Porsche rozširuje ponuku Taycanu, pribudla verzia GTS

Porsche má pre každý svoj model naozaj veľa verzií. Keď prišlo s Turbom pre Taycan, tak to vyzeralo zvláštne, ale tento názov už dávno neznamená to, čo by mal. Rovnako ako pri označovaní BMW, Mercedesov, Audi a vlastne veľkého zástupu iných vozidiel. Porsche aktuálne doplnilo do ponuky Taycan GTS.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
17.11.2021
Diskusia:
Zdroj: Porsche

Porsche rozširuje ponuku...

Auto-moto zaujímavosti

Pre nový modelový rok sa v ponuke objaví GTS, ktoré bude situované medzi verziami 4S a Turbo. V štandardnej výbave bude mať balík vizuálnych doplnkov SportDesign, ale na bočných prahoch bude viditeľne umiestnené logo GTS. Vzadu má táto verzia zase lesklú časť difúzora. Z pohľadu kolies sú štandardom 20-palcové kúsky označené ako Turbo S Aero Design.

Porsche rozširuje ponuku Taycanu, pribudla verzia GTSZdroj: Porsche

Veľa doplnkov má čierny povrch. A to vrátane loga automobilky, ktoré je zasadené do zadného LED pásu, či loga na batožinovom priestore. Zatmavené sú, po novom, pre GTS, aj maticové LED svetlá. A rovnakú farbu nesú aj nohy spätných zrkadiel.

Porsche rozširuje ponuku Taycanu, pribudla verzia GTSZdroj: Porsche

Výkon novej verzie bude 442 kW (600 k), ale nebude, samozrejme, dostupný stále. Bude iba v režime Launch Control. V takom prípade má Taycan GTS stovku za 3,7 sekundy. Verzia GTS bude mať pohon všetkých kolies, lebo bude mať dva elektromotory, jeden vpredu, jeden vzadu.

Spolu s natáčaním zadnej nápravy a balíkom batérií s kapacitou 93,4 kWh má vlastne veľmi podobné usporiadanie ako verzia s označením Turbo a Turbo S. Tie, logicky, Turbo nemajú. To však znamená aj možnosť nabíjať výkonom až 270 kW. Porsche hovorí, že z piatich percent sa na osemdesiat percent dostane iba za 22 minút a 30 sekúnd.

Porsche rozširuje ponuku Taycanu, pribudla verzia GTSZdroj: Porsche

Dokonca aj vzduchový podvozok má Taycan GTS z verzie Turbo, ale má úplne nové nastavenie, ktoré vraj viac sedí verzii GTS. Na prednej náprave má novinka brzdové kotúče s priemerom 390 milimetrov, čo je o 30 milimetrov viac ako má 4S. Vzadu ostala veľkosť bez zmeny a má 358 milimetrový priemer. Ale toto je základná konfigurácia, za príplatok je možné auto osadiť keramickými brzdami.

Porsche rozširuje ponuku Taycanu, pribudla verzia GTSZdroj: Porsche

Práve Taycan GTS prináša, po modeli Cross Turismo novú verziu Sport Turismo, ktorá je vlastne Taycan kombi. Automobilka už obe verzie ponúka na objednanie a prvé kusy sa k zákazníkom dostanú v druhej štvrtine roku 2022.

Porsche rozširuje ponuku Taycanu, pribudla verzia GTSZdroj: Porsche

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Prvé slovenské vodíkové auto: Matador MH2 superšport oficiálne foto + detaily!Prvýkrát v histórii SR máme pred sebou vozidlo s vodíkovým pohonom, ktoré vzniklo u nás. Na...6. Október, 2021
02BMW iX: Čím je zaujímavý nový elektromobil? Ktorej Tesle konkuruje?Nové BMW iX sa dá aktuálne považovať za vrchol toho, čo má nemecká automobilka medzi...5. Október, 2021
03Nový model EQS od Mercedes-EQ je na vrchole ponuky, čo nás na ňom zaujalo?Mercedes verí elektromobilite a postupne rozširuje svoju ponuku elektromobilov. Ku menším...10. November, 2021