Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka ×
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Hyper SUV z Turína: Športiak do terénu, 1 167 koní, stovka za 2 s.!

Laffite Automobili je neznáma značka z Turína, o ktorej ešte budeš počuť. Koňmi nadupané monštrá trhajú konkurenciu na kusy! 3 predstavené novinky, Športiak do terénu s výkonom 1 167 koní, stovka za 2 sekundy. Karbónové hyper SUV z Turína neprehliadneš! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.05.2023
Diskusia:
Zdroj: laffite.com

Laffite Automobili trio...

Auto-moto zaujímavosti

Talianska automobilka, ktorej meno ešte nepoznáš. Možno ťa prekvapí, že Laffite Automobili pritom ponúkajú skutočne exkluzívne športové automobily. Aby premiéra skutočne ohromila širokú verejnosť, predstaví značka nielen 1, ale rovno 3 modely.

Laffite Atrax športiak do terénuZdroj: laffite.com

Neznáma automobilka z Turína

Spoločnosť Laffite Automobili vznikla pod taktovkou Pascala Cohena a Bruna Laffiteho. Bruno je synovec bývalého pretekára F1 Jacquesa Laffita. Dizajn všetkých modelov zabezpečila známa talianska spoločnosť GFG Style. V Taliansku patrí táto firma k popredným dizajnérskym spoločnostiam. Majiteľom je Giorgetto Giugiaro a jeho syn Fabrizio.

Pretekársky špeciál aj na bežné cesty

Pod touto značkou nečakaj žiadnu objemnú výrobu. Spoločnosť plánuje malosériovú výrobu elektrických vozidiel. Každý model bude vyrobený len v 24-26 kusoch. Takže majitelia budú vlastníkmi vozidiel z limitovaných edícií. Ich cena bude tomu úmerná.

Laffite LM1 Zdroj: laffite.com

Laffite LM1 pre Le Mans

Už názov predpovedá zdroj inšpirácie. Tento model je stvorený pre Le Mans. Čo je na ňom výnimočné? Ani kvôli čistokrvnej pretekárskej povahe nie je tento model limitovaný na pohyb na okruhu. LM1 má dostať legalizáciu do bežnej cestnej premávky. A to bude s týmto strojom poriadna zábava.

Okruhový šampión na cesty, dojazd 410 km

Parametre sú viac ako pôsobivé. Maximálny výkon 858 kW, 1 167 koní! Najvyšší krútiaci moment? Neskutočných 1 600 Nm. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 2 sekundy. Tento stroj s hmotnosťou 1 650 kilogramov prejde na jedno nabitie 410 km. Akcelerácia z 0 na 100 km/h za 2 sekundy je ostrým parametrom, ktorý pokorí len pár rivalov.

Laffite BarchettaZdroj: laffite.com

Crossover aj dvojmiestny športiak 

Druhý model pomenovali výrobcovia Barchetta(loďka). Pozeráš sa na 2-miestny športiak s pokrokovým dizajnom. Nemusí sa páčiť každému. Je však skutočne originálny. Výkonovo ponúka najslabšie hodnoty, čo však nevadí. Výkon 430 kW, krútiaci moment na úrovni 990 Nm. Ďalší dôležitý parameter je akcelerácia. Z 0 na 100 km/h zrýchli za 3,5 sekundy. Dojazd je slušný, 390 kilometrov.

Laffite Atrax – športiak do terénu

Posledným predstaviteľom tria je doslova eso v rukáve. Laffite Atrax je krásny. Divoký. Výnimočný. Tento crossover s nádychom superšportu budeš chcieť. Bude sa vyrábať v 2 verziách. Ako off-road a špeciál stavaný viac na cesty. Výkon Atraxu je šialený, rovnako ako parametre. 858 kW, 1 167 koní. Krútiaci moment dosahuje až brutálnych 2 500 Nm!

Laffite Atrax športiak do terénuZdroj: laffite.com

Atrax s rýchlonabíjaním

Model Atrax disponuje váhou 2,2 tony. Možno ťa láka otázka dojazdu. Na cestovanie v čase to nie je, ale väčšinu vodičov to nadchne. Výkon 350 kW, Dojazd viac ako 400 km je vítanou vlastnosťou. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 240 km/h. Akcelerácia z 0 na 100 km/h? Slušný čas a stále dobré zrýchlenie. Len 3,8 sekundy.

Rýchlonabíjanie

Rýchlosť nabíjania je ďalšou dôležitou skúsenosťou. Čo sú zatiaľ nepotvrdené údaje? Bližšie cenové špecifikácie. Atrax má stáť až 1,7 milióna eur. To je poriadna cenovka. Za superšport na cesty alebo športiak do terénu si priplatíš. Na oplátku dostaneš brutálne parametre, ktoré berú dych. Prvé exemplára budú k zákazníkom doručované už na začiatku roka 2024.

Laffite Atrax športiak do terénuZdroj: laffite.com

Úspech na trhu

Ktorý z modelov bude u zákazníkov najpopulárnejší? Najviac pozornosti si získal model Atrax. K zákazníkom má byť doručovaný už v marci budúceho roka, čo znie dobre. Ako sa ti toto podarené trio z Talianska páči? Podeľ sa s nami o názor na netradičné modely, ktoré majú vyhovovať požiadavkám, čo najväčšieho počtu zákazníkov. Výzorom sú nezameniteľné s konkurenciou!

Zdroj: laffite.com

Laffite Automobili trio nových modelov

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Hyundai N Vision 74 je delo: 680 koní, dojazd až 600 km! Hyundai N Vision 74 je novinka, ktorá prináša strhujúce parametre a vodíkový pohon. To nie...10. Máj, 2023
02Predné zelené brzdové svetlo: Vynález Slováka sa bude z áut demontovaťVynález Slováka sa čoskoro v premávke rozšíril tak, že sme ho začali registrovať po celej...8. Máj, 2023
03Bestseller pre SR: Prémiové SUV za 30 000 € Nový bestseller pre slovenský trh! Pokročilé funkkcie ako natáčanie zadných kolies, pútavé...4. Máj, 2023