Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Nová faceliftovaná Škoda Octavia: Prvé zábery - iná maska a zadná časť

Nová faceliftovaná Škoda Octavia je tu. Čo môžeme od novinky, ohlásenej ešte v roku 2019 očakávať? Prvé fotografie zachytávajú novinku v Alpách. Maskované línie už teraz odhaľujú zmenu imidžu. Ako sa ti páči nová maska a zadná časť? Nenechaj si ujsť špionážne zábery z testovania!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
26.06.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: motor1.com

Video: Špionážne zábery z...

Auto-moto zaujímavosti

Automobilový portál motor1.com zverejnil pútavé zábery očakávanej úpravy svojho trháka. Na aké zmeny sa môžeme tešiť? Čo môžeme od modernizovanej novinky, ohlásenej ešte v roku 2019, očakávať?

Prvé špionážne zábery 2023 Škoda Octavia facelift.Zdroj: motor1.com

Špionážne zábery

Facelift Škody Octavie je vždy dlhodobo očakávaným vylepšením úspešného modelu. Dvojica liftback a combi sa predviedla pri práci. Obe verzie vyzerajú aj s maskovaním v pohybe skvele. Posúď sám.

Prvé špionážne zábery 2023 Škoda Octavia facelift.Zdroj: motor1.com

Zákazníci na vozidlá čakajú aj 1 rok

Štvrtá generácia modernej Škody Octavia čelila softvérovým problémom a v období pandémie ju zasiahol aj nedostatok čipov. V dôsledku dlhodobých problémov predaje skolabovali bez toho, aby sa dostali späť na normálnu úroveň.

Prvé špionážne zábery 2023 Škoda Octavia facelift.Zdroj: motor1.com

Nedostatok dielov

Pretrvávajúci nedostatok dielov je spôsobený ruskou inváziou na Ukrajinu, kde sídli mnoho dodávateľov koncernu VW. Rýchly pohľad na špecializované fóra hovorí o budúcich majiteľoch, ktorí sa sťažujú na čakacie doby dlhšie ako 1 rok. Mladoboleslavská značka medzitým spustila cestné testy vozidla, ktoré vyzerá ako faceliftovaná verzia. Cez maskovanie možno predpovedať, čo sa na vzhľade zmenilo.

Testovanie faceliftovej Škody Octavia v Alpách

Špiónom populárneho portálu sa podarilo poslať do redakcie motor1.com viac ako 20 záberov, ktoré natočili v Rakúsku, kde bol liftback spoločne s combi verziou prichytený pri zdolávaní kľukatých horských ciest. Obe autá mali české značky a maskovanú prednú a zadnú časť. Testovacie vozidlá sa zdali byť veľmi podobné tým, ktoré vídame na cestách. Maskovanie však zakrýva dôležité časti a nové tvarové línie.

Prvé špionážne zábery 2023 Škoda Octavia facelift.Zdroj: motor1.com

Detaily

Pri lepšom pohľade si možno všimnúť, že vozidlá jazdia nízko pri zemi a ťahajú meracie dynamometre. Bližší pohľad na liftback ukazuje Octaviu s brzdovými strmeňmi podobnými RS, ale 18-palcové kolesá Perseus pochádzajú z inej úrovne výbavy. Pokiaľ ide o combi, má oveľa menšie zliatinové kolesá a obyčajnú červenú farbu, ktorá sa snaží kamuflovať vozidlo pri testoch.

Prvé špionážne zábery 2023 Škoda Octavia facelift.Zdroj: motor1.com

Elektrifikácia?

S blížiacimi sa predpismi Euro 7 nemá Škoda inú možnosť, ako vyladiť svoje benzínové a naftové pohonné jednotky, ktoré sú k dispozícii pre najpredávanejšie auto spoločnosti. S obrovským množstvom nevybavených objednávok, ktoré je potrebné vybaviť, je veľmi nepravdepodobné, že Škoda v dohľadnej dobe oficiálne predstaví faceliftovanú Octaviu.

Prvé špionážne zábery 2023 Škoda Octavia facelift.Zdroj: motor1.com

Nedodané dodávky vs. Možnosť dostať Škodu Octavia facelift

Výrobca však môže už existujúcim „nevybaveným“ zákazníkom ponúknuť možnosť dostať  novú modernizovanú verziu. Mk4 sa začal predávať koncom roka 2019 a neočakávame, že facelift príde v roku 2023. Ostáva čakať ako sa bude vyvíjať situácia na trhu a ako sa mladoboleslavská automobilka pobije s meniacim sa trhovým prostredím. Pozri si špionážne zábery maskovanej faceliftovej verzie vo videu. Aké zmeny dizajnu cez maskovanie vidíš?

Zdroj: motor1.com

Nový facelift 2023 Škody Octavia

Video: Špionážne zábery z testovania faceliftovej Škody Octavia v Alpách

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Nová Škoda Fabia RS Rally2 beštia: 291 koní rozkoše!Nová Škoda Fabia RS Rally2 beštia ťa dostane ostrými parametrami a brutálnym výkonom. 291...16. Jún, 2022
02Najpredávanejšie autá na Slovensku: TOP 10 modelovSituácia na automobilovom trhu nikdy nebola turbulentnejšia. Stále sa zvyšujúce ceny...22. Jún, 2022
03Nové policajné autá: Najlepšie a najvtipnejšie návrhy SlovákovPolícia SR zverejnila výzvu, v ktorej si môžeme vybrať vzhľad nových policajných áut. Ako...16. Jún, 2022