Porsche, ktoré zarobí majiteľovi za 5 rokov 400 000 eur!

Toto Porsche Carrera GT delo zarobí novému majiteľovi za 5 rokov asi 400 000 eur! Nikdy nebol lepší čas na kúpu výnimočnej mašiny! Cena na trhu prudko rastie, ktoré autá kupovať?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
26.02.2022
Diskusia:
Zdroj: mecum.com

Porsche Carrera GT 2022

Auto-moto zaujímavosti

Porsche, ktoré zarobí majiteľovi za 5 rokov 400 000 eur!Nikdy nebol lepší čas na kúpu výnimočnej mašiny! Cena na trhu prudko rastie, ktoré autá kupovať?

Porsche Carrera GT 2022 Zdroj: mecom.com

Vývoj cien vzácnych áut v posledných rokoch

Kúpiť Porsche Carrera GT v roku 2017 a zarobiť na ňom na vilu v luxusnom letovisku pri mori? Aj to je možné, ak na tvojom účte svieti nemalá čiastka finančných prostriedkov, ktoré sú pripravené k použitiu. Neváhaj. Táto kúpa sa rozhodne oplatí!

Investuj do kúpy výnimočného automobilu!

Podobné exempláre sa predávajú o necelých 5 rokov za cenu vyššiu o 400 000 eur v porovnaní s tou, ktorú zaplatíš pri kúpe. To je slušný zárobok, aký neponúknu ani akcie. Samozrejme, aj tu sa dá urobiť zlá investícia. Ako neprerobiť a kúpiť správny investičný automobil?

Ako zarobiť 400 000 za 5 rokov?

Cena pri kúpe pred 5 rokmi bola vzhľadom na vývoj trhu nižšia ako očakávaná. Na základe toho vystrelila hodnota vozidla za pár rokov vlastníctva o rekordne vysokú sumu. Môžeš výnimočný exemplár kúpiť aj dnes. Cena podľa vývoja trhu vystrelí rovnako vysoko, ak nie vyššie.

Toto Porsche Carrera GT delo zarobí novému majiteľovi za 5 rokov asi 400 000 eur! Nikdy nebol lepší čas na kúpu výnimočnej mašiny! Cena na trhu prudko rastie, ktoré autá kupovať?Zdroj: mecum.com

Kúpa automobilu ako investičná stratégia

Áno, nejedná sa o bežné cifry a nákupné položky. Vlastníctvo jedného z 1 270 výnimočných áut, ktoré značka Porsche vyrobila v rokoch 2003 až 2007 je predzvesťou úspechu a dobrého zárobku. Táto stratégia sa rovnako dobre môže potvrdiť aj dnes. Kto vtedy nakúpil podľa prognózy odborníkov, dnes žne ovocie svojho rozhodnutia. Poďme sa pozrieť na konkrétny tip na automobily, ktoré budú výnosné viac ako akákoľvek iná investícia. Zabudni na fondy a ETF, či nehnuteľnosti. Šialene zbohatnúť sa dá aj investovaním do kúpy automobilov.

Porsche a iné poklady

Pri kúpe vozidla značky Porsche, nemôžeš takmer šliapnuť vedľa. Popularita jednotlivých modelov je priam zarážajúca. Prestíž značky v kombinácii s dobrou kvalitou sú zárukou úspechu. Najmä v prípade, že kupuješ unikátny model silného modelového radu.

Tip na dobrú investíciu

Chceš konkrétny tip? Limitovaná edícia modelu Carrera GT je to pravé orechové pre ziskuchtivých majetných automobilových fanatikov. Ak máš prehľad, vieš, že tieto stroje dlhodobo zaznamenávajú nárast cien aj po mnohých rokoch od výroby. Zachovalý exemplár, ideálne s minimálnym nájazdom je zásahom do čierneho. Je to posledný analógový superšport v histórii. Výkon zabezpečuje 5,7-litrový atmosférický 10-valec. Pretekársky charakter tohto vozidla možno dedukovať z každého detailu. Výkon 612 koní je na zadné kolesá pretekárskeho monštra prenášaný 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Hmotnosť vozidla je 1 380 kg.

