Poľsko inovuje: Namiesto radarov drony!

Polícia v Poľsku má nový bič na cestných pirátov. Na tých, ktorí sa rozhodnú porušovať zákon, použije novú zbraň. Drony monitorujú dodržiavanie poriadku v premávke! Ako sa osvedčia?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
04.08.2021
Diskusia:
Zdroj: youtube.com/KWP Olsztyn

Video: Policajti zo...

Auto-moto zaujímavosti

Bonus? Drony sú pre vodiča neviditeľné. To je aj dôvod prečo sa tak skvele osvedčili pri dodržiavaní poriadku. Záznam z poľských ciest, vytvorený prostredníctvom drona, tak bude ďalším spôsobom boja proti neprispôsobivým vodičom. Policajti zo skupiny SPEED WRD KWP Group v Olsztyne odprezentovali nový spôsob chytania cestných pirátov. Je jednoduchý a nevyžaduje zložitú techniku.

Poľsko inovuje: Namiesto radarov drony!Zdroj: youtube.com/KWP Olsztyn

Policajné drony

Tento spôsob monitorovania má za cieľ obmedziť  nebezpečenstvo. Polícii ide o to, aby zbytočne neohrozovali iných účastníkov premávky. Na dodržiavanie cestných predpisov si posvieti na rôznych úsekoch naprieč krajinou. Moderné technológie sa v tejto práci už viackrát osvedčili. Je to mimoriadne účinný spôsob chytania cestných pirátov. Drony sú pre vodičov neviditeľné, pričom ponúkajú perfektný výhľad na kontrolovaný úsek cesty.

Poľsko inovuje: Namiesto radarov drony!Zdroj: policja.pl

Bič na cestných pirátov

Medzi najčastejšie priestupky patrí nedodržiavanie dopravných značiek, využívanie  telefónu počas jazdy, nebezpečná jazda na motocykli, tiež nedostatočné zabezpečenie prepravovaného nákladu a nesprávne predbiehanie. Úplne najčastejší problém na cestách? Nedodržiavanie značiek zakazujúcich predbiehanie na určitých úsekoch. Poľsko z týchto dôvodov od 1. júna je zavádza nové predpisy. Napríklad na diaľniciach a rýchlostných cestách musíme udržiavať vzdialenosť počítanú v strede rýchlosti. Čo to znamená? V momente, keď ideme rýchlosťou 100 km/h máme dodržať zodpovedajúcu rýchlosť a neohroziť ostatných účastníkov premávky. Sprísňujú sa aj predpisy o vedení auta v blízkosti priechodov pre chodcov.

Nástupcovia video záznamov

Kto by mohol zabudnúť na povestnéautomobilové záznamy, zachytávajúce jazdu? Tieto spôsoby nahrávania udalostí budú povinné. Záznamy z porušovania zákona tak budú zasielať aj samotní používatelia. Ako zdieľať taký materiál? Polícia to podrobne vysvetľuje na svojom webe.

Policajné drony vs. poriadok na cestách - Polícia v Poľsku má nový bič na cestných pirátov. Zdroj: policja.pl

Drony sú pre vodiča neviditeľné

Najväčšia výhoda v porovnaní s reálnymi kontrolami na cestách? Drony sú, vedia byť pre vodičov neviditeľné. Napriek tomu, že pozorovaná osoba o snímaní priestupku nevie, celá udalosť ostane zachytená na kamere. Možno nebude mať tento spôsob kontroly zelenú pre rôzne dôvody, ide o mimoriadne efektný a účinný spôsob, posúď sám.

Sleduj video

Pozri si video, na ktorom policajti zo skupiny SPEED WRD KWP v Olsztyne,  zaujali  počas aktivít s využitím drona. Čo z týchto skutočností vyplýva pre nás motoristov ako ďalšie? Budú tieto tendencie využívania moderných technológii čoraz častejšie plniť neodmysliteľnú úlohu v nastavovaní poriadku. Podeľ sa s nami o názor na nové smerovanie Poľskej dopravnej polície v komentároch.

Zdroj: policja.plKWP Olsztyn@youtube.comkomputerswiat.pl

Polícia v Poľsku využíva drony

Video: Policajti zo skupiny SPEED WRD KWP v Olsztyne počas aktivít s využitím drona

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Špičková Škoda Enyaq: HK Sportline Edition za 54 995 €Čo ponúkne supertriedna vlajková loď? Oplatí sa zvážiť kúpu dela s označením Škoda Enyaq HK...30. Júl, 2021
02Neznáme SUV nemá konkurenciu: Rivian pokorí 100 % stúpanie!Raritný kúsok pochádza od neznámeho výrobcu, ktorý sa rozhodol, že so svojím luxusným SUV...28. Júl, 2021
037-miestne SUV z Číny lepšie ako BMW!Neznáma značka predstavila koncept, ktorý prinesie na trh tvrdého rivala statného BMW X5....2. August, 2021