Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Najrýchlejšie auto na svete: 2 000 koní, 100 km/h za 1,85 s.!

Existuje rýchlostný rekord, o ktorom pokorení snívajú mnohí výrobcovia áut. Čo dokáže 2 000-koňový hyperšport? Rimac Nevera zrýchli z 0 na 100 km/h za 1,85 sekundy! Toto delo = najrýchlejšie auto na svete!

rufus v Video sekcia
18.08.2022
Diskusia:
Zdroj: rimac-automobili.com

Video: Rimac Nevera -...

Video sekcia

Tento brutálny hyperšport, okrem výkonu takmer 2000 koní, dokáže poriadne zažiariť. Najviac o jeho ceste a príbehu vie jeho prvý oficiálny majiteľ.

Rimac Nevera - konkurencia nemá šancu - najrýchlejší sériovo vyrábaný hyperšport na sveteZdroj: rimac-automobili.com

Prvý oficiálny majiteľ

Navštívil centrálu RIMAC v Záhrebe, aby si ako hrdý majiteľ vyzdvihol svoj vlastný exemplár RIMAC Nevera. Je oficiálne prvým človekom na svete, ktorý sa môže chváliť vlastníctvom auta, ktoré dokáže zrýchliť na stovku za 1,85 sekundy. Nico Rosberg je aktívny fanúšik elektromobility. Do elektrických projektov investuje veľa peňazí. Jeho úsilie sa vypláca. Elektrické autá žnú jeden úspech za druhým.

Najrýchlejšie sériovo vyrábané vozidlo na svete

Nico podporuje elektrický pohon natoľko, že stojí za festivalom GreenTech, rovnako ako investoval do oficiálneho šampionátu Formule E a majstrovstiev batériových off-roadových špeciálov Extreme E. Napriek množstve projektov, môže dnes byť nahnevaný, že do modelu Rimac Nevera neinvestoval ešte viac peňazí.

Spoločnosť Rimac s hodnotou viac ako 200 000 eur

Dostal ponuku stať sa menšinovým spolumajiteľom chorvátskeho Rimacu. Svojho času túto ponuku odmietol, firma sa následne spojila s Bugatti a terajšia hodnota spoločnosti môže Nica budiť zo spánku. Súčasná hodnota spoločnosti činí  dnes viac ako 200 miliónov eur!

Rimac Nevera - konkurencia nemá šancu - najrýchlejší sériovo vyrábaný hyperšport na sveteZdroj: rimac-automobili.com

Majster sveta Formule 1 ako prvý majiteľ

Aj keď ponuku neprijal, do histórie značky sa zapísal navždy. Je jeden zo 150 ľudí, ktorí si objednali nový model značky Nevera. Zo všetkých potenciálnych nových majiteľov, žiaden nie je majstrom sveta Formule 1 ako Nico. Nico pôsobil ako nemecko-fínsky pretekár vo viacerých krajinách. V Monaku navštíviť novú továreň značky a do správneho projektu sa zamiloval celým srdcom.

Špeciálna edícia Batmobil

Rosberg si objedal špeciálnu edíciu „Batmobil“. Exteriér zdobí čierny lak Stellar Black, spojený s leštenými kolesami Vertex. Brutálny efekt doklepnú kotúče bŕzd, transparentný lak, ktorý podčiarkuje a necháva vyniknúť karbónové vlákna. Interiér nemôže byť iný ako čierny. Čalúnenie z Alcantary už obsahuje aj plaketu s Nicovým menom. Tento detail podčiarkuje výnimočnosť Nicovho vlastníctva.

Rimac Nevera - konkurencia nemá šancu - najrýchlejší sériovo vyrábaný hyperšport na sveteZdroj: rimac-automobili.com

2 000-koňový hyperšport Rimac Nevera

Rimac vyrobil vozidlo s poradovým číslom 000, tento exemplár však navždy ostane vo vlastníctve automobilky. Šéf automobilky v rozhovore s Rosbergom hovorí aj o značke Bugatti. Budúcnosť je teraz v jeho rukách. „Pôjde však úplne iným smerom, než ktokoľvek pravdepodobne očakáva,“ hovorí Mate Rimac. Začína tak byť isté, že Chiron a Bolide sú vôbec poslednými vozidlami, ktoré používajú motor W16.

Rimac beštia – najrýchlejšie vozidlo na svete

Majster sveta F1 si čerstvo prevzal prvé vyrobené auto s 1 914 koňmi. Toto delo akceleruje z 0 na 100 km/h za 1,85 sekundy! Rimac Nevera má všetko, čo potrebuje legenda. Výkon 1 914 koní a 2 360 Nm krútiaceho momentu z neho robia delo, o ktorom budeme počuť často. Štvrťmíľa v tomto aute znamená čas len 8,582 sekundy. Pozeráš sa na najrýchlejšie vozidlo na svete!

Rimac Nevera - konkurencia nemá šancu - najrýchlejší sériovo vyrábaný hyperšport na sveteZdroj: rimac-automobili.com

Sleduj video

Toto auto predstavuje to najlepšie z inovatívnej elektrifikačnej technológie. Výkon, ktorý ženie na kolesá, je neskutočný. Nemôžeš sa dočkať predstavenia, čo dokáže? Sleduj video. Nebudeš veriť vlastným očiam! Ako sa ti páči tento výkonný časostroj, ktorý prepisuje rekordy?

Zdroj: Nico Rosberg@YouTube

Rimac Nevera - nový najrýchlejší hyperšport: Maximálka 412 km/h, 100 km/h za 1,85 s!

Video: Rimac Nevera - najrýchlejšie auto na svete

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda Popular Monte Carlo 2023: Legenda ožila!Tento futuristický dizajn očarí nevídanou dokonalosťou, pričom sa stále nevytratil odkaz...6. August, 2022
02Superb za 9 900 €: Spotreba len 4,4 litra!Výrobca z Mladej Boleslavy nie je zvyknutý na pohŕdanie zo strany potenciálnych majiteľov....16. August, 2022
03Lepšia Škoda Kodiaq: Kórejský Torres za 20 500 €!Tento kráľovský model SUV ťa dostane. Novinka má všetky tromfy na úspech. Čo ponúka nový...12. August, 2022