Porsche Carrera GTZdroj: mecom.com

Vzácny 312-koňový exemplár Porsche Carrera GT

Tento model stál v období výroby 440 000 amerických dolárov, v prepočte necelých 400 000 eur. Teraz túto sumu zarobíš na tomto aute už za 5 rokov vlastníctva! Tento model stojí dnes pri priemerných vlastnostiach a technickom stave asi 640 000 eur. To hovoríme o kúsku, ktorý eviduje na konte nájazd viac ako 30 000 km. Čo v prípade, že sa v ponuke áut na predaj objaví exemplár v technickom stave ako nový? Za svoj život nenajazdil ani 1 000 km a je tu, aby našiel nového majiteľa v dražbe.

Porovnateľní konkurenti

Poďme si porovnať podobné vozidlá, ktoré sa predali v poslednom období. Posledný exemplár sa predaj ešte v januári v aukcii za sumu 1,9 milióna dolárov, v prepočte približne 1 700 000 eur. V online dražbe zaujal dobrým technickým stavom a nájazdom len 402 km. Dnešný rekordér, ktorý bude na predaj už onedlho disponuje ešte menším nájazdom. Tento rekordér za svoj život najazdil len 293 km a je ešte vzácnejším predajným artiklom. Je to 1 zo 64 vyrobených exemplárov v striebornom exkluzívnom laku Seal Grey. Tento špeciál majiteľa dostane luxusnou nepoškodenou kožou v elegantnom hnedom odtieni.

Porsche Carrera GT delo s nájazdom len 293 km!

Tento krásny automobil disponuje minimálnym nájazdom. Porsche je v stave ako nové. Za svoj doterajší život najazdilo len 293 km. Takú raritu v ponuke výnimočných strojov na predaj len tak nenájdeš. Ak by sa ti jeho kúpa nepodarila, momentálne môžeš na celom svete kúpiť len pár takto výnimočných strojov. Po tie budeš musieť vycestovať napríklad do Dubaja. Tento exemplár bude pritom už čoskoro dostupný. Za necelý mesiac sa spustí jeho predaj v aukcii.

Porsche Carrera GT 2022 motorZdroj: mecum.com

Tip na zlatú investíciu

Nový majiteľ si ho bude môcť vydražiť už od 16. 3. do 19. 3. 2022. Cena však zďaleka nie je taká rozprávková ako suma, ktorú môže táto kúpa novému majiteľovi zarobiť za pár rokov. Najmä ak cenu automobilu treba zaplatiť a vydražiť si tento unikát v aukcii.

Cena

Neoficiálne sa hovorí o štartovacej cene vo výške 1 900 000 amerických dolárov, v prepočte asi 1 700 000 eur. *Skutočná cena v aukcii môže byť vyššia ako odhadovaná. Aj napriek riziku, ide o vysoko výnosný spôsob dosahovania zisku majetných ľudí po celom svete. Ako hodnotíš túto stratégiu dosahovania zisku? Považuješ investovanie do áut za rovnako účelné ako nákup nehnuteľností, či investovanie do akcií a ETF fondov? Tento rekordér rastu hodnoty, ale aj omnoho lacnejšie automobily, dokážu za pár rokov poriadne narásť na cene. Podeľ sa s nami o vlastnú skúsenosť zárobku pri kúpe a predaji automobilu. Koľko tvoj automobil získal na cene za pár rokov od kúpy?Porsche, ktoré zarobí majiteľovi za 5 rokov 400 000 eur!

Zdroj: mecum.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Dacia Duster Prior Design: Widebody bodykit naživo!Duster monštrum s brutálnym bodykitom! Okrem toho, že vyzerá fantasticky, výrobca zametá...20. Február, 2022
02Portálové nápravy, 800 koní: Predĺžené hyper delo Brabusu za 726 260 €!Portálové nápravy, výkon 800 koní. Predĺžené hyper delo postavené na základe Mercedesu-AMG...16. Február, 2022
03Nová Toyota Aygo X: Z malého X crossover za 11 990 €!Veľké auto s malým telom. S týmto výberom neurobíš krok vedľa. Éra kompaktných crossoverov...22. Február, 2022