Nové BMW X6 Vantablack: Najtmavšia čierna na svete!

Veľké BMW X6 v „najčiernejšej čiernej“ farbe. Pozeráš sa na nový sen automobilových nadšencov, ktorí dávajú výraznej čiernej prednosť pred akoukoľvek inou farbou. Špeciálna nanotechnológia dokáže pohltiť až 99,965 % svetla. Hra svetla a tieňa výrazne mení tvar vozidla. Nenechaj si ujsť nové BMW X6 v unikátnej "Vantablack" najtmavšej čiernej na svete!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.09.2019
Diskusia:

Nové BMW X6 Vantablack

Auto-moto zaujímavosti

Nádherná farba laku odjakživa priťahovala pohľady. Za výnimočnou farbou automobilu sa otáčajú nielen automobiloví nadšenci. Pôsobivé farebné prevedenie upúta pozornosť všade tam, kde sa objaví. 

BMW X6 Vantablack 2020 - Najtmavšia čierna na sveteZdroj: bmwgroup.com

Značka, ktorá vie upútať pozornosť

Pred pár týždňami automobilka z Bavorska predstavila už 3. generáciu populárneho BMW X6. Čo pritiahne na novinku ešte viac pohľadov? Predsa výnimočné prevedenie. Zámer sa podaril. BMW Vantablack v netradičnej podobe je neprehliadnuteľné!

Neprehliadnuteľné BMW

SUV kupé sa oficiálne predstaví pri príležitosti autosalónu vo Frankfurte. Nepozeráš sa na obyčajné prevedenie, ktoré vyniká len farbou. Tento unikát je prvým sériovo vyrábaným automobilom na svete, na ktoré bola aplikovaná špeciálna nanoštruktúra.

BMW X6 Vantablack 2020 - Najtmavšia čierna na sveteZdroj: bmwgroup.com

Nová nanoštruktúra Vantablack VBx2

Pozeráš sa na nanotechnickú farbu Vantablack VBx2 (Vertically Aligned Nano Tube Array), ktorú nenájdeš na žiadnom inom vozidle na trhu. Pri vývoji špeciálnej technológie spolupracovala firma Surrey NanoSystems. Niečo podobné ešte nikdy nebolo aplikované na karosériou sériového modelu. Vďaka hre svetla a tmy Vantablack celkom mení tvary vozidla.

Najtmavší automobil na svete

Ako sa ti páči netradične tmavá čierna farba? Veľké BMW v „najčiernejšej čiernej“ farbe pôsobí skutočne impozantne. Novinka upúta na prvý pohľad. Posúď sám.

BMW X6 Vantablack 2020 - Najtmavšia čierna na sveteZdroj: bmwgroup.com

BMW X6 v najčernejšej čiernej

I keď by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že vo veci je nejaká nepodarená úprava vo Photoshope, pravdou je, že čierny náter v skutočnosti naozaj zabezpečuje akýsi zdanlivo dvojrozmerný efekt.

Efektné prevedenie

Pri bližšom pohľade na vozidlo si už voľným okom všimneš, že dochádza k zaujímavému javu. Tvary vozidla akoby zanikli. Opticky pôsobia všetky línie zaoblenejšie a strácajú sa všetky tiene, ktoré sú zodpovedné za bežne vnímaný tvar X6-tky.

BMW X6 Vantablack 2020 - Najtmavšia čierna na sveteZdroj: youtube.com/autoevolution

Kozmické účely

Ďalšia zaujímavosť. Kde sa vzala táto technológia? Pôvodne bola nanotechnológia využívaná pre kozmické účely. Nanoštruktúra je 5000-krát tenšia ako ľudský vlas. Áno, reálne si to zrejme nevie nikto z nás predstaviť. Táto špecifická vlastnosť umožňuje pohltenie až 99,965 % svetla. Výsledkom je takmer nulové odrážanie svetla z okolia.

Cena

Ak je reč o výnimočných technológiách, možno predpokladať, že cena bude astronomická. Možno aj preto si BMW na prezentáciu vybralo luxusný model. Možnosti úprav sa každým dňom posúvajú o míľové kroky. Svojim klientom BMW zaručuje, že dostanú to, čo žiaden iný výrobca v sériovej výrobe neponúka.

BMW X6 Vantablack 2020 - Najtmavšia čierna na sveteZdroj: bmwgroup.com

Najtmavšia čierna farba na svete

Pozeráš sa na nový sen automobilových nadšencov, ktorí dávajú výraznej čiernej prednosť pred akoukoľvek inou farbou karosérie. Nenechaj si ujsť nové BMW X6 v tomto unikátnom odtieni laku. Vychutnaj si pohľad na dokonalé farebné prevedenie a detaily. Vedel by si si túto mašinu predstaviť vo vlastnej garáži?

Sleduj video

Ťažko nájdeš niekoho kto odolá tomuto šialene krásnemu vozidlu. Koncept BMW X6 Vantablack 2020. Ak existuje čierno-čierna dokonalosť, tak sa na ňu práve pozeráš. Pôsobivé detaily neprehliadneš, zábery v pohybe musíš vidieť!

Zdroj: https://www.bmwblog.com/2019/08/27/bmw-vbx6-vantablack-the-worlds-blackest-black/

BMW X6 Vantablack 2020

Nové BMW X6 Vantablack

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda Superb Rothe: Unikátna škodovka prekoná 300 km/h!Medzi rýchlostnými rekordérmi figurujú najmä superšporty a špeciálne upravené mašiny. Pre...16. August, 2019
02Chceš SUV? Majiteľ Volva XC90 zaplatil 49 600 eur za palivo na 3 roky!Vlastniť populárne SUV zo Švédska je snom mnohých z nás. Koľko stojí prevádzka špičkových...2. August, 2019
03Prvý elektrický šmykom riadený nakladač zo SlovenskaZabudní na diesel! Čo povieš na nízke servisné náklady a nulové emisie? Slovenská firma...20. August, 2019