Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Peugeot lepší ako Octavia Combi: Väčší kufor, lepšia cena

V ponuke áut na predaj sú úspešnejšie modely áut zvučných značiek. Ak však nebudeš svoju pozornosť smerovať len na populárne značky, nájdeš zaujímavé combi. Naprklad tento Peugeot lepší ako Škoda Octavia Combi.

rufus v Auto-moto zaujímavosti
28.08.2022
Diskusia:
Zdroj: peugeot.com

Peugeot 308 II SW

Auto-moto zaujímavosti

Na európskom trhu je vždy ťažšie presadiť sa s inou ako domácou značkou. V kategórii veľkých combi sú mimoriadne úspešné vozidlá značky Škoda. Ich cena je aj vďaka tomu vystrelená poriadne vysoko. Ak chceš ušetriť, zameraj sa na menej populárne voľby, ktoré sa môžu ukázať rovnako úspešné.

Peugeot 308 SW väčší kufor a lepšia cena ako Škoda Octavia combi.Zdroj: peugeot.com

Peugeot lepší ako Škoda Octavia Combi

Čo sa stane, keď zabudneš na populárne mladoboleslavské combi a popozeráš sa po jazdenke, favoritovi  nižšej strednej triedy? Peugeot 308 druhej generácie môžeš kúpiť za skvelú cenu. Ako bonus dostaneš ešte väčší kufor ako ponúka Octavia combi!

Väčší kufor ako Octavia III.

Combi z Francúzska nie je žiadnou novinkou. Táto jazdenka  sa predáva od roku 2013. Od roku 2017 výrobca predával modernizovanú verziu. Nové tvary dostala kapota a maska chladiča. Kapotu zamerala na nárazník, kapotu a masku chladiča. Celý dizajn dopĺňa povestné logo leva, ktoré nezdvihne zo stoličky každého, za to sa však na kvalitu dielov možno spoľahnúť.

Peugeot 308 SW u nás na predaj 

Pohon

Zmeny sa nekonali len po stránke výzoru. Výkon zabezpečuje nový 1,5-litrový turbodiesel, ktorý na kolesá posiela výkon 130 koní.  Vybraný pohon je ocenený ako samostatný a jedná sa o spoľahlivú prvú generáciu Peugeotu 308, ktoré nemala problémy  s technikou. Pohonná jednotka je pripravená a plní  emisnú normu Euro 6d-TEMP.

Nedostatok

Nedostatočnú možno rozhodne udeliť benzínovému pohonu. Viacerí majitelia sa sťažujú na neopodstatnený únik oleja. Tento častý problém môže byť zdrojom frustrácie. Mimoriadne dôležité je únik oleja nepodceňovať a venovať dostatočnú pozornosť prípadným zisteným nedostatkom. Zabrať dostáva aj prevodovka.  V prípade, že to čas dovolí, oplatí sa podrobne prekontrolovať základné súčiastky a nastavenia.

Pozor na rýchlejší odchod batérií

Toto sú len niektoré z častých problémov áut s benzínovým pohonom. Exempláre, ktoré boli vyrobené po roku 2017 a prešli modernizáciou, už veľké množstvo problémov nevykajú. Ktoré sú najčastejšie problémy pohonných agregátov? “Jedna-dvojky a jedna-šiestky“ trpia rýchlejším odchodom batérií. Mal by si sa pripraviť na skrátenú životnosť sviečok a cievok.

Peugeot 308 SWZdroj: peugeot.com

Peugeot 308 SW = lepší model

Štatistiky TÜV napriek tomu radia Peugeot 308 SW k lepším modelom. Zabudni na reči o nespoľahlivých francúzskych autách. Za 7 800 eur už možno kúpiť aj modernizované prevedenie. Stále však ide o veľmi dobrú cenu pre 4 až 5-ročné vozidlo týchto parametrov.

Veľký kufor

Toto combi disponuje s ešte dlhším rázvorom (2 730 vs. 2 620 mm) a spomínaným veľkým kufrom. Hovoríme o objeme 660 litrov, ktorý je väčší ako ponúka Octavia. Kompaktná Škoda to síce nie je, ale toto vozidlo nebudeš vedieť spustiť z očí.

Peugeot 308 SW

Peugeot 308 SW čaká na svojich „5 minút slávy.“ Octavia Combi nemá šancu pri porovnaní s kľúčovými parametrami. Batožinový priestor si dostáva zabrať. Pozor si však treba dávať ihneď po konštrukcii a pozeraj či máš pred očami všetky časti, ktoré patria modelom, vyrobené po roku 2017. Podeľ sa s nami o svoj názor a skúsenosti s dámskym riešením sedla. Ako sa ti tento Peugeot 308 SW páči?

Peugeot 308 II SW

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najrýchlejšie auto na svete: 2 000 koní, 100 km/h za 1,85 s.!Existuje rýchlostný rekord, o ktorom pokorení snívajú mnohí výrobcovia áut. Čo dokáže 2...18. August, 2022
02180-koňová Škoda Octavia: 8 rokov, nájazd len 39 000 km! Škoda Octavia s extrémne nízkym nájazdom. Tento exemplár najazdil za 8 rokov života len...22. August, 2022
03Najlepšie kompaktné SUV: Veľký kufor, dobrá cenaZnámy nemecký automobilový portál porovnal autá populárneho segmentu a zoradil ich v...24. August, 2022