Nová Škoda Kodiaq je tu: Ešte viac off-road, Scout nebude

Je to neuveriteľné. Do konca marca tohto roka dodala Škoda zákazníkom na celom svete viac ako 600 000 Kodiaqov. Celých 5 rokov od predstavenia prelomového modelu, Kodiaqa, je tu modernizácia, ktorá zaujme rádového fanúšika značky a nielen. Čo nové si Škoda prichystala pre faceliftovú podobu Kodiaqu?

rufus v Video sekcia
18.04.2021
Diskusia:
Zdroj: skoda-storyboard.com

Video: Nová Škoda Kodiaq

Video sekcia

Na prvý pohľad zaujme kolmejšia až 6-uholníkovú masku. Svetlá svietia full-LED technológiou, kto si priplatí dostane vyššiu kvalitu v podobe Matrix LED svetlometov, ktoré pripomínajú 4 oči. Ďalšou vychytávkou je nárazník s kryštalickou mriežkou a čiernym spojlerom. Vyššia kapota má na svedomí robustnejší vzhľad. K tomu doplň ešte viac off-road parametre.

Nová Škoda Kodiaq Zdroj: skoda-storyboard.com

O lepšiu aerodynamiku sa postará dlhší strešný spojler s brzdovým svetlom. Obutie modelu zabezpečia aerodynamicky optimalizované kolesá o rozmere 17 až 20 palcov. RS šialená verzia dostane pôsobivé čierne až 20-palcové kolesá Sagitarius. Interiér oživia vizuálne zaujímavé detaily a ergonomické elektricky nastaviteľné sedadlá s ventiláciou, masážnou funkciou a perforovaným koženým čalúnením. Kodiaq dostal aj nový 2-ramenný volant. V prípade príplatkovej verzie je k dispozícii športový volant s 3 ramenami.

Škoda Kodiaq je tuZdroj: skoda-storyboard.com

Scout nebude

Nemožné zabudnúť na USB-C konektory a špičkové audio zvukové schopnosti vďaka sade Canton s výkonom 575 W a 10 reproduktormi so subwooferom. Nový Kodiaq príde na trh už v júli vo verziách Active, Ambition, Style, Laurin & Klement, Sportline a RS. Zároveň je tu nečakaný výpadok. Do výroby neputuje verzia Scout ani ekologická plug-in hybridná verzia.

Škoda Kodiaq RS 2021Zdroj: skoda-auto.com

Medzi najväčšie vizuálne radosti patria LED-matrixové svetlomety, najviac šuškania si vyslúžila práve absencia najvýkonnejšieho dieselu 2,0 bi-TDI Evo vo verzii RS. Nový Kodiaq RS predstaví 4-valec 2,0 TSI. Čerešnička na torte na záver? Ani tentokrát sa značka nenechala strhnúť vlnou elektrifikácie a pohonné agregáty ponúka bez sekundovania elektromotora. Práve elektrický pohon by väčšine skalných fanúšikov mohol u novinky z Mladej Boleslavy prekážať. Tento model sa vyrába na montážnych linkách v Kvasinách, ale aj v Číne, Indii a v Rusku. Ako hodnotíš nový vzhľad a predstavené parametre? Čím ťa novinka najviac zaujala? Pozri si Škodu Kodiaq 2021 na vlastné oči vo videu!

Nová Škoda Kodiaq Zdroj: indiatoday.in

Zdroj: skodastoryboard.com, YouTube kanál ŠKODAindiatoday.in

Škoda Kodiaq 2021

Video: Nová Škoda Kodiaq

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Niva Travel: Najlacnejšia 4x4 Niva za 15 000 €Čím toto vozidlo rozhodne zaujme? Tým, čím dokázala zaujať doteraz. Fantastický je práve...14. Apríl, 2021
02Dacia Spring: Horšie parametre ako Škoda 120Súčasný trend smeruje automobily k stále lepším parametrom a rýchlejším hodnotám...6. Apríl, 2021
03Nová Honda HR-V oficiálne odtajnená: Bude iba ako hybridTretia generácie Hondy HR-V bude k dispozícii len ako hybrid. Ponúkne šteklivé detaily a...10. Apríl, 2021