Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Kia EV6 GT: Rýchlejšia ako Porsche, nabitie na 80% za 18 minút!

Najvýkonnejší model značky s výkonom 430 kW, 585 koní! Táto Kia je rýchlejšia ako Porsche! Akcelerácia z 0 na 100 km/h za 3.5 sekundy! Maximálka 260 km/h. EV6 GT ponúka podrobnosti, ktoré ťa zdvihnú zo stoličky! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.08.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: press.kia.com

Video: 2022 / 2023 KIA EV6...

Auto-moto zaujímavosti

Pozeráš sa na najvýkonnejší model v histórii značky! Je niečo, čo tento skvost neponúka? Najvýkonnejšia športová verzia GT ťa dostane! Čo dostaneš v tele tejto beštie?

Kia EV6 GT: Rýchlejšia ako Porsche, nabitie na 80% za 18 minút!Nabitie z 10% na 80% za 18 minút.

Smrtiace parametre, šialene rýchle nabíjanie a dokonalé tvarové línie. Pre ostrú Kiu EV6 nie sú extrémne parametre žiaden problém. GT verzia posúva hranice ešte ďalej. Kia sľubuje dojazd cez 400 km a vďaka 800V technológii nabitie z 10% na 80% za 18 minút.

Maximálna rýchlosť 260 km/h

Navonok dostala Kia väčšie brzdy a difúzor, ostatné zmeny sa prejavia skôr po technickej stránke. Kia postupovala pri vývoji podobne ako Audi v modeli e-tron S.  Zo štandardného modelu EV6 zobrala zadný elektromotor a presunula ho na prednú nápravu. Zadná náprava dostala úplne nový elektromotor s výkonom až 270 Kw, 367 koní. Výsledok? Kia beštia.

Kia EV6 GT beštiaZdroj: kia.com

Zmeny

Už nutnou výbavou sa stali Full LED adaptívne svetlá s dynamickými smerovkami ostávajú rovnaké ako v štandardnom modeli EV 6. Ďalšie zmeny boli potrebné kvôli vyššej dosahovanej rýchlosti. Automobil dostal väčšie brzdy, vpredu s kotúčom 380 mm s veľkými 4-piestikovími brzdovými strmeňmi v zelenej farbe a vzadu kotúče s priemerom 360 mm- Efektné zelené brzdové strmene si pýtajú pozornosť.

Obutie

Obutie je rovnako impozantné ako parametre vozidla. GT dostalo nové 21-palcové disky kolies obuté na pneumatikách Michelin Pilot Sport 4S s rozmermi 255/40 R21. Toto obutie ponúka len verzia GT. Pneumatiky nevynikajú len zložením, ale aj špeciálnou vnútornou akustickou penou. Vďaka nej Kia dokáže výborne tlmiť zvuk od pneumatík.

Kia EV6 GT beštiaZdroj: kia.com

Interiér + tlačidlo GT

Extravagantné a pritom športové sedadlá urobia čokoľvek pre komfort vodiča. O všetko sa postarajú integrované hlavové opierky a dizajnovo dokonalé prešívanie poteší oči. Čerešnička na torte? Nové tlačidlo na volante s názvom „GT.“ Tento gombík zapína najvýkonnejší mód v aute, kedy je k dispozícii plných 585 koní. V režime GT umožňuje systém ESC väčšiu mieru preklzu pneumatík. V prípade potreby môže vodič systém ESC úplne vypnúť pre ešte šialenejší zážitok z jazdy.

Režim Drift Mode

Voliteľný režim Drift Mode zlepšuje pretáčavosť kolies a prenáša väčšiu časť výkonu na zadné kolesá. Toto je dôležitá akcia pre perfektné ovládanie pri zatáčaní, pričom pri výjazde zo zákruty sa môže výkon opäť preniesť na predné kolesá, aby sa zlepšila akcelerácia. Toto je len malá časť voliteľných nastavení, ktoré si vodič pri jazde vyberá. Je možné prispôsobiť rôzne systémy regulácie výkonu a odpruženia podľa svojich potrieb pomocou režimu My Drive Mode.

Kia EV6 GT beštiaZdroj: kia.com

Kia EV6 GT beštia – detaily pohon

Kia EV6 GT beštia využíva dvojicu synchrónnych elektromotorov. Motor umiestnený na prednej náprave je rovnaký ako pri štandardnom modeli EV6 s pohonom 4x4. Disponuje výkonom 160 kW, 218 koní a od 4 400 do 9 000 otáčok za minútu. Tento motor je spojený s novým, vzadu umiestneným výkonným motorom, ktorý dosahuje výkon až 270 kW, 367 koní a od 6 800 do 9 400 otáčok za minútu. Kombinovaný výkon elektromotorov je 430 kW, 585 koní a krútiaci moment 740 Nm už je finálnym číslom, ktoré ťa nenechá chladným.

