Porsche Mission E: 600 koní a 80 percentné nabitie batérie za 15 minút!

Črtá sa možná konkurencia Tesly Modelu S! Konkurent značky Porsche, okrem zrýchlenia z nuly na sto kilometrov za hodinu za 3,5 sekúnd a výkonu 600 koní, prekvapí aj parametrami špecifickými pre elektromobily! Toto vozidlo ponúka dojazd 500 kilometrov a 80 percentné nabitie batérie za 15 minút! Koncept Porsche Mission E 2015 musíte vidieť!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
16.09.2015
Diskusia:

Porsche Mission E: 600...

Auto-moto zaujímavosti

Frankfurtský autosalón v znamení elektromotorov

S elektormobilmi sa v poslednej dobe "roztrhlo vrece." V množstve elektromobilov, pochádzajúcich prevažne z koncernu VW, si vo Frankfurte nemôžete nevšimnúť nový koncept značky Porsche! Prináša celý rad inovácií a teší sa veľkej pozornosti!

Koncept sľubuje kombinovaný výkon 600 koní! Nezabráni mu v tom ani viac ako 2-tonová hmotnosť.Zdroj: porsche.com

Koncept sľubuje kombinovaný výkon 600 koní! Nezabráni mu v tom ani viac ako 2-tonová hmotnosť.Zdroj: porsche.com

Konkurent Tesly

Po niekolľkých mesiacoch dohadov je tu odpoveď o možnej konkurencii Tesly Modelu S. Konkurenta chystá značky Porsche a pôjde o koncept, ktorý jednoznačne stojí za pozornosť! Okrem zrýchlenia z nuly na sto kilometrov za hodinu za 3,5 sekúnd toto vozidlo ponúka dojazd 500 kilometrov a 80 percentné nabitie batérie za 15 minút! 

Sledujte video.

Video: Porsche Mission E

Skutočný športiak

Wolfgang Hatz dlho uvažoval, či dať prednosť hybridu, nakoniec však dostal prednosť elektromotor. Pri odhalení vozidla povedal: "Vždy sme hovorili, že ak urobíme elektromobil, bude to skutočný športiak! Tiež sme hovorili, že ponúkne výkon, ktorí zákazníci od elektromotoru Porsche očakávajú." Zdá sa, že konkurovanie existujúcemu segmentu elektromotorov, je viac než isté. 

Porsche Mission E 2015Zdroj: porsche.com

Elektronické vektorovanie

Mission E ponúkne pohon všetkých kolies. Každá náprava má svoj elektromotor schopný elektronického vektorovania krútiaceho momentu. Je to akýsi systém prerozdeľovania krútiaceho momentu medzi hnané kolesá. Na základe tejto funkcie je možné spracovávať informácie o polohe plynového pedálu, otáčkach kolies, otočenia volantu, rýchlosti otáčania auta a zrýchlení. Podľa hodnôt dynamicky tak riadenie automaticky zasahuje do prerozdelenia krútiaceho momentu na hnaných nápravách. O účinnosti podobného systému kontroly rýchlosti zatáčania, vektorovania krútiaceho momentu, niet pochýb. Rozhodne sa táto funkcia premietne do dynamiky vozidla.

Porsche Mission E 2015Zdroj: porsche.com

Svetoznámy okruh sa poteší!

Porsche uvádza, že koncept dokáže "spraviť" svetoznámu slučku Nürburgringu za menej ako 8 minút! Tesla pri pomyslení na tento výkon na najznámejšom skušobnou úseku "Nordschleife" značne trpí, narozdiel od väčšiny elektromobilov, sa totiž Porsche po pár pokusoch o zrýchlenie neprepne do núdzového módu! Koncept sľubuje kombinovaný výkon 600 koní! Nezabráni mu v tom ani viac ako 2-tonová hmotnosť, a dokonca dokáže dosahovať extrémne zrýchlenie bez obmedzení, nie je to úžasné? 

Porsche Mission E 2015

Displeje miesto zrkadiel

Hlavnými materiálmi, ktoré boli použité pri tvorbe konštrukcie je hliník, oceľ vyznačujúca sa extrémnou pevnosťou a karbónom tvrdené plasty. Zaujímavosťou je aj použitie displejov, ktoré nahrádzajú dokonca aj zrkadlá. 

Interiér Porsche Mission E 2015Zdroj: porsche.com

Podobnosť s Panamerou

Automobilka sa nechala počuť, že systém odpruženia môže určovať techniku novej generácie Porsche Panamera, ktorej odhalenie je plánované na rok 2016. 

Porsche Mission E 2015Zdroj: porsche.com

Akumulátor podobný ako v Audi E-tron

Nabíjanie funguje na podobnom princípe ako akumulátor Audi E-tronu. Porsche však prekvapí časom dobitia batérie. 80 percentné nabitie do 15 minút z neho robí oficiálnu konkurenciu Tesly!

Porsche Mission E 2015Zdroj: porsche.com

Bezdrôtové nabíjanie

Ak je reč o elektromotorch, existuje pár základných otázok, na základe ktorých si modely získavajú zákazníkov. Jednou z týchto otázok je spôsob nabíjania. Porsche má potešujúcu správu, bude sa nabíjať bezdrôtovo!

Porsche Mission E 2015Zdroj: porsche.com

Dojazd 500 kilometrov!

Ako pri každom systéme aj tu treba spomenúť určité pochybnosti. Nie sú známe informácie ohľadne kompatibility s bežne používanými nabíjačkami. Porsche však uvádza, že Mission E dokáže pracovať aj s nižším napätím. 95 kWh energie by malo stačiť na zabezpečenie dojazdu 500 kilometrov! Tieto parametre znejú reálne, podobné parametre sľubuje aj E-tron automobilky Audi. 

Porsche Mission E 2015Zdroj: porsche.com

Nová platforma

Koncept Mission E stojí na novej platforme, tá bola vvvýjaná špeciálne pre potreby pohonného ústrojenstva. Ak sa koncept dostane do výroby na tomto konkrétnom základe, iných pohonných ústrojenstiev sa kvôli priestorovým možnostiam zrejme nedočkáme. Wolfgang Hatz sa na túto tému vyjadril, že pracovali úplne s novou myšlienkou, pri tvorbe konceptu dali prednosť inováciám.

Porsche Mission E 2015Zdroj: porsche.com

Špičkové jazdné vlastnosti

Prihliadajúc na skutočnosť, že sa jedná o koncept vozidla a niektoré parametre a použité prvky sa môžu ešte zmeniť, máme sa na čo tešiť! Tak ako u Porsche býva zvykom, je na mieste očakávať špičkové jazdné vlastnosti! 

Porsche Mission E 2015Zdroj: porsche.com

zdroj: porsche.com, forbes.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Drsné video: Nikdy sa nesnaž o selfie s driftujúcim autom!Zachytiť ten najlepší záber driftujúceho vozidla nie je vždy jednoduché. Tento muž doplatil...15. September, 2015
02Video duel: Staré BMW porazilo Bugatti Veyron!Áno, zázraky sa dejú. Tak nejak by sa dal opísať "súboj" dvoch neporovnateľných protivníkov...13. September, 2015
03Video: Ako sa prevážajú najluxusnejšie superšporty na svete?Ak čakáte, že sa vozidlá bez ohľadu na značku či kategóriu jednoducho naložia a prepravia,...15. September, 2015