, ste tiež ideálnou korisťou. Tieto tipy, ktoré zverejnila organizácia Pretty Loaded, môžu byť v krízovej situácii kľúčové! Mysli na svoju bezpečnosť!

Prečo si dávať pozor na parkovisku?Zdroj: youtube.com

Zdroj foto: Rovnaký ako na konci článku 

Zdroj: youtube.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Najväčší zabijaci manuálnej prevodovky #1Koľkí z nás jazdia na automobiloch s automatickou prevodovkou? Určite ich nie je väčšina....16. Február, 2016
02Video: Najväčší zabijaci manuálnej prevodovky #2 Koľkí z nás jazdia na automobiloch s automatickou prevodovkou? Určite ich nie je väčšina....16. Február, 2016
03Tesla, ktorá môže byť tvoja za 499 dolárov! Len prednedávnom svet obleteli informácie o príchode dostupnej Tesly. Jej cena sa má...17. Február, 2016