Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Superb za 9 900 €: Spotreba len 4,4 litra!

Výrobca z Mladej Boleslavy nie je zvyknutý na pohŕdanie zo strany potenciálnych majiteľov. A predsa sa nájde model, ktorý domáci obchádzajú oblúkom. Robia chybu. Dokáže ušetriť peniaze! Spotreba len 4,1 l nafty na 100 km!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
16.08.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: mobile.de

Škoda Superb Ambition 1.6...

Auto-moto zaujímavosti

Superb 1,6 TDI. Špecifikácia, ktorá nie je zvyknutá počúvať chválu od majiteľov. Všetko sa však mení v prípade, že sa v ponuke áut na predaj objaví výnimočne zachovalý alebo ojedinelý exemplár. Stojí pred nami.

Škoda Superb 1,6 TDI ročník 2013 spotreba pod 5 litrovZdroj: mobile.de

Prehliadaný u potenciálnych zákazníkov

Tento automobil nemá nič, čo by mohlo reálne potvrdiť jeho nedostatočnú hodnotu. Za všetko môžu len predsudky. Naopak, kto tomuto Superbu dá šancu, skutočne ušetrí peniaze. Je nepísaným pravidlom, že domáce značky sa predávajú vo svojej domovine a okolí o niečo lepšie. Tento pozoruhodný fenomén možno sledovať vo väčšine prípadoch. Výnimka potvrdzuje pravidlo.

Špecifikácia, ktorá majiteľovi ušetrí peniaze

Podiel značky na celkových predajoch áut je niečo okolo 30%. Nejedná sa výlučne o automobily, ktoré by si kúpil každý. Patria tu aj špecifikácie, o ktoré sa záujemcovia na predajných portáloch nepobijú.

Nevykupovaný model

Ako najlepšie označiť modelový rad, ktorý nepatrí medzi predajné esá a hovorí sa o ňom zriedka? Poďme sa pozrieť, ktorú Škoda Superb špecifikáciu by predajcovia označili za nevykupovaný model. Tento automobil nechcú údajne ani predajcovia. Dnešnému hlavnému aktérovi by si najradšej pohladkal kapotu. Kvôli žiaľu z predajného neúspechu by si mu porozprával rozprávku k odchodu zo scény. Drž sa, reč je o väčšinovo žiadanom kúsku, Škode Superb druhej generácie.

Nedostatočný výkon?

Relatívne veľký automobil si na domácom trhu vyžiada silnejší motor. Sú však výnimky. Hlavným vinníkom neúspechu tejto mašiny je pohon. Motor nie je šťastlivo zvolený. Netradičný pohon kúpe 1,6 TDI Superba v kaluži nepopularity.

Autá z dovozu

Časť Superbov na náš trh prúdi z Nemecka o okolitých štátov. 1,6 TDI sa k nám dostali zo zahraničia ako jazdenky. Existuje model, ktorý je rovnako zaujímavý, a predsa sa nedočkal pochopenia a rešpektu.

Škoda Superb 1,6 TDI ročník 2013 spotreba pod 5 litrovZdroj: mobile.de

Výnimočne nízka spotreba

Ultra nízka spotreba. To je dôvod, prečo táto špecifikácia tróni v v tomto článku. Môže za to nižšia papierová spotreba resp. emisie CO2. Ďalším dôvodom môže byť ultra nízka spotreba tejto verzie (4,4 l nafty na 100 km), ktorá s verziou GreenLine klesala až k 4,1 l nafty na 100 km.

Škoda Superb s 1,6 TDI

Superb a 1,6 TDI. To sú 2 parametre, ktoré v žiadnom prípade nemožno spájať u väčšiny vodičov. Potom sú tú tí, ktorí odvážne vyskúšajú nižšiu triedu a zistia, že im extrémna akcelerácia nechýba a aj bežný automobil plní ich potreby dostatočne bez nutonosti zrujnovať rodinný rozpočet.

Spotreba len 4,4 l nafty na 100 km

Dnešný exemplár nie je v mnohých ohľadoch horší ako Superb 1,9 TDI so 100 koňmi. Špecifikácia 1,6 TDI ponúka výkon 105 koní. Keď sa na automobil pozrieme skutočne bez predsudkov, zistíme, že je vybavený tichým a reálne úsporným motorom s malou chybou. Tak úplne „neťahá“ ako by si si pred susedmi a kamarátmi prial.

Slabá akcelerácia ako daň

Akcelerácia tohto stroja je niekde na úrovni zrýchlenia z 0 na 100 km za 12 sekúnd. Uvidíme, či bude tento údaj neprekonateľným zlyhaním, keď prihliadame na všadeprítomné vysoké ceny palív. Veľké a dizajnovo krásne auto môže byť teraz tvoje za perfektnú cenu s extra nízkou spotrebou.

Škoda Superb 1,6 TDI ročník 2013 spotreba pod 5 litrovZdroj: mobile.de

Nájazd 69 000 km

Výnimočnosť tohto exemplára ešte viac zvyšuje fakt, že sa pozeráš na mimoriadne zachovalý kúsok. Tento Superb 1,6 TDI je v ponuke áut skutočnou výnimkou. Za dlhých 9 rokov najazdil len 69 000 km, to je na Superbe skoro nič. A vyzerá podľa toho, pozrite sa, ako napriek svojmu trochu zastarávajúcemu vzhľadu septembra novotou.

Cena 9 900 eur

Je to primerane vybavený automobil, ktorý ti tvoje primerané nároky dokáže oplatiť pri spotrebe. Počas 9 rokov bol automobil pravidelne servisovaný a dostal potrebnú starostlivosť. Novému majiteľovi sa po kúpe odvďačí ešte poriadnym nájazdom bez väčšieho zaváhania. Spoľahlivý Superb so spotrebou pod 5 litrov netreba v ponuke áut rozhodne prehliadať.  

Zdroj: Mobile.de

Škoda Superb Ambition 1.6 TDI DPF

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Škoda Popular Monte Carlo 2023: Legenda ožila!Tento futuristický dizajn očarí nevídanou dokonalosťou, pričom sa stále nevytratil odkaz...6. August, 2022
02Kia EV6 GT: Rýchlejšia ako Porsche, nabitie na 80% za 18 minút!Najvýkonnejší model značky s výkonom 430 kW, 585 koní! Táto Kia je rýchlejšia ako Porsche!...14. August, 2022
03Lepšia Škoda Kodiaq: Kórejský Torres za 20 500 €!Tento kráľovský model SUV ťa dostane. Novinka má všetky tromfy na úspech. Čo ponúka nový...12. August, 2022