Zdieľať na facebooku
10 komentárov

Škoda Superb Rothe: Unikátna škodovka prekoná 300 km/h!

Medzi rýchlostnými rekordérmi figurujú najmä superšporty a špeciálne upravené mašiny. Pre väčšinu vozidiel nedostupný rýchlostný limit dokáže pokoriť Škoda, ktorá vôbec nie je nová. 1 z najrýchlejších škodoviek! Škoda Superb Rothe beštia = 0-100 km/h - 3.7 sekundy, maximálna rýchlosť 305 km/h! Sleduj video.

rufus v Auto-moto zaujímavosti
16.08.2019
Diskusia:

Video: Rothe Motorsport...

Auto-moto zaujímavosti

Medzi zaujímavými vozidlami schopnými prekonávať rýchlostné rekordy figurujú najmä superšporty a špeciálne upravené mašiny. Výnimočne sa medzi nimi objaví staršia škodovka.

Škoda Superb Rothe beštiaZdroj: autocult.pl

Rýchlostný limit 300 km/h

Pre väčšinu vozidiel nedostupný rýchlostný limit dokáže pokoriť „stíhačka“ z Mladej Boleslavy, ktorá vôbec nie je nová. Tento skvost bol postavený z obľúbenej 2. generácie Superbu. 1 z najrýchlejších škodoviek pokorila rekord 300 km/h už pred niekoľkými rokmi.

Škoda stíhačka

Superb Rothe tak dokázal svoju nadvládu nad štandardnými vozidlami dávno predtým, ako sa to podarilo omnoho luxusnejším modelom. Už vtedy dokázala táto mašina to, o čom snívajú omnoho renovovanejšie modely a značky.

Najrýchlejšie Škody

Škoda, ktorá dokáže pokoriť rekordnú rýchlosť. Sen mnohých z nás, ktorí snívame o výnimočnom exempláre s pôsobivými parametrami. V ponuke vozidiel značky sú stále mašiny, ktoré dokážu uspokojiť chúťky lámača rekordov.

Superb Rothe - Rekordér rýchlosti

Pokoriť rýchlostnú hranicu 300 km/h sa darí stále len výnimočným mašinám so špeciálnymi vlastnosťami. Čo robí toto vozidlo tak zaujímavým? Nejedná sa o superšport. Na svete tiež nie je veľa výnimočných vozidiel značky Škoda, ktoré dokážu pokoriť 300 km/h limit.

Rothe Motorsport

O výrobu rekordéra sa zaslúžila nemecká spoločnosť venujúca sa úpravám áut koncernu Volkswagen Zabudni na bezduché zvyšovanie výkonu. V Rothe Motorsport na zvýšenie výkonu o 50 koní a pridávanie esteticky zaujímavých prvkov tuningu môžeš zabudnúť. Poctivé prerábky lákajú extrémnymi úpravami s výnimočnými parametrami.

Detaily

Medzi zaujímavé časti, ktoré boli osadené patria tlmiče značky Bilstein. Rothe Superb si pochvaľuje zníženie podvozku. Konštrukcia sa posunula bližšie k vozovke o 40 mm. Pýchou je brzdový systém z Audi RS6 s kotúčmi o priemere 390 mm na prednej osi. Obutie? Veľké kolesá značky Kolesá OZ s priemerom 19-palcov. Esom v rukáve sú pneumatiky určené pre najvýkonnejšie cestné autá s rozmerom 235/35 R19.

Škoda Superb Rothe beštiaZdroj: autocult.pl

Parametre vs. vzhľad

Na prvý pohľad ťa zaujme znížený podvozok, väčšie kolesá a väčšie brzdy. Pri pohľade na parametre výkonu je jasné, že sa nepozeráš na druhotriedneho hráča. Pôsobivé línie a detaily však od staršej Škody nečakaj. Nepotrebuje ich. Zaujme najmä výkonom a tým, čo nájdeš pod kapotou.

Sleduj video

„Upsizing“ v spojení so zaujímavým podvozkom vie získať tvoju pozornosť. V konkurencii značiek zvučným mien dokáže rozhodne zažiariť aj Škoda. Chceš vidieť ako sa s touto náročnou úlohou popasovala staršia Škoda? Škoda Superb Rothe beštia je skutočne výnimočná, sleduj video.

Škoda Superb Rothe beštiaZdroj: autocult.pl

Pohon

Výkon sériového Superbu 2. generácie zabezpečuje klasický vidlicový 6-valec s objemom 3,6 litra s výkonom 260 koní. Kvôli inštalácii turbodúchadla značky Garrett dostal pod kapotou priestor 6-valcový VR6 motor s objemom 3,2 litra. Tento agregát pochádza z Golfu R32 a disponuje celkovým výkonom 250 koní. Ďalšie nevyhnuté zmeny pozostávali z výmeny výfuku, vačkov kovových ojníc, piestov, kľukovej hriadeli aj hlavných ložísk.

Parametre výkonu

Výkon je prenášaný na všetky 4 kolesá pomocou spoľahlivej 6-stupňovej 2-spojkovej prevodovky značky DSG. Maximálny krútiaci moment 600 newtonmetrov je dostupný pri 3 350 až 6 000 ot./min. Kvôli bezproblémovému chodu a spoľahlivosti je regulovaná sila putujúca z motora.

Škoda Superb Rothe beštiaZdroj: autocult.pl

Akcelerácia

To najlepšie na záver. Výsledný výkon? 514 koní pri 7 045 otáčkach za minútu. Superb Rothe akceleruje z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy. Na 200 km/h zrýchli za 13,2 sekundy. Ručička sa na ciferníku zastaví pri maximálnej rýchlosti 305 km/h!

Škoda Superb Rothe beštiaZdroj: autocult.pl

Cena

Ak nepatríš medzi tých, ktorí potrebujú zaujať výzorom aj rýchlosťou a dávaš prednosť nenápadnému vzhľadu, ktorí tak neláka závisť a zlodejov, určite zváž kúpu Škody Superb Rothe. Unikátny exemplár má hodnotu okolo 81 000 eur a nebude ľahké nájsť podobnú raritu na trhu.

Zdroj: youtube kanál Motorvisionautokult.pl

Rothe Motorsport Skoda Superb 3.2 V6

Video: Rothe Motorsport Skoda Superb 3.2 V6

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Spotreba 18 litrov za minútu: Čo dokáže 42,0 litrový V12 motor s výkonom 1 500 koní?Extrémna spotreba 42,0 V12 motora ťa zdvihne zo stoličky. Neveríš? Nevídané parametre...14. August, 2019
02Chceš SUV? Majiteľ Volva XC90 zaplatil 49 600 eur za palivo na 3 roky!Vlastniť populárne SUV zo Švédska je snom mnohých z nás. Koľko stojí prevádzka špičkových...2. August, 2019
03Najväčšie SUV BMW: 400-koňový autobus dá 260 km/h! BMW X7 M50d akcerácia a maximálna rýchlosť ťa dostane. Najväčšie SUV BMW? 400-koňový...10. August, 2019