Upravený podvozok

EV6 GT dostala upravený podvozok. Úprava sa týka využitia mäkších pružín o 9 % a vzadu o 11 % pevnejších v porovnaní so štandardným modelom EV6. Vďaka novým pružinám sa znížila svetlá výška o 5 mm. Aj nápravy sa nevyhli zmenám. Vzadu dostala priestor viacprvková náprava, pričom stabilizátor verzie GT je o 15 % pevnejší v porovnaní s tým, ktorý sa používa v štandardnom modely.

Kia EV6 GT beštiaZdroj: kia.com

Driftovanie

Vpredu bola náprava pre model EV6 GT výrazne upravená a má novú geometriu a kinematiku. Stabilizačné spodné rameno MacPherson nápravy bolo nahradené novým dvojramenným usporiadaním, ktoré zdokonaľuje kontakt kolesa s vozovkou. Štandardnou výbavou je aj adaptívny podvozok, ktorý má zabezpečiť vyššiu stabilitu auta pri športovej jazde, ale zároveň zabezpečiť komfort pri každodennom jazde. Zadná náprava dostala elektronický samosvorný diferenciál, ktorý dokáže v prípade potreby preniesť na zaťažené koleso väčšiu časť krútiaceho momentu a vďaka dokáže Kia EV6 GT výborne driftovať.

Batérie, nabíjanie, spotreba

Batéria ostala rovnaká ako v štandardnom modely EV6. Využíva sa lítium-iónový polymérový akumulátor s kapacitou 77,4 kWh s dlhou výdržou zabezpečuje dojazd až 424 km a je možné ho nabiť z 10 % na 80 % behom 18 minút. Spotreba EV6 GT by sa mala pohybovať podľa WLTP normy na úrovni 20,6 kWh/100 km. Kia beštia si skvele poradí s dlhými jazdami. Pri jazde na rýchlosť treba brať do úvahy relatívne vysokú hmotnosť. Automobil váži 2 185 kg.

Testovanie na okruhu Nürburgring Nordschleife

Kia EV6 GT bola testovaná aj na populárnom okruhu. Výrobca si posvietil na dokonalý zážitok z jazdy, ktorý chce sprostredkovať majiteľovi za volantom aj na bežných verejných komunikáciách. Vozidlo dokáže skvele reagovať v každej situácii. Výkon a pohon oboch náprav sa postará o výborné reakcie za každých poveternostných podmienok.

Kia EV6 GT beštiaZdroj: kia.com

Rozmery, príchod na trh

EV6 disponuje s veľkým vnútorným priestorom, ktorý zabezpečuje rázvor náprav 2900 mm. Verzia GT je to to pravé orechové pre najnáročnejších zákazníkov. Extrémny výkon a skvelé parametre dokáže vodičovi a jeho rodine tento agilný krásavec sprostredkovať počas celého roka za každého využitia. Prvé exempláre EV6 GT budú prichádzať na trh už v druhom kvartály roka 2023.

Akcelerácia z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy, cena

Tabuľková cena Kie EV6 štartuje na sume 49 990 eur. Čo to znamená? Priprav sa na studenú sprchu v podobe financií, ktoré budeš na kúpu tejto mašiny potrebovať. V cenníku pre Nemecko cena štartuje na sume 70 690 eur! Parametre nie sú zadarmo. Napriek tomu je skvelé ako sa Kia dokáže pobiť s konkurenciou zvučných mien. Páčia sa ti pôsobivé detaily tejto beštie? Podeľ sa s nami o tvoj názor k parametrom v komentároch pod článkom.

Zdroj: press.kia.com, ev-database.org

Kia EV6 GT - rýchlejšia ako Porsche, nabitie na 80% za 18 minút!

Video: 2022 / 2023 KIA EV6 GT beštia

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Takmer nejazdená Škoda Octavia: Cena 9 999 €Za svoj život najazdila len 20 000 kilometrov. 10 rokov nie je na stave vozidla takmer...8. August, 2022
02Lepšia Škoda Kodiaq: Kórejský Torres za 20 500 €!Tento kráľovský model SUV ťa dostane. Novinka má všetky tromfy na úspech. Čo ponúka nový...12. August, 2022
03Škoda Popular Monte Carlo 2023: Legenda ožila!Tento futuristický dizajn očarí nevídanou dokonalosťou, pričom sa stále nevytratil odkaz...6. August, 2022