Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Monštrum s 24 motormi z Bulharska: 5 221 koní, maximálka 584 km/h!

Bulharská spoločnosť Alieno predstavila šialený elektrický hyperšport so zvukom, ktorý ťa zdvihne zo stoličky. Najdrahšia ponúkaná verzia disponuje čiastočným pohonom a vzduch! Rýchlosť až 584 km/h, cena rovnako extrémna!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.08.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: alieno.io

Alieno Arcanum 2022

Auto-moto zaujímavosti

Najväčšia rarita, akú v súčasnosti pozná automobilový trh! Výrobca z Bulharska predstavuje elektrický superšport, ktorý je čiastočne poháňaný vzduchom! 5 221 koní, maximálka 584 km/h, 24 motorov!

Bulharská automobilka Alieno

Ak sa orientuješ v automobilovom svete, určite si počul o velikánoch a výrobcoch, ktorí chŕlia 1 úspešný automobil za druhým. Toto nie je úplne prípad malej bulharskej automobilky Alieno. Zrejme si o nej ešte nepočul, to však nie je dôvod na stratu rešpektu. Delo, ktoré táto automobilka predstavila, tromfne aj prominentné značky! Bulharská automobilka si predsa len získala pozornosť už v minulosti. Písal sa rok 2018. Na trh prišiel pekelný stroj doslova s diablom v tele. Dostal názov Arcanum a disponoval s ťažko uveriteľnými parametrami. 

Z histórie

História automobilky siaha 7 rokov dozadu.Spoločnosť Alieno bola založená v roku 2015. Hlavnou špecializáciou bol návrh, vývoj a stavbu plne elektrických hyperáut s futuristickým dizajnom a brutálnymi paramtrami. Snom zakladateľov bolo ponúkať stoje s excelentnými závodnými schopnosťami a robotickými systémami. Aktívna aerodynamika. umelá inteligencia a fenomenálna sila. Čo viac si možno priať pod kapotou koňmi nabitého žihadla!

Alieno Unum 2022Zdroj: alieno.io

Novinka Alieno Unum

Alieno (talianske slovo znamenajúce mimozemšťan) sľubuje brutálne technické vychytávky, aké žiadna konkurencia neponúka. Podľa všetkého sa výrobca nemýli. Za technickými parametrami stoja vlastné patentované technológie. Cieľom Ahmeda Mercheva, zakladateľa, šéfa a technického riaditeľa spoločnosti, je vyrábať „hyperautá z budúcnosti“. 

Alieno Arcanum

Predchodca, Alieno Arcanum, vyzeral ako cez budúcnost prefiltrované Lamborghini Huracán. Arcanum sľubovaný výkon 3 893 kW (5293 k) a šialenú maximálnu rýchlosť. Príchod na trh bol ohlásený v roku 2018 a bulharská spoločnosť stanovila cenu základného modelu na 820 000 eur! Najextrémnejšia verzia bola ponúkaná za 1 600 000 eur! Ako na tom bude novinka?

Príchod na trh

Dodacia lehota predchodcu bola odhadovaná na 18 až 30 mesiacov v závislosti od špecifických požiadaviek zákazníka. Oficiálne sa nedá potvrdiť, či automobilka nejaký exemplár aj skutočne predala. Koncom minulého roka autombilka informovala o vytvorení vlastnej kryptomeny a dnes tu máme ďalšie pokračovanie príbehu. Druhý model má snubne našliapnuté na úspech.

Alieno Unum 2022Zdroj: alieno.io

Rýchlosť 584 km/h!

Parametre sú ešte šialenejšie. Zákazník má na výber 2 druhy pohonu. Unum THF má byť dostupné v 4 verziách nazvaných RP2 až RP5, kedy RP znamená Raw Power (Surová sila) a číslo zodpovedá smerom nadol zaokrúhlenému počtu tisícov koní. Napríklad verzia RP5 má ponúka 5293 koní, rovnako ako model Arcanum. Maximálny krútiaci moment sa pohybuje v rozmedzí 4 440 až 8 880 Nm. Maximálna rýchlosť je rovnako extrémna. Priprav sa na rýchlosť 584 km/h! Alieno plánuje vyrábať Unum THF v 3 prevedeniach, STR (Street = cestná), TRC (Track = okruhová) a RCE (Race = závodná verzia.

Extrémne parametre, 24 elektromotorov

Alieno sľubuje 6 elektromotorov poháňajúcich jedno koleso. Čo to znamená? Najsilnejšia verzia RP5 disponuje celkom 24 elektromotormi. Batérie vlastného vývoja využívajú grafenové lítium-polymérové (LiPo) články a superkondenzátory. Alieno ponúkne 3 veľkosti batérií, SBP (Street Battery Pack = cestná) s kapacitou 180 kWh, TBP (Track Battery Pack = okruhová) s kapacitou 120 kWH a RBP (Race Battery Pack = závodná) s kapacitou 60 kWh.

Nabíjanie

Pri nabíjaní z rýchlonabíjačky výkonom 350 kWh má byť najväčšia batéria plná (z 0 %) za 30 minút, okruhová za 20 minút a závodná za 10 minút. Ale pozor, Alieno má vraj v zálohe aj nabíjaciu stanicu vlastnej konštrukcie, ktorá zvládne poskytovať nabíjací výkon až 2700 kW pre cestnú verziu, 1800 kW pre okruhovú a 900 kW pre závodnú. Zaujíma ťa čas nabíjania z 0? Na 100 % sa batéria nabije len za 4 minúty!

Alieno Unum 2022Zdroj: alieno.io

Raketová verzia

Predchádzajúce parametre sa týkajú verzie THF. Verzia TRS so skratkou The Rocket Successor, v preklade Raketový nástupca. Táto verzia je doplnkom pohonu THF, pričom je auto okrem batérie a elektromotorov poháňané aj alternatívnym pohonom. Netradične sa o jedná o pohon vzduchom. O budúcnosti tohto šialeného konceptu budeme ešte počuť. Ako sa ti páčia predstavené parametre? Má tento stroj s netradičným pohonom šancu na úspech?  

Zdroj: Alieno

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Nissan Navara-R: Ohnivý 1 000-koňový pick-up s GT-R srdcom! Pri pohľade na toto monštrum tuhne krv v žilách. 1 000-koňový pick-up Nissan Navara-R so...26. Júl, 2022
02Drsný test Kena Blocka: 1 400-koňový elektrický Ford Mustang Mach-E!Dnes tu máme chuťovku, ktorá osvieži leto lepšie ako čokoľvek. Studený kokteil adrenalínu a...28. Júl, 2022
03Najšialenejšie mašiny všetkých čias: Tieto autá neprehliadneš!Od nepamäti vznikali automobilové dizajny, ktoré ohromili svet a iné, ktoré ostali...22. Júl, 2022