Peugeot 5008 má nový vzhľad, hybrid mu nehrozí

Len nedávno sa na svetle ukázal facelift Auta roka 2017, Peugeotu 3008 a hneď po ňom, samozrejme, nasledovala inovácia aj väčšieho modelu s číselným označením 5008. Väčší model, ktorý má v ponuke nahradiť aj sedemmiestne SUV má detailny podobné menšiemu bratovi.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
16.09.2020
Diskusia:

Peugeot 5008 má nový...

Auto-moto zaujímavosti

Základom vonkajšej premeny je nová predná maska výraznejšieho ohraničenia mriežky chladiča. Samotná maska je pod svetlami vďaka otvorom ukončená do stratena. Po vzore všetkých nových modelov bude mať aj 5008 na boku nárazníka zvislé denné svietenie. Hlavné svetlá budú zase Full LED, aj keď to nemusí byť v každom stupni výbavy. Rovnako LEDkové budú aj prepracované zadné svetlá.

Výbavy GT a GT Line dostanú nové zliatinové disky s priemerom 19 palcov. Priemer teda nebude nový, ale tvary áno. Tieto výbavy budú mať dokonca aj trochu zmenenú prednú masku a za príplatok môžu mať Black Pack, čiže zatemnenie všetkých chrómových prvkov. Ako celok auto vyzerá modernejšie a aktuánejšie, aj keď aj predchodca bol stále ako nový.

Peugeot 5008 má nový vzhľad, hybrid mu nehrozíZdroj: Peugeot

Do interiéru sa nasťahovali znova tie isté vylepšenia a ostala možnosť zvoliť sedemmiestnu verziu. Dve sedadlá v kufri sa dajú sklopiť do podlahy. Zadná časť je teda bez zmien. Dôležité vylepšenia prichádzajú na prístrojovej doske. Aj 5008 bude mať nový displej s uhlopriečkou 10 palcov a displej pred vodičom s uhlopriečkou 12,3 palca. Pre modely s automatom bude naviac v základnej výbave možnosť voľby režimu. Na výber bude Normal, Sport a Eco, viac netreba.

Prepracovaný systém Grip Control má nahradiť pohon všetkých kolies, kde sú zase možnosti Normal, Snow do snehu, Mud do blata a Sand na piesok. Pomocou delenia pohonu medzi kolesá dokáže poslať výkon na to koleso, ktoré má lepšiu trakciu. Štvorkolku, na rozdiel od 3008, tento model mať nebude, ani tú hybridnú.

Peugeot 5008 má nový vzhľad, hybrid mu nehrozíZdroj: Peugeot

Novinkou je adaptívny tempomat, ktorý dokáže auto úplne zastaviť. Ešte zaujímavejším prvkom výbavy, zvyšujúcim bezpečnosť jazdy v noci, je nočné videnie. To dokáže, na displeji pred vodičom zobraziť obraz zo špeciálnej kamery a dá do žltého obdĺžnika človeka, či zviera ak je viditeľné a do červeného ak hrozí nebezpečenstvo z jeho strany. Nový bude aj systém Focal, prepracovaný s výkonom 525 wattov.

Motorová ponuka nebude obsahovať hybridy, lebo tie majú batérie vzadu a tam sú predsa sedadlá. Základom benzínovej ponuky bude 1,2 PureTech s výkonom 96 kW (130 k). Tento motor môže mať buď manuálnu šesťstupňovú prevodovku, alebo automatickú osemstupňovú. Automat bude jedinou voľbou pre 1,6-litrový PureTech s výkonom 132 kW (180 k). Ten vyzerá ako ideálna voľba pre použitie v meste, lebo nafta nie je s krátkymi trasami až tak dokonale zladená. Práve výkonnejší benzínový motor dosahuje najlepšie hodnoty zrýchlenia na stovku, dostane sa na túto métu za 8,3 sekundy a maximálne sa rozbehne na 220 kilometrov za hodinu.

Peugeot 5008 má nový vzhľad, hybrid mu nehrozíZdroj: Peugeot

Pre väčšie nájazdy sú ale naftové motory výborné. Základom znova bude 1,5-litrový motor BlueHDi, ktorý dosahuje výkon rovnaký ako základný benzínový motor, čiže 96 kW (130 k). Znova je na výber buď manuál, alebo automat s rovnakým počtom stupňov ako má benzínový proťajšok. Na rozdiel od 3008 bude v 5008 už od začiatku aj výkonnejší naftový dvojliter dosahujúci 130 kW (177 k) a 400 Nm.

Inovovaný model 5008 sa na trhu objaví v rovnakej dobe ako jeho menší brat. To znamená, že začiatok predaja je naplánovaný na druhú polovicu jesene tento rok.

Peugeot 5008 má nový vzhľad, hybrid mu nehrozíZdroj: Peugeot

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Unikátny test neprestrielnosti: Keď zamestnanec strieľa na šéfa!Riaditeľ firmy musel byť naozaj presvedčený o nepriestrelnosti skiel, keď dovolil svojmu...19. November, 2014
02Legendárny stroj času z Návratu do budúcnosti: Dátum príchodu je dnes!Asi každý z nás si pamätá film Návrat do budúcnosti. Nejde o žiadnu novinku, od jeho...21. Október, 2015
03Skúsili sme nový SEAT Leon, nová generácia je omnoho lepšiaNová generácia SEATu Leon prichádza do ponuky aj na Slovensku, vyskúšali sme ho a môžeme...26. Jún, 2020