Nové Bugatti Chiron: Najrýchlejší automobil sveta s 1500 koňmi je na ceste!

Nový Chiron chystá poriadnu smršť! Hovorí sa o šialenom výkone, extrémnej "maximálke" až 450 kilometrov za hodinu a ani tu jeho ciele nekončia! Chystá sa zaútočiť na titul najrýchlejšieho automobilu na svete! Všetko nasvedčuje tomu, že sa mu to podarí! Viac informácií a špionážne zábery v článku!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
21.05.2015
Diskusia:

Nové Bugatti Chiron:...

Auto-moto zaujímavosti

Extrémne plány nového Bugatti!

Nový Chiron chystá poriadnu smršť! Hovorí sa o šialenom výkone, extrémnej "maximálke" až 450 kilometrov za hodinu a ani tu jeho ciele nekončia! Chystá sa zaútočiť na titul najrýchlejšieho automobilu na svete! Všetko nasvedčuje tomu, že sa mu to podarí! 

Možná podoba Bugatti ChironZdroj: digitaltrends.com

Možná podoba Bugatti ChironZdroj: digitaltrends.com

Nový hyperšport Bugatti Chiron Zdroj: digitaltrends.com

Posledný 450. exemplár Veyronu

Automobilka Bugatti tajila podrobnosti o nástupcovi Veyronu až do predaja posledného kusu tohto krásavca. To sa podarilo po poslednom ženevskom autosalóne, kde aj posledný 450. exemplár Veyronu s výstižným označením La Finale bol k videniu. Následne bol historicky posledný Veyron odovzdaný majiteľovi. Stalo sa tak po 10 rokoch od začiatku výroby Veyronu.

La Finale, posledný exemplár Bugatti VeyronZdroj: digitaltrends.com

Bugatti VeyronZdroj: digitaltrends.com

Nástupca Veyronu

Až predajom posledného exemplára sa začali postupne objavovat stále detailnejšie informácie o nástupcovi slávneho "radu víťazov." Automobilka sa konečne rozhýbala aj na samotnom vývoji nástupcu automobilu, ktorému sa podarilo získať titul najrýchlejšieho vozidla planéty! Na internete sa už dlhšiu dobu objavujú mnohé podoby jeho vzhľaduZdroj: digitaltrends.com

Pomenovaný po slávnom pretekárovi

Názov Chiron už Bugatti v minulosti využil. Meno slávneho jazdca dostalo priestor na koncepte  Bugatti z dielne Italdesignu v roku 1999. Pretekár Louis Chiron bol jedným z najúspešnejších pretekárov Grand Prix v medzivojnovom období. 

Model je pomenovaný po slávnom pretekárovi Louisovi ChironoviZdroj: digitaltrends.com

Parametre Bugatti Chiron

Pohon síce nie je oficiálne špecifikovaný, zrejme však pôjde o výkonnú W-16-tku. Šesťnásťvalcu by mali pomáhať elektrické turbodúchadla. Hovorí sa aj o možnosti, že by šlo o plug-in hybrid. Chiron sľubuje zrýchlenie z nuly na sto kilometrov za hodinu za necelé 2 sekundy. Maximálna rýchlosť by mala presiahnuť hodnotu 450 km/h! Bugatti takiež pracuje na znížení spotreby pri bežnom používaní, tá by mala klesnúť pod spotrebu 20 litrov na sto kilometrov. Čo sa týka technológie pneumatík, nemožno očakávať zázračné pokroky. 

Pohon zabezpečí výkonná W16-tkaZdroj: digitaltrends.com

Špionážne zábery

Automobilka už novinku podrobuje testom, zatiaľ ide samozrejme o kamuflovaný model. Okrem toho model bez problémov pokorí takmer všetky súčasné hyperšporty. Šancu nebude mať La Ferrari ani McLaren P1. Chiron bude dokonca nad hranicou výkonu monopostov F1!

Bugatti Chiron na špionážnych záberochZdroj: digitaltrends.com

Bugatti Chiron na špionážnych záberochZdroj: digitaltrends.com

Bugatti Chiron na špionážnych záberochZdroj: digitaltrends.com

Bugatti Chiron na špionážnych záberochZdroj: digitaltrends.com

Finálna verzia je zatiaľ neznáma. Ak ťa zaujíma ako môže finálny Chiron vyzerať, pozri si video.

Video: Možná finálna podoba Bugatti Chiron

zdroj: digitaltrends.com, pitstopweekly.com, Italdesign, autoblog.com, KGP Photography

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Slovenské BMW 335d xDrive trhá rekordy!Prednedávnom sa na internete hovorilo o najrýchlejšom naftovom BMW na svete. Teraz sa však...20. Máj, 2015
02V max 200: Najlepšie superšporty zatriasli letiskovou dráhou!Ak patríš medzi fanúšikov rýchlych strojov určite si nenechaj újsť podujatie združujúce...19. Máj, 2015
03Land Rover na Slovensku? Automobilka zvažuje vytvorenie 8-tisíc pracovných miest!Britská automobilka Jaguar Land Rover zvažuje príchod na slovenský trh! Pre Slovákov by to...21. Máj, 2015