Najlacnejšie ojazdené auto pre 7 osôb od Dacie: Odolá hrdzi?

Populárne testovanie z pera TÜV Report zabezpečilo nových kandidátov a najspoľahlivejšie autá roka 2021. Aké výsledky dosahujú a aké spoľahlivé sú lacné a staré vozidlá? Odolá najlacnejšia Dacia pre 7 osôb hrdze?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
22.07.2021
Diskusia:
Zdroj: dacia.ru

Najspoľahlivejšie jazdenky...

Auto-moto zaujímavosti

Údaje o predaji áut počas pandémie ukazujú ako koronavírus mení mobilitu a správanie ľudí a vodičov. Na cestách je omnoho viac vodičov, ktorí cestujú jednotlivo. Pred pandémiou využívali klasické spôsoby cestovania pomocou mestskej hromadnej dopravy. Kvôli kolónam a zdržaniam na cestách veľa z nich pred časom predalo svoje automobily. Teraz autá opäť kupujú. Vyberajú si lacnejšie značky, siahajú viac po starších modeloch. Najväčší dopyt je po jazdených automobiloch.

Nákup jazdeniek vs. pandémia

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že pritom riskujú nižšiu kvalitu áut a riskovanie pomenovania kúpy za výsledok nesprávneho rozhodnutia. Opak je pravdou. Údaje z aktuálnej správy TÜV sú viac ako naklonené prekvapivo dobrej bilancii.

Top 10 najlepšie hodnotených jazdeniek – aj lacné vozidlá

Potvrdzujú to čísla, “zdôrazňuje Vedúci divízie mobility v TÜV SÜD, Patrick Fruth. „Pri najlepších hodnoteniach je medzi top 10 hodnoteniami množstvo zaujímavých a lacných modelov. Nejedná sa pritom o trend. Tieto výsledky dosahujú lacnejšie značky dlhšie obdobie, už viac ako 7 až 8 rokov. Tento vývoj je výsledkom viacerých faktorov, ktoré jasne hovoria pre kúpu lacnejšej jazdenky.

Nižšia cena a staršie auto neznamená stratu kvality

Víťazom testovania v roku 2021 je Mercedes-Benz GLC. To však neznamená, že všetci favoriti disponujú vyššou cenou. Odborníci spoločnosti TÜV SÜD sa pri hodnotení sústredili na staršie a lacnejšie vozidlá a preverili ich výhody a nevýhody, ktoré by mohli predstavovať problém pre majiteľa a nevyhovovali by z bezpečnostných dôvodov. Aký je výsledok testovania? Nižšia cena v kombinácii so starším modelom, automobilom, neznamená stratu kvality.

Mazda 3 spoľahlivá jazdenkaZdroj: mazda.com

Tento výsledok z oficiálnej správy TÜV SÜD poteší všetkých vodičov, ktorí si pre nepriaznivú situáciu nemôžu dovoliť vozidlo drahšej značky. Kvalita týchto automobilov je prekvapivo vysoká aj po viacerých rokoch. Priemerná miera závažných nedostatkov sa pohybuje na úrovni 19,9 percenta. To je o 1,6 % percenta menej ako v oficiálnej správe TÜV pre rok 2020. Tento údaj sa dotýka počtu viac ako 1 750 000 áut. Len približne 0,4 percenta vyšlo s testovania s nebezpečnými chybami. Až 70 % vozidiel nemalo žiadne poruchy. Miera menších závad sa pohybuje okolo hranice 10 %, presne 9,6 %.

VW Golf Plus spoľahlivá jazdenka podľa TUV ReportZdroj: volkswagen-newsroom.com

TÜV Report 2021

TÜV SÜD vyhodnocuje údaje pochádzajúce z regiónov Bavorsko, Bádensko-Württembersko, Sasko a Hamburg. Výsledky boli zaznamenávané bez ohľadu na vek. Najnižšiu chybovosť vykazuje Sasko so 17,0 %. V Bavorsku necelých 20 %, Báden-Württembersko preukazuje chybovosť s 21,7 %. Najväčšiu chybovosť hlásili z Hamburgu: V TÜV HANSE poslali na testovanie kvôli závažnejšej chybe až 26,9 %.

Honda Jazz spoľahlivá jazdenka podľa TUV ReportZdroj: honda.sk

Lacnejšia Dacia pre 7 osôb

Lacnejšie vozenie pre cestujúcich v 3 radoch sedadiel nenájdeš. Viac miesta nebudeš mať, sú oblasti kúpy, ktoré vyžadujú zamyslenie a podrobné zváženie. Najlacnejšie Dacie ako Logan, Sandero a Duster sú skutočne dostupným riešením. Už od príchodu na trh na seba strhávajú pozornosť a záujem o tieto lacné automobily je obrovský najmä vďaka nízkej obstarávacej cene.

Najlacnejšie ojazdené auto pre 7 osôb = DaciaZdroj: dacia.ru

Kvalita vs. cena

Čo sa týka kvality dielov a niektorých ďalších oblastí, musí nový majiteľ urobí niekoľko kompromisov. Výsledky nemeckej technickej kontroly potvrdzujú pre TÜV Report 2021, že vozidlá známej rumunskej automobilky sú v tabuľke „najlepších“ vozidiel. Dacia Lodgy, Sandero aj Logan patria k vozidlám so zmodernizovanou platformou M0, ktorá nastúpila po verzii B0.

Najlacnejšie ojazdené auto pre 7 osôb = DaciaZdroj: dacia.ru

Dacia Lodgy Stepway 2015

Tento automobil má množstvo výhod. V jeho neprospech však hovorí fakt, že je spomedzi všetkých kandidátov 2. najkazovejšie auto zo zoznamu vo veku do 3 rokov a 4. Miesto získalo ako najkazovejší automobil vo veku do 7 rokov. Potenciálny kupca by mal rátať s poruchami svetiel. Tie však bývajú problémové u takmer každého starého vozidla.

Najlacnejšie ojazdené auto pre 7 osôb = DaciaZdroj: dacia.ru

Korózia

Najväčší strašia lacných áut nedostáva príležitosť. Ani nízka cena neznamenala, že si korózia vytvorí so staršou Daciou vrúcny vzťah. Ešte je tu 1 problém, či skôr výzva. Týchto modelov na našich cestách veľa nenájdeš. Cena exemplárov v podobnom technickom stave nájdeš za približne 4 000 eur. K tomu dostaneš výkon 100 koní a nájazd nižší ako 100 000 km. 7-miestny lacnejší automobil v ponuke jazdených automobilov len tak nenájdeš. Najlacnejšie ojazdené auto pre 7 láka na veľa „muziky“ za menej peňazí. Ako sa ti tento skvost páči?

Zdroj: TÜV Report 2021

Dacia Lodgy Stepway 2015

Najspoľahlivejšie jazdenky podľa TÜV Report 2021

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01160-tisícové Audi A8: Rarita s top výbavou na predaj za 28 180 eur!Pôvodná cena 160 000 eur a špičková výbava. 5-ročná Audi A8 4,2 V8 TDI rarita čoskoro zmení...16. Júl, 2021
02Ktorá farba auta stráca na cene najmenej? Žlté alebo červené? Alebo módny odtieň „Ametrin Metallic“ od BMW - unikátnu farba z dielne...18. Júl, 2021
03Nákladný automobil vs. konštrukcia mosta: Posun o 1,8 m! Celá kolízia sa, napriek hrozivým záberom, zaobišla bez vážnych zranení zúčastnených osôb....20. Júl, 2021