Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Škoda Popular Monte Carlo 2023: Legenda ožila!

Tento futuristický dizajn očarí nevídanou dokonalosťou, pričom sa stále nevytratil odkaz predchodcu. Pokochaj sa dokonalými tvarovými líniami. Spomienka na populárnu Škodu Popular Monte Carlo ožila v novom šate s nádychom roku 2023!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
06.08.2022
Diskusia:
Zdroj: garaz.cz/Rastislav Prokop

Škoda Popular Monte Carlo...

Auto-moto zaujímavosti

Spomienka na populárnu Škodu Popular Monte Carlo ožila v novom šate s nádychom roku 2023! Vzhľadom pripomína oblú krásu časov dávno minulých. Bude sa páčiť, čo povieš? 

Ikonická Škoda Popular

Keď hovoríme o modeloch, ktoré sa nevytratili z pamäti nadšencov ani po dlhom čase, je na mieste pripomenúť si Škodu Popular. Tento model je očarujúci a dodnes existuje množstvo fanúšikov, ktorí sú ochotní za svoje veterány utratiť šialené množstvo peňazí. Niet sa čomu čudovať, vášeň a dizajn sú v automobilovom svete zdrojom emócií, ktoré servírujú najväčšie skvosty súčasnosti a minulosti.

Škoda Popular Monte Carlo fotografiaZdroj: skoda-storyboard.com

Škoda Popular Monte Carlo 2023

Škoda Popular je označovaná ako najkrajšie sériovo vyrábané auto z Mladej Boleslavy. Už tradične býva víťazom ankiet, ktoré hodnotia krásu automobilového dizajnu a nedá sa zahanbiť ani niekoľko desaťročí od začiatku výroby. Skvelý nápad nechať sa inšpirovať minulosťou vyvrcholil výrazným vzhľadom, ktorý si zaslúži tvoju pozornosť.

Škodu Popular Monte Carlo 2023

Vyhlásený model z 30. rokov, slávi a žne slávu aj dnes. Táto nová podoba sa rozhodne nenechá zahanbiť. Má všetko, čo od hrdého následníka trónu možno vyžadovať. Škoda Popular Monte Carlo sa ako moderný „potomok“  nepredstaví s obyčajnou technikou. Vyznačuje aerodynamickým telom a pod kapotou dostal silný 300-koňový 4--valec.

Hrdá novinka

Tento model dokázal v minulosti pokoriť úspešné modely ako Škoda Felicia, Aero 30 alebo Ladu Praga. Dizajnér portálu zo susedného Česka sa postaral o perfektný návrh, ktorý je plný detailov a osloví aj náročného fanúšika. Popular dostal ako bonus v tejto úprave vrcholové prevedenie Monte Carlo, ktoré odkazuje na históriu motošportu mladoboleslavskej automobilky ešte lepšie.

Škoda Popular Monte Carlo Zdroj: garaz.cz/Rastislav Prokop

Vlastnosti

Karoséria s prívlastkom 2023 ostala 2-dverová a s predchodcom má spoločných niekoľko znakov nárazník a ikonickú masku chladiča. Väčšina častí však dostala úplne nový život a šmrnc. Predná maska dostala výrazné mrežovité denné svietenie a na prvý pohľad extravagantné blatníky.

Farba

O ešte výraznejší „kabát“ sa postarali 2 farby karosérie. Čierna Onyx Bright upúta vysoko lesklým efektom, červená Red Velvet vytvára ostrý kontrast, ktorý priťahuje pohľady divákov. Odtiene Onyx Bright a Red Velvet sú ako stvorené na dobrodružné jazdy plné zážitkov.

Škoda Popular Monte Carlo Zdroj: garaz.cz/Rastislav Prokop" data-h="

Ďalšie detaily

Zaujímajú ťa ďalšie detaily? Neprehliadni úzke diódové svetlomety, ktoré sú zastavané medzi pruhmi denného svietenia. Hru detailov uzatvára upravené logo Škodovky, ktoré účelovo odkazuje na Rally Monte Carlo. Bočné línie okamžite vedú inšpiráciu opäť do minulosti. Najkrajší detail? Dobre si pozri zvažujúcu sa zadnú časť karosérie. Karoséria typu fastback je ako stvorená pre tieto línie.

