Nový Smart Fortwo Cabrio: Ešte bezpečnejší!

Roadstery sú obľúbené pre svoj imidž a pre potešenie z vychutnávania "vetra vo vlasoch." Majitelia kabrioletov sa často sťažujú na funkčnosť a pomalý systém otvárania a zatvárania elektrickej strechy a nízku bezpečnosť. Ak ťa ani negatíva jazdy "bez strechy" neodradili a hľadáš najkompaktnejšie riešenie mestského automobilu, Smart má niečo pre teba! Okrem rýchleho zloženia strechy ponúka ešte väčšiu bezpečnosť jazdy!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
29.08.2015
Diskusia:

Nový Smart Fortwo Cabrio:...

Auto-moto zaujímavosti

Málokto vie

Ak ste niekedy premýšľali nad automobilom "bez strechy" asi vás prekvapí skutočnosť, že tento typ automobilov tu bol dávno predtým, než sa stal obľúbenou možnosťou výberu a symbolom slobody a užívania si života. Väčšina z prvých automobilov strechu vôbec nemala. Neskôr prišli automobily so skladacou koženou strechou a prvý uzatvorený automobil sa do predaja dostal až v roku 1910. Prvým uzatvoreným automobilom bol Cadillac.

Smart Fortwo CabrioZdroj: autoblog.com

Prvá elektricky ovládaná strecha

Ďalším míľníkom je rok 1935 a príchod Peugeotu Éclipse Décapotable s elektricky ovládanou pevnou strechou. Kto by bol povedal, že jednu z najzložitejších častí konštrukcie dokázali skonštruovať už v tom čase. Zadná časť Peugeotu s elektricky ovládanou strechou takmer presne kopírovala tvar strechy. Otváranie strechy bolo založené na pántoch, celá strecha v jednom celku zasunula pod otvorenú zadnú kapotu. Na podobnom princípe sa v histórii objavilo viacero vozidiel, úspechu sa však dočkali až oveľa neskôr. 

Smart Fortwo CabrioZdroj: autoblog.com

Tmavá stránka jazdy "bez strechy"

Roadstery a speedstery sú obľúbené pre svoj imidž a pre potešenie z vychutnávania "vetra vo vlasoch." Milovníci jazdy bez strechy sa však pri výbere potýkajú aj z viacerými negatívnymi vlastnosťami, ktoré takáto jazda prináša. Okrem vyššej hmotnosti, horších jazdných vlastností, vyššej spotreby a menšieho batožinového priestoru, sa majitelia často sťažujú na funkčnosť a pomalý systém otvárania a zatvárania elektrickej strechy. Tu sa o pozornosť hlási Smart s novým kabrioletom, ktorý ponúka riešenie!

Smart Fortwo Cabrio má riešenie!

Elektricky ovládaná strecha dostala svoje miesto aj u novinky Smart Fortwo. Novinka sa predstaví na blížiacom sa autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.Okrem elektricky ovládanej strechy si prešiel aj spevnením karosérie. Smart tak pre zákazníka ponúka väčšiu bezpečnosť jazdy!

Zvýšená bezpečnosť jazdy!

Výrobca zvýšil tuhosť konštrukcie vozidla pomocou dodatočných výstuh podvozku a predných stĺpikov. Vďaka zvýšeniu torznej tuhosti o 15% taj vozidlo vyniká nielen väčšou bezpečnosťou, ale ponúka aj pohodlnejšiu jazdu. Aj napriek malým rozmerom tak Smart dokáže prejsť náročnými nárazovými testami.

Smart Fortwo CabrioZdroj: autoblog.com

Skrytá masívna výstuha 

Na prvý pohľad budí každý Smart dojem nedostatočnej ochrany, pri bočnom pohľade totiž masívne výstuhy nie je vidieť. V prípade prevrátenia vozidla však o bezpečnosť posádky dbá masívna výstuha medzi zadnými stĺpikmi. Bezpečnosť vozidla dokazujú výsledky nárazových testov, ktorými automobil bez problémov prechádza.

Smart Fortwo CabrioZdroj: autoblog.com

Smart Fortwo CabrioZdroj: autoblog.com

Strecha sa zloží za 12 sekúnd!

Čo sa týka variability, plátená strecha Smartu bude dostupná v troch farebných prevedeniach. Je na zákazníkovi či si vyberie červenú, modrú alebo dá prednosť klasickej čiernej farbe. Zaujímavosťou je aj rýchlosť otvárania a zatvárania elektrickej strechy. Podľa slov výrobcu sa strecha "poskladá" do zadnej časti vozidla za 12 sekúnd!

Smart Fortwo CabrioZdroj: autoblog.com

Rýchle zloženie má nevýhodu

Nevýhodou je skutočnosť, že s tým Smartu treba pomôcť. Pozdĺžne strešné nosníky si totiž musí posádka demontovať svojpomocne. Túto nevýhodu sa snaží Smart kompenzovať špeciálne určeným priestorom vo veku kufra.

Nevýhodou je, že zloženiu strechy musíte pomôct...Zdroj: autoblog.com

Interiér

Čo sa týka interiéru, výrobca stavil na úspech predchádzajúcich modelov. Nič viac klasického by v automobile podobných rozmerov nikto nečakal. Prakticky navrhnutá prístrojová doska plne vyhovouje potrebám vodiča. Čo sa týka spolujazdca, v Smarte je o ňom, z pochopiteľných dôvodov, reč len výnimočne.

Smart Fortwo CabrioZdroj: autoblog.com

Smart Fortwo CabrioZdroj: autoblog.com

Kompaktné a prekvapivo bezpečné riešenie mestského automobilu od Smartu

Čo hovoríte na systém rýchloskladania? Novinka sa teší na svoje predstavenie, uvidíme aké ohlasy elektricky ovládanú strechu čakajú!Ak ťa ani negatíva jazdy "bez strechy" neodradili a hľadáš kompaktné a prekvapivo bezpečné riešenie mestského automobilu, Smart má niečo pre teba! 

Smart Fortwo CabrioZdroj: autoblog.com

zdroj: paultan.org, autoblog.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

018-miestny XXL kabriolet: Rodinný úlet z dielne Audi!Audi "vytasil fotografie nečakanej vízie kabrioletu. Oficiálnu stránka nemeckej značky...28. August, 2015
02Icona Vulcano Titanium: Inšpirovaný najrýchlejším lietadlom na svete!Titán je ľahký, pevný kov vyznačujúci sa viacerými výhodnými vlastnosťami. Je odolný voči...27. August, 2015
03Najbrutálnejší crash test! Havária pri 200 km/hod!Keď je reč o haváriách vo vysokej rýchlosti asi každý si predstaví potrhané plechy a...27. August, 2015