Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka ×
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Nový Superb a Kodiaq v teste: Funkčný aj pri -30 stupňoch Celzia!

Unikli prvé zábery nových vlajkových lodí z Mladej Boleslavy. Náročné testovanie si vzalo „do parády“ schopnosť prežiť v mraze. Superb a Kodiaq v testoch za polárnym kruhom obstáli na výbornú.  

rufus v Video sekcia
20.05.2023
Diskusia:
Zdroj: skoda-storyboard.com

2024 Škoda Video: Kodiaq a...

Video sekcia

Škoda ponúka zákazníkom Superb a Kodiaq s pôsobivým dizajnom a, ako býva zvykom, s praktickými karosériami. Premiéra vlajkových lodí je naplánovaná na jeseň 2023.

Nový Superb a Kodiaq v teste: Funkčný aj pri -30 stupňoch Celzia!Zdroj: skoda-auto.cz

Nový Superb a Kodiaq

Výrobca potvrdil ešte jednu informáciu. Pozeráš sa na posledné modely so spaľovacím pohonom. Toto nie je jediným prekvapením modelov. Výrobca ich podrobil testom v extrémnom chlade. Výsledkom je potvrdenie, že fungujú bez akýchkoľvek problémov aj pri extrémne nízkych teplotách.

Testovanie v extrémnych podmienkach

Superb aj Kodiaq excelovali v testoch za polárnym kruhom. Kvôli posúdeniu jazdných vlastností ich vystavili extrémnym podmienkam. Škoda skúma vplyv snehu a mrazu na karosériu a hlavné časti motora. Nízka teplota, sneh a mráz môžu zhoršiť sanie vzduchu. To sa u nových modeloch nepotvrdilo. Všetky mechanické funkcie a elektronika týchto vozidiel fungovali v teste na 100 % aj pri testovaní pri teplote -25 stupňov Celzia. Príjemným prekvapením je aj skutočnosť, že vozidlá nemali problém naštartovať aj pri teplote -25 stupňov Celzia.

Fungujú aj pri -30 stupňov Celzia

Nový Superb aj Kodiaq majiteľa nesklamú ani v chladnom počasí. Oba modely bez problémov fungujú aj pri teplote -30 stupňov Celzia! Čo dodať. Výrobca k tomu oslavuje rekordné predaje. Tridsiatky nepadali len na poli teploty. Škoda predala v roku 2023 26 843 nových áut. To je o 30 % viac ako za rovnaké obdobie v minulom roku.

Kráľom predajov je Octavia

Výrobca predal najviac nových vozidiel Škoda Octavia. Až 6 986 kusov. Čísla predajov Superbu (2 321 kusov) sú nižšie, ale spájajú sa aj s vyššou cenou modelov. Rovnako je tomu aj v počte predaných kusov Kodiaqu. Predalo sa až 3 247 kusov. To sú skvelé výsledky pre vozidlá s cenovkou štartujúcou na sume 37 000 eur a 45 000 eur.

Nový Superb a Kodiaq v teste: Funkčný aj pri -30 stupňoch Celzia!Zdroj: skoda-auto.cz

Rekordné predaje

Niet pochýb, že nový Superb 4. generácie a Škoda Kodiaq 2. generácie zatrasú konkurenciou. Tieto stroje sú pripravené excelovať a vynikajú v ponuke aj vďaka odolnosti voči nízkym teplotám. Vodiči ocenia praktické vlastnosti a táto schopnosť je jednou z dôležitých vlastností pre funkčné využívanie vozidiel počas celého roka.

Cena 37 000 eur a 45 000 eur

Maskovanie ešte na fotografiách nezhodli. Aj na špionážnych záberoch však vidieť veľmi zaujímavé tvarové línie. Detaily z pripravovaných modelov môžeme očakávať už čoskoro. Ako výrobca uvádza, dôležité vlastnosti ostanú u oboch modelov zachované. Evolučné zmeny sa nedotknú overených vlastností, ktoré si zákazníci na týchto automobiloch cenia.

Nová Škoda Superb

Superb bude postavený na modulárnej platforme MQB. Čo je zaujímavé? Na rozdiel od sesterského Volkswagenu Passat Variant bude k dispozícii ako liftback aj combi. Kde bude prebiehať výroba? Nikde inde ako u nás v Bratislave.

Škoda Superb a Kodiaq - testovanie za polárnym kruhom.Zdroj: skoda-auto.cz

Škoda Kodiaq

Nový Kodiaq nepresťahuje výrobu. Bude naďalej schádzať z výrobných liniek v Kvasinách. Opäť výrobca stavil na platformu MQB. Prvýkrát v histórii si zákazníci budú môcť kupovať vozidlá s plug-in hybridným ústrojenstvom. Vzhľad je elegantnejší, oblé tvary dostali zelenú. Karoséria bude disponovať nižším odporom vzduchu, čo sa premietne aj v podobe nižšej spotreby a nižších emisií. Čerešnička na torte dizajnu Kodiaqu? Zákazník sa môže tešiť na viac zmien ako u sesterského Superbu.

Testovali aj vykurovanie v interiéri

Test sa nelimitoval na niekoľko kategórií. Výrobca preveril aj výkon vykurovacieho systému. Výsledkom je opäť potvrdená funkčnosť všetkých jazdných asistentov. Ako je to v prípade verzie s plug-in hybridným ústrojenstvom? Batérie sa v tomto teste nabíjajú v zamrznutom stave a následne sa zisťuje dojazd. Také testy však žiaden výrobca nezverejnil, aj napriek rozmachu elektrifikovaných áut. Bude práve v tejto kategórii „zakopaný“ háčik? Podeľ sa s nami o tvoj názor. Pozri si aj video z testovania v extrémnych podmienkach.

Zdroj: Škoda Auto, skoda-storyboard.com

Nový Superb a Kodiaq

2024 Škoda Video: Kodiaq a Superb testovanie za polárnym kruhom

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Hyper SUV z Turína: Športiak do terénu, 1 167 koní, stovka za 2 s.!Laffite Automobili je neznáma značka z Turína, o ktorej ešte budeš počuť. Koňmi nadupané...12. Máj, 2023
02Clarkson, May a Hammond v SR: Premiéra „slovenského“ Grand Tour je tu! Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond zavítali k nám do srdca Európy a je sa na čo...18. Máj, 2023
03Bestseller pre SR: Prémiové SUV za 30 000 € Nový bestseller pre slovenský trh! Pokročilé funkkcie ako natáčanie zadných kolies, pútavé...4. Máj, 2023