Niva Travel: Najlacnejšia 4x4 Niva za 15 000 €

Čím toto vozidlo rozhodne zaujme? Tým, čím dokázala zaujať doteraz. Fantastický je práve jej pohon oboch náprav, uzávierka centrálneho diferenciálu a toľko ospevovaný redukčný prevod. Na spevnených cestách sa o konkurenčné schopnosti postará nezávislé zavesenie predných kolies a pár tuhých náprav. Pôvodná Niva vďaka tomuto parametru ostáva v kúte.

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.04.2021
Diskusia:
Zdroj: lada.ru

Video: Lada Niva Travel...

Auto-moto zaujímavosti

O príchode novej Lady Niva sa veľa špekuluje. Má byť postavená na základe ďalšej generácie Dacie Duster. Počkáme si na ňu ďalšie 2 roky. Momentálna Lada Niva prichádza na trh s 2 verziami. Niva Legend ako verzia, ktorá sa s malými úpravami vyrába už od roku 1978. Druhý verzia, Niva Travel, je označovaná za 2. generáciu a vyrába sa od roku 2003 so znakom Chevrolet.

Lada Niva Travel - zabudni na hranaté tvary/podobnosť s Toyotou RAV 4Zdroj: lada.ru

Niva Travel

Američania však v Rusku neuspeli a AvtoVaz opäť získal práva na názov Niva. Kým sa tak stalo predávala sa Niva pod označením Lada 4×4. Vďaka súhre okolností je všetko tak, ako má byť. Novšia Niva dostala výraznú modernizáciu, ktorá jej svedčí. Niva Travel je toho dôkazom. Posúď sám.

Lada Niva Travel 2021Zdroj: lada.ru

Podobnosť s Toyotou RAV4

Vozidlo dostalo nové svetlá, krajšiu kapotu, blatníky a všetky možné zmeny možné pri zachovaní pôvodnej konštrukcie. Niva Travel je zdokonalený Chevroletom Niva. Nie je možné prehliadnuť podobnosť s Toyotou RAV4. Verzia off-road sa bude vyrábať s drsným imidžom, „šnorchlom“ pre prívod vzduchu k motoru, funkčnou plastovou ochranou spodných častí karosérie. Chýbať nemôžu špeciálne terénne pneumatiky. Komfort v interiéri zabezpečí praktický infotainment s 8-palcovou dotykovou obrazovkou. Pasažierov poteší výkonnejšia klimatizácia. Lada konečne vsadila na pohodlie a pozornosť venovala aj lepšej izolácii hluku a vibrácií. Zákazník si bude vyberať z 5 možností výbavy.

Classic až Luxe Off-road

Najlacnejšej Classic, cez Comfort, Comfort Off-road, Luxe a najluxusnejšiu podobu, Luxe Off-road. Ani jeden typ však neprekvapí lepšou technikou. Tu Niva vsádza na klasický pohon. Priestor dostane atmosférický štvorvalec s výkonom 58,5 kW a krútiacim momentom 127 Nm, schopný spĺňať emisnú normu Euro 6.

Lada Niva Travel 2021Zdroj: lada.ru

Akcelerácia a parametre

Zaujímajú ťa parametre zrýchlenia? Niva váži 1 485 kg a ručička tachometra sa dostane z 0 na 100 km/h za 19 sekúnd. Výkon je na kolesá prenášaný 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Pôsobivé vlastnosti v teréne dokáže predviesť vďaka kompaktným rozmerom a svetlej výške 220 mm. Rozmery? Niva Travel je 4 099 mm dlhá a rázvor náprav činí 2 405 mm. Mimoriadnu pozornosť si zaslúžia ostré nájazdové a prejazdové uhly.

Lada Niva Travel 2021Zdroj: lada.ru

Cena

Predávať sa bude aj na slovenskom trhu. K dispozícii bude po odchode Lady z miestneho trhu u nezávislých predajcov. Český cenník odhaľuje cenovú politiku výrobcu. Cena Lady Niva Travel štartuje v základe na sume 390 098 českých korún, v prepočte 14 900 eur. Táto verzia ponúkne airbag vodiča, ABS, posilňovač riadenia, elektrické okná a vyhrievané spätné zrkadlá či centrálne uzamykanie.

Lada Niva Travel 2021Zdroj: lada.ru

Nadštandard

Pre tých, ktorí túžia po nadštandarde je určená príplatková verzia za 18 230 eur. Táto verzia ponúkne airbag spolujazdca, klimatizáciu, vyhrievané čelné sklo, parkovaciu kameru, audio, 16-palcové zliatinové disky a strešné lišty, ďalej ABS, posilňovač riadenia a elektrické ovládanie okien. Treba pamatať na to, že ceny u rôznych predajcov sa môžu líšiť.

Lada Niva Travel 2021Zdroj: lada.ru

Čerešnička na záver

Čo sa týka modelu, okrem Lady Legend, nemáš na výber žiadnu inú Ladu s pohonom 4×4 alebo redukciou. Dizajn nemá nerealistické nároky. Cieľom výrobcu bolo vyrobiť praktické a funkčné vozidlo a to sa podarilo. Ako sa ti novinka páči?

Zdroj: lada.ru, ladazilina.sk

Video: Lada Niva Travel (2021)

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda Octavia III rarita: Športiak s motorom uprostred!Hovoríš, že si už videl všetko? Mýliš sa, zbystri pozornosť! Škoda Octavia III rarita - ako...30. Marec, 2021
02Nová Honda HR-V oficiálne odtajnená: Bude iba ako hybridTretia generácie Hondy HR-V bude k dispozícii len ako hybrid. Ponúkne šteklivé detaily a...10. Apríl, 2021
03Dacia Spring: Horšie parametre ako Škoda 120Súčasný trend smeruje automobily k stále lepším parametrom a rýchlejším hodnotám...6. Apríl, 2021