Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Porsche s motorom 1,9 TDI: Automobilová vražda s lepšou spotrebou!

V susednej Ukrajine prebieha vojna a deje sa veľa zlého. Nevyhne sa tomu ani automobilový svet. Čo sa stane, keď hodíš 1,9 TDI motor s manuálnou prevodovkou do luxusného SUV? Porsche Cayenne u Ukrajiny, jediné svojho druhu!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
10.06.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:

Video: Porsche Cayenne S...

Auto-moto zaujímavosti

Porsche s motorom 1,9 TDI, to je auto-moto vražda po ukrajinsky. Porsche Cayenne pre chudobných. Tak by sa dalo opísať vozidlo, ktoré sa narodilo v pohnutých časoch v Ukrajine. Podľa majiteľa, je paradoxne, omnoho lepšíe s novým "slabším" motorom.   

V susednej Ukrajine prebieha vojna a deje sa veľa zlého. Nevyhne sa tomu ani automobilový svet. čo sa stane, keď hodíš 1,9 TDI s manuálnou prevodovkou do luxusného SUV?Zdroj: Продавец Сергеевич

Luxusné SUV pre chudobných

Porsche Cayenne ročník 2024 prichádza na trh s 3,0-litrovým V6 motorom. Extrémny výkon doslova berie dych. Poháňaný turbom disponuje výkonom 348 koní. Toto delo je ešte výkonnejšie ako Cayenne S prvej generácie so 4,5-litrovým V8 motorom. Táto mašina má pod kapotou 335 koní.

Porsche 1.9 TDI - jediné svojho druhu

Na prvý pohľad tento automobil vyzerá ako klasický Cayenne prvej generácie. OEM kolesá a pár úprav, inak nič, čo by pútalo pozornosť. Až na ústrojenstvo, ktoré je ukryté pod kapotou. Ak by si nejaký motor pod kapotou nečakal, je to práve 1,9-litrový motor TDI od Volkswagenu. Budeš sa čudovať, skutočne sa našiel niekto, kto túto raritu vytvoril. Nepochopiteľný nápad nie je až taký nezmysel.Porsche s motorom 1,9 TDI: Automobilová vražda s lepšou spotrebou!

1,9-litrový TDI motor od VW

4-valcový motor disponuje s priamym vstrekovaním. Výkon na kolesá prenáša 6-stupňová prevodovka z Volkswagenu Touareg 2,5 TDI. Motor produkuje výkon 150 koní. To je razantný pokles výkonu. Na základe týchto parametrov možno povedať, že motor pochádza z VW Golf, Bora, Jetta alebo Sharanu ročník 2000-2007. Majiteľovi pokles výkonu vôbec neprekáža, práve naopak, ťaží zo zníženej spotreby. 

Porsche s motorom 1,9 TDI: Automobilová vražda s lepšou spotrebou!Zdroj: Продавец Сергеевич

4x4 pohon

Chuťovkou je stále funkčný pohon všetkých kolies so závierkou diferenciálu. Poďme sa pozrieť na porovnanie parametrov. Pôvodný motor jazdil so spotrebou 20 litrov na 100 km/h. Výhodou využitia 4-valcového pohonu je nasledujúca vlastnosť. Je 2x úspornejší, pričom neprichádza o výkon na diaľnici.

Porsche s naftovým 4-valcom

Porsche s naftovým 4-valcom, stojí za pozornosť. Okrem výraznej úspory paliva, ponúka len ručné radenie rýchlostí. Porsche exemplár zo susednej Ukrajiny nie je vôbec nevyužiteľný kúsok. Ako sa vyporiadať s nárastom cien a cenami paliva? Podobné úpravy znamenajú možné riešenie v čase krízy. Majiteľ Porsche z Ukrajiny to vyhodnotil svojím spôsobom a prispôsobil sa vzniknutým podmiekam. 

Prekvapenie z Volkswagenu Touareg 2,5 TDI

Automobil s hmotnosťou 2 240 kilogramov dostal ako súčasť balíčka skryté prekvapenie z Volkswagenu Touareg 2,5 TDI. Na prvý pohľad môžeš mať pocit, že je tu príliš vela detailov. Zdanie klame. Automobil má všetko, čo potrebuje, ale neponúka žiadne zbytočné prvky výbavy. Pohodlie naopak neutrpelo žiaden pokles úrovne komfortu. Tento automobil má stále čím zaujať. 

Spotreba znížená na polovicu!

Pikoškou je snaha aj sen dosahovať na diaľnici rýchlosť ako benzínový variant. Skresanie spotreby z 20- až 25-litrov na 9 litrov je úžasným úspechom. Ako sú na tom  ďalšie parametre? Cayenne 1,9 TDI diponoval pred prestavbou nájazdom 222-tisíc kilometrov. Vodiči, ktorí majú hlboko do vrecka, no napriek tomu chcú Porsche, majú tip na riešenie problému.

Porsche s motorom 1,9 TDIZdroj: Продавец Сергеевич

1,9-litrový motor TDI od VW

Cayenne 1. generácie môže poháňať 8-valec, 6-valec a dieselový motor. Vyslovene 4-valec automobilka neponúka. Pokiaľ sa však vozidlo nedostane na Ukrajinu v čase vojnového konfliktu, má šancu na nový variant, ktorý je skôr recesiou ako skutočným Porsche. Pohľad na ponúkané parametre a možné pozitíva sú zaujímavým príkladom možností úprav automobilov. Ako hodnotíš ponúkané parametre? Podeľ sa s nami o svoj názor na netradičné Porsche z Ukrajiny. 

Zdroj: Продавец Сергеевич

Porsche Cayenne S свап 1.9 TDi 150

Video: Porsche Cayenne S свап 1.9 TDi 150

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Obávaný motorskársky gang Hells Angels v SR!Obávaný motorkársky gang na Slovensku! V Šamoríne sa konala pre pár dňami jedna...6. Jún, 2023
02Rival Škody Kodiaq v Európe: SUV z Číny za 15 000 €!Výkon 180 koní, poctivé parametre a široká výbava. 2 absolútne esá v rukáve? Čínska Škoda...8. Jún, 2023
03Najvýkonnejší Brabus na svete: 930-koňové monštrum 0-100 km/h za 2,8 s.! Ak ide o skutočne výkonné mašiny, úpravcovia sa nezastavia pred ničím. Toto delo s výkonom...4. Jún, 2023