Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Bestseller pre SR: Prémiové SUV za 30 000 €

Nový bestseller pre slovenský trh! Pokročilé funkkcie ako natáčanie zadných kolies, pútavé parametre a zaujímavá cenovka, ktorá presvedčí ku kúpe aj zákazníkov konkurenčných značiek. 160 koní a 500-litrový kufor. Tento trhák od Renaultu si nenechaj ujsť! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
04.05.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: renault.sk

Renault Astral

Auto-moto zaujímavosti

Renault konečne odhalil SUV, ktoré zaujme aj dizajnom. Nemožno povedať, že by predchodcovia mali nepekný zovňajšok. Krásny dizajn sa však väčšinou koná v susedných automobilkách. Tomu je však koniec. Prichádza Renault, ktorý sa páči!

Renault Astral Zdroj: renault.sk

SUV s pekným vzhľadom

V tvrdom konkurenčnom boji nemožno všetko vsádzať na pôsobivé parametre. Zákazník je vizuálny typ a vyslovene škaredé autá sa nepredávajú. Je tomu tak nielen u nás. Keď platíme, chceme krásny automobil hodný obdivu.

Renault Astral Zdroj: renault.sk

Spaľovací motor v roku 2023

Odvážnym krokom automobilky je fakt, že v roku 2023 prichádza so spaľovacím motorom. Elektrifikácia nepostihla segment SUV natoľko, že by bez nej nebolo možné uspieť na trhu. Priam naopak. Toto je recept na to, ako poraziť konkurenciu. V prípade záujmu sa o neelektrické auto netreba báť. Poradí si s prehľadom. Spaľovacie motory tu s nami budú minimálne do roku 2035. To dáva výrobcom ešte 10 rokov k dobru, aby vymysleli ako poraziť prechod na elektrické autá.

Zabudni na elektrický pohon, stará dobrá klasika

Renault Austral môže byť tým automobilom, ktorý prichádza na presýtený trh a nájde si svoju vlastnú dieru v segmente. Aké sú vyhliadky modelu? Pozitívnym aspektom kúpy je cena. Cenovka štartuje na sume 30 000 €. Tá vyvažuje potrebu cenovky, ktorá odolá v konkurencii lacných čínskych áut a zahryzne sa do segmentu prémiových SUV.

Natáčanie zadných kolies

Poďme sa pozrieť na vychytávky na palube. Ak si doteraz nevnímal detaily automobilu, zameraj sa na ne. Nemôže ti uniknúť, že každý 1 detail pôsobí prémiovo. Premyslene pôsobí použité natáčanie zadných kolies.

Renault Astral Zdroj: renault.sk

Mild-hybrid alebo full-hybird

Austral sa predáva v 2 verziách. Ako mild-hybrid alebo klasický hybrid, ktorý sa nenabíja zo siete. Bude sa nabíjať pomocou rekuperácie alebo spaľovacím motorom počas jazdy. Najvýkonnejšia hybridná verzia prekvapí výkonom 200 koní. Táto motorizácia je dostupná u výrobcu zatiaľ iba na predobjednávku.

Výkon 200 koní

Mild-hybrid s výkonom 160 koní poháňa benzínový 1,3-litrový štvorvalec, ktorý produkuje točivý moment 270 Nm. O radenie sa stará automatická prevodovka CVT. Tá je naprogramovaná tak, aby simulovala 7 stupňov radenia. Chod prevodovky je tichý a pri kľudnej jazde drží motor v nízkych otáčkach.

Zvukotesnosť

Toto je veľká slabina moderných áut. Vibrácie a zvuky sa príliš prenášajú do interiéru vozidla. Toto nie je ten prípad. Do kabíny nepreniká takmer žiaden hluk z motora. Vodič počuje iba zvuk vzduchu obtekajúceho okolo auta.

Renault Astral - stupne výbavyZdroj: renault.sk

Tvrdší podvozok

V tele Renaultu sú potrebné aj kompromisy. Podvozok je tvrdší. Môže sa zdať, že zníži úroveň pohodlia cestujúcich. Čo to však znamená v tomto prípade? Automobil je stavaný na ostrejšiu jazdu. Ideálne je, vzhľadom na veľkosť motora, ak sa vo vozidle vezie 1 osoba.

