Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Lepšia Škoda Kodiaq: Kórejský Torres za 20 500 €!

Tento kráľovský model SUV ťa dostane. Novinka má všetky tromfy na úspech. Čo ponúka nový Ssangyong Torres? Skvelá cena, parametre, 703 litrov batožiny. Lepšia Škoda Kodiaq z Kórey za 20 500 € je tu! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.08.2022
Diskusia:
Zdroj: smotor.com

Video: Ssangyong Torres

Auto-moto zaujímavosti

Podľa fotografií je jasné, že sa nepozeráš na malé SUV. Celkom veľký automobil prekvapí vonku aj vnútri.  Čo sa týka rivality, tento automobil má svoje parametre dobre vystavané. Posúď sám.

Ssangyong Torres Zdroj: smotor.com

Inšpirované najlepšími v segmente

Inšpirácia úspešnými modelmi nie je náhoda. Zadná časť a svetlá pripomínajú tie z drsne pôsobiaceho Range Roveru. Zdá sa, že Škoda Kodiaq bude mať veľa práce. Ak sa tento model dostane na náš trh, budú viaceré značky zvádzať boj o zákazníka.

Lepšia Škoda Kodiaq - výkon

Nový Ssangyong Torres je veľkosťou na úrovni Škody Kodiaq. Rázvorom je väčší ako Škoda Karoq a radí sa niekde medzi konkurenciu z Mladej Boleslavy. Pre európsky trh si výrobca chystá na pomoc elektromotor a batérie od čínskeho výrobcu. Pohonná jednotka medzi prednými kolesami je naladená na 170 koní a 280 newtonmetrov.

SUV z Kórey

Automobil s dĺžkou 4700 mm, šírkou 1890 mm, výškou 1720 mm a rázvorom 2680 milimetrov je poháňaný  preplňovaným zážihovým štvorvalcom. Výkon zabezpečuje preplňovaný benzínový 4-valec e-XGDi150T s objemom 1,5 litra. S ponúkaným motorom sa v štandarde spája 6-stupňová automatická prevodovka značky Aisin. Ako zákazník máš na výber pohon predných alebo všetkých kolies.  

Pohon predných kolies alebo 4x4, elektrický pohon

Okrem benzínovej verzie dorazí i elektromobil, ktorý Ssangyong vyvíja s momentálne najväčším výrobcom osobných batériových áut na svete – čínskou firmou BYD Auto. Build Your Dreams už stihli v priebehu prvých 6 mesiacov predať 640 000 elektromobilov.

Ssangyong Torres Zdroj: smotor.com

188 koní, dojazd 300 km

Technické parametre e-Torresu nie sú známe. Na základe techniky Koranda E-Motion, by tento stroj mohol disponovať s výkonom 188 koní, pričom bude využívať akumulátory s kapacitou 61,5 kWh. To je ekvivalent približne 24 litrov benzínu a dojazd okolo 300 kilometrov.

Spotreba

Je celkom zaujímavá. Vozidlo by malo jazdiť v priemere za 8,9 litra benzínu na 100 kilometrov, pričom uvedená spotreba a cena platia pre modely s pohonom predných kolies. Čo sa týka prvých informácií, automobilka je s novým modelom spokojná. Má na konte viac ako 50 000 záväzných objednávok. V prípade konkurenčného výrobcu, nijak výrazný úspech. Hyundai však nie je Ssangyong a táto skutočnosť je veľká vec.

Príchod na trh

Torres prichádza po dlhých 3 rokoch. Po modeli Korando už neexistuje iné východisko ako uspieť s novým modelom. Torres má skvelé vyhliadky na príchod na trh v roku 2023. Čerešnička na torte? Okrem spomínaných vlastností model predstaví ďalšie špeciality ako 8 airbagov, adaptívny tempomat, batožinový priestor s objemom od 703 do 1662 litrov a autonómne riadenie úrovne 3.

Ssangyong Torres Zdroj: smotor.com

Cena

Na domácom trhu stojí základná verzia 26,9 miliónov wonov, čo je v prepočte približne 20 000 eur. Veľmi príjemná cenovka vzhľadom k ponúkaným parametrom. Je viac ako jasné, že túto cenovku automobil nevie v Európe zastropiť. Kórejska cenovka nezahŕňa náklady na prepravu, clo, daň z pridanej hodnoty, marže importéra a predajcov. Môže sa stať, že bude po precenení tento automobil menším prekvapením kvôli cene.Tá by sa mohla vo finále pohybovať na úrovni 27 až 30 000 eur. Ako sa ti tento stroj páči? Osloví zákazníkov vo svojom segmente?

Zdroj: smotor.com

Ssangyong Torres

Video: Ssangyong Torres

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Takmer nejazdená Škoda Octavia: Cena 9 999 €Za svoj život najazdila len 20 000 kilometrov. 10 rokov nie je na stave vozidla takmer...8. August, 2022
02Škoda Popular Monte Carlo 2023: Legenda ožila!Tento futuristický dizajn očarí nevídanou dokonalosťou, pričom sa stále nevytratil odkaz...6. August, 2022
03Monštrum s 24 motormi z Bulharska: 5 221 koní, maximálka 584 km/h!Bulharská spoločnosť Alieno predstavila šialený elektrický hyperšport so zvukom, ktorý ťa...2. August, 2022