Obutie

Kolesá sú taktiež inšpirované originálnym modelom. Pre ešte lepšie odvetrávanie sú na nich  inštalované komory na odvetrávanie, ktoré smerujú vzduch ku kotúčovým brzdám. Bočné dvere sa otvárajú protismerne a zaujmú riešením bez kľučky. Ich otváranie zabezpečuje elektromagnetické pole. Spätné zrkadlá sú menšie a dostali okrúhly tvar. Je na nich „blikacie“ zariadenie, ktoré informuje o pohybe.

Čerešnička na torte

Ak hľadáš prvok, ktorý sa vydaril, určite si posvieť na delené zadné okno a veko batožinového priestoru. Aj tieto časti našli základ vo vzhľade a riešení predchodcu. Združené koncové diódové svetlomety prekrýva chrómový nápis ŠKODA. Blinkre, cúvacie svetlá a hmlovky našli svoje miesto pod červenou svetelnou linkou.

Chladenie

Takto by sme mohli detaily vymenovávať donekonečna. Čo ešte stojí za zmienku je nárazník s difúzorom, ktorý rozširuje duo koncoviek športovej výfukovej sústavy. Z dôvodu chladenia, je táto časť čiastočne odkrytá.

Výkon 300 koní, predný pohon

Ak ťa zaujíma pohonná jednotka, pod kapotou neunikne tvojej pozornosti spomínaný preplňovaný 2-litrový 4-valec s výkonom 300 koní. Tento agregát pochádza z Golfu GTI Clubsport. Krútiaci moment 400 Nm prenáša na predné kolesá 7-rýchlostný automat DSG. Takéto riadenie je hravejšie ako v prípade využitia 4x4 pohonu. Kto vyskúšal jazdil za volantom Golfu R, určite potvrdí.

2 miesta na sedenie

Nikoho neprekvapia v tomto korábe 2 miesta na sedenie. Automobil je určený na zábavu a nesleduje žiadne špeciálne nároky na priestor. Automobil je hmotnosťou ľahký, váži asi 1 100 kilogramov.

Škoda Popular Monte CarloZdroj: garaz.cz/Rastislav Prokop" data-h="

Maximálna rýchlosť 250 km/h

Ručička tachometra zastaví kvôli obmedzovaču na tradičnej hodnote 250 km/h. Zaujíma ťa zrýchlenie?  Z 0 na 100 km/h to vozidlu trvá asi 5 sekúnd. Palivová nádrž disponuje objemom 55 litrov. Ako je na tom spotreba? Popular Monte Carlo udáva kombinovanú spotrebu 6,9 litra benzínu na 100 kilometrov jazdy.

Bude sériová výroba?

Český portál garáž.cz uverejnil pôsobivé zábery, ktoré si zaslúžia pozornosť. Pri pohľade na tento návrh je na mieste otázka, či by sériová výroba tejto mašiny nestála za hriech. Čo povieš? Ako sa ti pútavé „renderings“ zábery páčia? Podeľ sa s nami o svoj názor na toto oživenie dávnej legendy v komentároch pod článkom.

Zdroj: skoda-storyboard.com/, garaz.cz

Škoda Popular Monte Carlo

Škoda Popular Monte Carlo dobové fotografie

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Monštrum s 24 motormi z Bulharska: 5 221 koní, maximálka 584 km/h!Bulharská spoločnosť Alieno predstavila šialený elektrický hyperšport so zvukom, ktorý ťa...2. August, 2022
02Drsný test Kena Blocka: 1 400-koňový elektrický Ford Mustang Mach-E!Dnes tu máme chuťovku, ktorá osvieži leto lepšie ako čokoľvek. Studený kokteil adrenalínu a...28. Júl, 2022
03Nové policajné delá v ČR: Nemôžu legálne merať rýchlosť!Šialené BMW 540i Touring xDrive beštie, ktoré prestavila Polícia ČR, nemôžu kvôli novému...4. August, 2022