Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Takmer nejazdená Škoda Octavia: Cena 9 999 €

Za svoj život najazdila len 20 000 kilometrov. 10 rokov nie je na stave vozidla takmer poznať. Ak nemáš špeciálne očakávania, bude ti tento základ so skromným pohonným agregátom dobrou ukážkou vozidla, ktoré sa už dnes takmer nedá kúpiť. 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
08.08.2022
Diskusia:
Zdroj: mobile.de

Takmer nejazdená Škoda...

Auto-moto zaujímavosti

Tento exemplár patrí k vozidlám, ktoré nevlastnilo veľa tvojich susedov. Nemá nič, čo by zdvihlo sebavedomie majiteľa, neponúka špeciálnu špecifikáciu ani zaujímavé parametre. Napriek tomu sa pozeráš na vozidlo, ktoré sa vymyká ponúkaným vozidlám.

Ide o raritu, ktorá sa o to absolútne nesnažila. Nuda tohto vozidla je nekonečná, napriek tomu si určite pozri, čo je tento kúsok zač. Zánovnú Octaviu môžeš v tejto podobe vlastniť za menej peňazí, ako by si zaplatil za najlacnejšie značky na trhu. Kto na stretnutí automobilových nadšencov bude snívať o automobile, ktorý reálne vlastní? Máme kluby obdivovateľov Porsche a Ferrari. Napriek tomu v skutočnosti väčšina z nás jazdí na ojazdených autách rôznych značiek.

Tu prichádza na rad Škoda Octavia Combi 1,5 Turbo. Octavia 1,5 TSI môže byť tým vozidlom, ktoré nebudeš ospevovať, ale jednoducho pristane v tvojej garáži či pred domom.  Úplne obyčajné auto v špecifikácii totálneho základu nie je nepredajné. Dôkazom je tento exemplár.

Octavia na priložených fotografiách nemá nič, čo by si získalo tvoju pozornosť, pretože neobsahuje žiadnu príplatkovú výbavu. Bez akýchkoľvek doplnkov, auto v holom základe dnes už takmer ani nekúpiš. Toto je výnimka. „Nič v tele Octavie“ patrí k modelovému radu, ktorý množstvo vodičov v ponuke automobilky z Mladej Boleslavy ani nezaregistrovalo.

Vznikla, jazdila a skončila. Taký je krátky príbeh tejto mašiny. V celom Nemecku nájdeš momentálne asi 7 exemplárov. Ak sa za dlhé roky predalo v Európe niekoľko 100 kusov týchto áut, možno hovoriť o zázraku. Ak by na cestách bolo možné vidieť automobil, ktorý je stelesnením asketického spôsobu života a odriekania, práve sa na neho pozeráš.

Pred 15 rokmi pomaly končil trend áut, ktoré na palube majiteľovi neponúkali nič okrem volantu a nutného vybavenia. Strohé „nič“ v základe dokonale stelesňovala Škoda Octavia Classic, poháňaná motorom 1,4 bez turba s výkonom iba 80 koní.

Okrem iného si dostal za nízku cenu výbavu ako plechové kolesá, červený lak (dodnes jedna z posledných nepríplatkových farieb vozidiel) a interiér dokonale zbavený všetkých rušivých elementov, ktoré by si mohli získať tvoju pozornosť a zvyšovať komfort jazdy.

Ak nejaký automobil dokonale odignoroval všetky potreby vodiča, je to tento kúsok. Na pohľad a jazdné vlastnosti neatraktívne auto, predsa len má niečo, čo dokáže väčšinového potenciálneho zákazníka nadchnúť.

Touto atraktívnou výhodou je cena. Tá je tak nízka, že si v prípade výberu iného automobilu nebudeš vedieť vybrať iného rivala s tak nízkou cenou základu. Pôvodný majiteľ sa v tomto prípade „utrhol z reťaze“ a prikúpil si predné hmlovky a lepšie rádio. Za svoj život najazdil tento koráb z minulosti len 20 000 kilometrov. Ak na tvojom bankovom účte svietia nepríjemné čísla a zvažuješ kúpu lacného auta, táto informácie môže byť tiež výrazným zdrojom nadšenia.

Ako čerešnička na torte je technický stav lákavou bodkou. Táto Octavia vyzerá takmer ako nová a predáva sa s cenou 9 999 eur. Áno, aj dnes môžeš vlastniť Škodu Octavia za menej ako 10 000 eur! Minimálne jazdená Škoda Octavia 1,4 Active čaká možno práve na teba. Ako sa ti tento základ všetkých základov za skvelú cenu páči? Podeľ sa s nami o svoj pohľad na kúpu škodovky s tak nízkou cenou.

Stav: Nebúrané, jazdené

Kategória: Limuzína
Datum prvej registrácie: 06/2012
Prevodovka: Manuál
Palivo: Benzín
Počet najazdených km: 20 000 km
Výkon: 59 kW (80 PS)
Objem: 1 390 ccm
Počet sedadiel: 5
Počet dverí: 4/5
Emisna trieda: Euro5
Počet majiteľov vozidla: 1
STK: 05/2024
Farba: Červená
Stav vozidla pri predaji: Nebourané
Krajina: Nemecké prevedenie
Spoteba: Cca. 5,7 l/100km (kombinovaná)
cca. 7,1 l/100km (mesto)
ca. 4,9 l/100km (mimo mesto)
CO₂ emisie: cca. 134 g/km (kombinovaná)
Farba, typ interiéru: Látka, čierna
Trieda energetickej účinnosti: C

Zdroj:mobile.de

Takmer nejazdená Škoda Octavia za 9 999 €

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Drsný test Kena Blocka: 1 400-koňový elektrický Ford Mustang Mach-E!Dnes tu máme chuťovku, ktorá osvieži leto lepšie ako čokoľvek. Studený kokteil adrenalínu a...28. Júl, 2022
02Monštrum s 24 motormi z Bulharska: 5 221 koní, maximálka 584 km/h!Bulharská spoločnosť Alieno predstavila šialený elektrický hyperšport so zvukom, ktorý ťa...2. August, 2022
03Nové policajné delá v ČR: Nemôžu legálne merať rýchlosť!Šialené BMW 540i Touring xDrive beštie, ktoré prestavila Polícia ČR, nemôžu kvôli novému...4. August, 2022