Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka ×
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Hyundai N Vision 74 je delo: 680 koní, dojazd až 600 km!

Hyundai N Vision 74 je novinka, ktorá prináša strhujúce parametre a vodíkový pohon. To nie je všetko. Táto beštia sľubuje dojazd až 600 kilometrov. Pozeráš sa na najvýkonnejšie "N-ko" všetkých čias. Dostane sa vodíkové delo do výroby? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
10.05.2023
Diskusia:
Zdroj: hyundai.sk

Video: Za volantom Hyundai...

Auto-moto zaujímavosti

Hyundai predstavil dva koncepty N, ktoré naznačujú budúcnosť značky v ére elektrifikácie. Je sa na čo pozerať, nadčasový dizajn s prvkami originálneho retro dizajnu si sám pýta pozornosť. Posúď sám.

Hyundai N Vision 74 

Nástupca legendárneho Pony Coupe mal zostať len pri koncepte. Hyundai však túto krivdu napravil a plánom sériovej výroby odštartoval nový sen. Bol júl 2022, keď Hyundai predstavil vodíkový hybrid s názvom N Vision 74 v plnej paráde. Dnes už netreba plakať nad nesplneným projektom.

Neoficiálny zdroj

Kórejský magazín Money Today prichádza s informáciou, že značka už čoskoro štartuje plnohodnotnú výrobu. Termínovo sú ďalšie informácie ohlásené na 27. mája 2023. Jedinou pochybnosťou môže byť fakt, že kórejský denník neuvádza oficiálny zdroj informácie.

Najvýkonnejšie N-ko na svete

Poďme si zasnívať sen o najvýkonnejšom „enku“ všetkých čias. Koncept využíva hybridný pohon vo forme, ktorá nie je vôbec tuctová. Spaľovací motor nahradil vodíkový pohon. Disponuje dvojicou elektromotorov uložených vzadu, ktoré zabezpečujú výkon až 500 kW, 680 koní s maximálnym krútiacim momentom až 900 Nm.

Dojazd 600 km

Ešte šialenejší je dojazd. Pri plne nabitej 62,4 kWh batérii a plnej 4,2 kg vodíkovej nádrži zvládne toto delo prejsť až 600 km. Z 0 na 100 km/h zrýchli tento automobil za necelé 4 sekundy. Maximálna rýchlosť je stanovená na 250 km/h. V tesnom závese pôsobivých parametrov idú vlastnosti, ktoré nie je možné prehliadnuť. Vzhľadovo je tento koncept sýto športový a agresívny dizajn dodáva na príťažlivosti. Už na prvý pohľad budeš milovať výrazný spojler, široký zadný difúzor a veľké krídlo.

Vodíkový pohon

Kto je strojcom celého stroja? Tak ako na vozidle Pony Coupe, tak aj na ikonickom DeLoreane pracoval ten istý dizajnér. Nikto iný ako Giorgetto Giugiaro a tento mág dizajnu je duchom podpísaný aj pod novinkou. Koncept Hyundai N Vision 74 preberá viaceré dizajnové prvky od oboch modelov. A robí dobre, čo povieš?

Nový Bestseller?

Bude Hyundai N Vision 74 novým bestsellerom ponuky? V portfóliu značky Hyundai majú športové modely dvere k úspechu otvorené. Už onedlho privítame nový elektrický Ionig 5 N, ktorý bude predstavený v Júli na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

Futuristický dizajn s nádychom retra

„Dizajn N Vision 74 je orientovaný na budúcnosť, odráža však rešpekt a uznanie oddanosti a vášni, ktoré boli súčasťou konceptu Pony Coupe,“ povedal SangYup Lee, výkonný viceprezident a vedúci dizajnérskeho centra Hyundai. Vodíkový koncept N Vision 74 cieli na už existujúcich priaznivcov značky, ale dokáže osloviť aj celkom nový segment zákazníkov. S dobrých ohlasov treba spomenúť chválu v talianskom časopise Quattroruote. Získal titul „Najlepší koncept roka 2023“ a to najlepšie ešte len príde. Toto je začiatok novej éry dizajnu a hybridného pohonu s vodíkovou pomocou. Ako sa ti smelý koncept páči? Podeľ sa s nami v komentároch.

N Vision 74 špecifikácia

Rozmery D / Š / V / Rázvor (mm) 4 952 / 1 995 / 1 331 / 2 905
Motor Celkový max. výkon (kW) Vyše 500 kW (zadná náprava)
Max. krútiaci moment (Nm) Vyše 900 Nm (zadná náprava)
Batéria Kapacita (kWh) 62,4 kWh

 

800 V rýchlonabíjanie

Vodík Kapacita 4,2 kg
  Čas tankovania 5 minút
Výkon Max. rýchlosť (km/h) Vyše 250 km/h
Dojazd Vyše 600 km
 
Zdroj: hyundai.sk, YouTube kanál hyundainworldwide, caranddriver.com

Hyundai N Vision 74

Video: Za volantom Hyundai N RN22e & N Vision 74

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Predné zelené brzdové svetlo: Vynález Slováka sa bude z áut demontovaťVynález Slováka sa čoskoro v premávke rozšíril tak, že sme ho začali registrovať po celej...8. Máj, 2023
0256-ročná Škoda MB: Modla komunizmu ako nová!Viac ako „polstoročná Škoda“ disponuje minimálnym používaním a najlepšou starostlivosťou!...28. Apríl, 2023
03Bestseller pre SR: Prémiové SUV za 30 000 € Nový bestseller pre slovenský trh! Pokročilé funkkcie ako natáčanie zadných kolies, pútavé...4. Máj, 2023