Najvyššia výbava

Renaut Austral v najvyššej výbave Iconic prichádza s príplatkovým dizajnovým balíčkom Esprit Alpine. Pod túto úpravu sa podpísala športová divízia Alpine.  Od nižších verzii sa líši aj dizajnom. Logo Alpine je viditeľne umiestnené pri predných dverách. Nemožno si nevšimnúť názvy Alpine na prahoch dverí. Oči na prvý pohľad priláka kontrastné modré prešívanie volantu, prístrojovej dosky a sedačiek.

Batožinový priestor

Renault Austral odvezie 5 dospelých osôb. Štedrý batožinový priestor ocenia rodiny, ale aj ľudia s nevyspytateľným časovým harmonogramom. Batožinový priestor dokáže ešte narásť. Zadná lavica sa posúva až 16 cm. Aký je najmenší objem kufra pri sedadlách posunutých úplne vzadu? Až 487 litrov. Po sklopení sedadiel dostaneme až 1 525 litrov.

Multimediálny systém a infotainment

Multimediálny systém openR Link stojí za tvoj čas. Beží na Android Automotive. Túto integráciu systému hodnotia na výbornú aj kritici. Infotainment doslova valcuje konkurenciu. Tá sa nechytá.  Pekná grafika, animácie a jednoduché intuitívne ovládanie si zaslúžia pochvalu. Zážitok z používania pripomína obsluhu mobilného telefónu a nie auta.

Spotreba + 5 osôb

Renault Austral nie je malý automobil. Za rozmery sa platí, a tak nový majiteľ zaplatí za extra priestor a rozmery.  Dobrá spotreba nemusí rovno znamenať hodnoty pod 5 litrov. Stále totiž hovoríme o delách, ktoré disponujú s výkonom 160 koní a 500-litrovým kufrom. Automobilka uvádza priemernú spotrebu na úrovni 6,2-6,5 l/100 km. Austral reálne jazdí so spotrebou vyše 6,5 l/100 km. Reálne dáta opäť ukazujú o niečo vyššie hodnoty. Chceš vedieť viac? V teste v hustej bratislavskej premávke jazdil v meste so spotrebou asi 9,5 l/100 km.

Spotreba 6,5 l?

Skúšobný 100 km dlhý úsek jazdil vodič s priemernou rýchlosťou 125 km/h. V týchto podmienkach jazdil so spotrebou 7 litrov na 100 km, čo je perfektná hodnota, čo povieš? Znamená to, že vodič, ktorý by jazdil po diaľnici rýchlosťou okolo 110 km/h, by dosiahol vytúženú spotrebu 6,5 l/100 km. Austral na testovacom úseku dlhom 1 000 km nameral priemernú spotrebu okolo 7,2 l/100 km. S ohľadom na veľkosť a parametre vozidla, skvelý výsledok!

Kúpiť, či nekúpiť?

Odporúčaním je určite kúpa auta a s chuťou po dobrej spotrebe, s odhodlaním zvoliť vzorný jazdný štýl. Ľahká noha na plyne, rozumné diaľničné tempo a pozeráš sa na favorita ponuky moderných áut. Označ v komentároch rivala s podobnou veľkosťou, ktorý disponuje spotrebou 6,5 l/100 km.

Zdroj: renault.sk

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Jediný na Slovensku: Netradičný taxík z Oravy hitom internetu!Ideálne vozidlo taxislužby? Hneď si ho všimneš. Výzorom bije do očí. Všetci ho poznajú....30. Apríl, 2023
0256-ročná Škoda MB: Modla komunizmu ako nová!Viac ako „polstoročná Škoda“ disponuje minimálnym používaním a najlepšou starostlivosťou!...28. Apríl, 2023
03Rally legenda s úpravou na cesty: Drsná strela pretekárskych okruhov za koľko? Nebudeš veriť svojim očiam. Cena, za ktorú sa toto vozidlo predáva, berie dych....2. Máj, 2023