Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Rally legenda s úpravou na cesty: Drsná strela pretekárskych okruhov za koľko?

Nebudeš veriť svojim očiam. Cena, za ktorú sa toto vozidlo predáva, berie dych. Neuveriteľných 375 000 eur! Čo všetko ponúka strela pretekárskych okruhov v unikátnej úprave? Rally legenda na predaj v top stave. 

 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.05.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Real Art on Wheels@Marktplaats

Peugeot 205 T16 - rally...

Auto-moto zaujímavosti

Toto delo sa zapísalo do histórie takým spôsobom, že nové mašiny majú čo robiť, aby jeho výsledky v tabuľkách prekonali. Cena, za ktorú sa toto vozidlo predáva, berie dych, čo povieš?

Peugeot 205 T16Zdroj: Real Art on Wheels@Marktplaats

Delo za 375 000 eur!

Homologizované špeciály sú väčšinou skromnou prerábkou, ktorá zahŕňa jednoduché zmeny imidžu doplnené o nutné úpravy. Toto nie je ten prípad. Autor si vybral klenot, exemplár, ktorý vyhrával najdrsnejšie rally preteky histórie. Ponuke Peugeotu už dlho vyčítajú, že neprináša potešenie pre skutočných rally fanatikov. Modely 208 GTi a 308 GTi doslova trhajú konkurenciu na kusy. Legenda o nich je dokáže zatieniť aj ostré modely označené písmenom R.

Rally legenda - Peugeot 205 T16

Francúzi v 80. rokoch minulého storočia dokázali postaviť na nohy fanúšikov všade tam, kde sa v súťažiach tieto vozidlá objavili. Je na to jeden dôvod. Neprekonateľné parametre nemožno prehliadnuť. Čo všetko ponúka strela pretekárskych okruhov v unikátnej úprave? Peugeot 205 T16 je legenda s puncom dokonalosti. Chýba jej jedine cestná homologizácia. Okamih. Táto verzia ju ako bonus má.

Peugeot 205 T16Zdroj: Real Art on Wheels@Marktplaats

Najväčšie rally mašiny pretekárskych okruhov

Reč je o Peugeote 205 Turbo 16 alias T16, cestnej verzii a špeciále s homologizáciou na cesty pretekárskeho monštra skupiny B. Ako tento typ vznikol? Francúzi nemali v úmysle strácať príliš veľa času s cestnými autami. Preto podľa homologačných požiadaviek vyrobili iba potrebných 200 exemplárov T16. Tieto stroje mali so sériovým Peugeotom 205 spoločnú len líniu karosérie.

Zváraná požiarna prepážka

Kde je pes zakopaný? Najväčšie zmeny sa udiali v zadnej časti vozidla. Tá sa dala kompletne odklápať, aby umožnila prístup k pohonnej jednotke. Pre tento účel vznikla zváraná požiarnu prepážka, spájajúca stredové stĺpiky so zadným pomocným rámom.

Peugeot 205 T16Zdroj: Real Art on Wheels@Marktplaats

Výkon 200 koní

Priestor pod prednou kapotou u štandardných „205-iek“ vypĺňal motor a rezervné koleso. Priestoru nebolo veľa a tak z dohľadu zmizli zadné sedačky. Tento stroj poháňal agregát s objemom 1,8 litra, zo základu z pevného liatinového bloku dieselovej rodiny XU. Pohonný agregát sa spojil s hlavou so 16-ventilovým rozvodom. Výsledok? Neobmedzené možnosti výkonu. Výkon bol však „regulovaný“ na 200 koní výkonu a 267 Nm krútiaceho momentu.

4x4 pohon

Výkon bol prenášaný na všetky 4 kolesá s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou prevzatou z Citroënu XM. Hmotnosť špeciálu je 1 390 kilogramov. Akcelerácia zabezpečí vozidlu zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,6 sekundy. Maximálna rýchlosť 208 km/h. Pozor, hovoríme o období 80. rokov minulého storočia. Doslova revolučné parametre, ktoré sa nestratia ani dnes!

Peugeot 205 T16Zdroj: Real Art on Wheels@Marktplaats

Nájazd len 40 000 km!

Teraz máš jedinečnú príležitosť 1 z 200 vyrobených kusov T16  kúpiť. Tento skvost s poradovým výrobným číslom 188 stojí za hriech, čo povieš? Predáva ho holandská firma a na tachometri svieti nájazd len 40 000 km! Čerešnička inzerátu na záver? Súčasťou predaja je aj kompletná dokumentácia vrátane pôvodnej užívateľskej príručky. To ocení nejeden zberateľ s hľadáčikom v sekcii mimoriadne výrazných mašín. Krásny exemplár ešte v krajšom technickom stave čaká na teba. Jeden z pre cesty homologizovaných Peugeotov 205 T16 je na predaj. Nového majiteľa nezastaví ani drsná cenovka. Aj keď je drsná ako vlastnosti mašiny. Ako sa ti tento unikát na kolesách páči? Podeľ sa s nami o názor na cenu v komentároch.

Peugeot 205 T16Zdroj: Real Art on Wheels@Marktplaats

Zdroj: Real Art on Wheels@Marktplaats

Peugeot 205 T16 - rally trhák v úprave pre cesty

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

0156-ročná Škoda MB: Modla komunizmu ako nová!Viac ako „polstoročná Škoda“ disponuje minimálnym používaním a najlepšou starostlivosťou!...28. Apríl, 2023
02Nová čínska značka v SR: Dojazd 735 km, objem kufra 1 320 l!Nová značka na Slovensku! Výkon skoro 500 koní, objem kufra so sklopenými sedačkami až 1...26. Apríl, 2023
03Jediný na Slovensku: Netradičný taxík z Oravy hitom internetu!Ideálne vozidlo taxislužby? Hneď si ho všimneš. Výzorom bije do očí. Všetci ho poznajú....30. Apríl, 2023