Nové najrýchlejšie auto sveta: 400 km/h za 15,5 s.!

Hennessey Venom F5 - doručené prvému zákazníkovi. Ten si ho neužije v neobmedzenom rozsahu. Kvôli bezpečnostným kvótam môže na tejto beštii najazdiť len 4 000 km ročne!

 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
26.07.2021
Diskusia:
Zdroj: hennessey.com

Video: Nové Hennessey...

Auto-moto zaujímavosti

Keď si zákazník zaumieni, že je ochotný výrobcovi zaplatiť šialené peniaze, zvykne očakávať šialené parametre. V tomto prípade sa zákazník drží nápadu, že sa vďaka svojej vlastnej špecifikácii  dostane na rýchlosť 500 km/h. Tento stroj to zrejme skutočne dokáže. Spája sa to však s menšou pripomienkou. Nebude môcť otáčky roztočiť na túto rýchlosť vždy, keď si zaumieni. Tento stroj je konštruovaný na maximálne približne 4 000 km nájazdu ročne.

Hennessey Venom F5Zdroj: hennessey.com

Nájazd max. 4 000 km ročne

Texaská firma Hennessey Performance preslávila ako úpravca, ktorý má na svedomí veľa extrémne výkonných modifikáciou áut iných výrobcov. Teraz sa ale len pod menom Hennessey snaží presadiť aj ako samostatná automobilka. Jej cieľom však nie je vyrábať niečo ako VW Golf, aj keď o skromnejším zámere tiež nemožno hovoriť.

Hennessey Venom F5Zdroj: hennessey.com

Maximálna rýchlosť 500 km/h

Venom F5 poháňa pohonný agregát s výkonom neskutočných 1 842 koní a 1 617 Nm krútiaceho momentu. Čo to znamená v praxi? Akceleráciu pri studenom štarte z 0 na 200 km/h za 4,7 sekundy. 300 km/h zvládne za 8,4 sekundy. Prečo Hennessey potrebuje ísť do tak vysokých parametrov výkonu? Z hlavného spomínaného dôvodu. Cieľ  =  dosiahnuť rýchlosť 500 km/h! Vďaka tejto ambícii je na mieste hovoriť o najrýchlejším aute sveta, ktoré dokáže všetko, čo náročný zákazník vyžaduje.

Limitovaná edícia len 24 vyrobených kusov

Nepôjde o žiadnu rozsiahlu výrobu. Prakticky všetci majitelia z celého sveta sa budú poznať. Limitovaná edícia ponúkne len 24 exemplárov. Za túto exkluzivitu si noví majitelia poriadne priplatia. Cena však nie je dôležitá najmä z 1 praktického dôvodu. Všetky vyrobené kusy sú predané. Stalo sa tak dávno predtým ako bola potvrdená oficiálna výroba.

Hennessey Venom F5 interiérZdroj: hennessey.com

Prvý majiteľ + obmedzené využitie v premávke

Prvé dodané vozidlo putovalo práve do „stajne“ amerického miliardára, Howarda Panesa. Úspešný majiteľ, ktorý zbohatol vďaka vlastnej značke e-cigaretiet (značka Logic), má tak doma svoje vlastné svetové prvenstvo. Dôvodom problémov s obmedzeným ročným nájazdom je aj fakt, že výrobcovi sa nepodarilo toto delo plne homologovať pre prevádzku v USA. Venom F5 sa predáva bez airbagov, údajne sa na palubu nevošli. Hennessey Venom F5 tak bude možné predávať len s výnimkou. Kedysi ju zaviedol a úspešne získal Bil Gates. Kvôli čiastočnému povoleniu jazdy v bežnej premávke automobil disponuje spomínaným skráteným nájazdom, ktorý je obmedzený na  4 000 km za rok.

Hennessey Venom F5 interiérZdroj: hennessey.com

Rekordér pre najmajetnejších vodičov planéty

Automobil je poskladaný podľa špeciálnych požiadaviek náročného nastávajúceho majiteľa, Howarda Panesa. Tento dynamický krásavec bez problémov pokorí rýchlosť 400 km/h len 15,5 sekundy pri štarte z miesta! Ešte pochybuješ o jeho schopnostiach?  Do dnešného dňa tento brutálny stroj svoju reputáciu a schopnosť prekonať rýchlostný limit 500 km/h nepotvrdil. Už teraz sa môžeme tešiť, aké divadlo táto ostrá mašina predvedie.

Hennessey Venom GT 0 - 300 km/h za 13,63 s.! 

Pozri si posledné preukázateľné prvenstvo - Hennessey Venom GT 0 - 300 km/h za 13,63 s.!  Tento rekord je oficiálne zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov. Ak niečo také plánuje dokázať nová edícia pôsobivým testom, je najlepší čas dokázať svoju dominanciu na poli rýchlosti práve teraz. Ako sa ti páči vzhľad a ako hodnotíš reálne možnosti dosiahnutia cieľa? Za koľko sekúnd sa vyšvihne ručička tachometra na métu 500 km/h?

Zdroj: hennessey.com

Hennessey Venom F5 beštia - nové najrýchlejšie auto na svete?

Video: Hennessey Venom GT 0 - 300 km/h za 13,63 s.!

Video: Nové Hennessey Venom F5

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Takmer nejazdené 20-ročné combi: Top stav, 39 990 Eur!Od roku 1999 najazdil tento krásny nečakane málo, na tachometri svieti nájazd len 43 779...24. Júl, 2021
02Najlacnejšie ojazdené auto pre 7 osôb od Dacie: Odolá hrdzi? Populárne testovanie z pera TÜV Report zabezpečilo nových kandidátov a najspoľahlivejšie...22. Júl, 2021
03Nákladný automobil vs. konštrukcia mosta: Posun o 1,8 m! Celá kolízia sa, napriek hrozivým záberom, zaobišla bez vážnych zranení zúčastnených osôb....20. Júl, 2021