Pozor - Nové policajné Audi v ČR: 581 koní, 280 km/h!

Súčasťou policajného vozového parku v ČR je nová mašina. Delo s výkonom 581 koní (427 kW) a rýchlosťou 280 km/h si posvieti nielen na cestných pirátov! Policajné Audi RS6 na ceste neprehliadneš!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.02.2019
Diskusia:

Pozor - Nové policajné...

Auto-moto zaujímavosti

V otázke bezpečnosť na cestách je rovnako dôležitá ako bezpečnosť automobilov aj dostatočná kontrola neprispôsobivých vodičov, ktorí porušujú rýchlostné limity. Ako najlepšie zabezpečiť dodržiavanie bezpečnej rýchlosti?

Pozor - Nové policajné Audi v ČR: 581 koní, 280 km/h!Zdroj: Policie ČR

Bezpečnosť na cestách

Najlepšie sa o dodržiavanie pravidiel postarajú ostré mašiny, ktoré vodičom vysvetlia, kto je pánom ciest. Vedia to aj v Čechách. Polícia v ČR má na nepoučiteľných vodičov výbornú taktiku.

Polícia ČR - Nová posila

U našich západných susedov pravidelne pribúdajú zaujímavé posily policajného zboru. Ako zaručene nastoliť poslušnosť na nebezpečnom úseku? Od decembra minulého roka majú českí cestní piráti o vrásku viac. Oddelenie cestného dohľadu na KRP Juhomoravského kraja má k dispozícii nové služobné vozidlo.

Pozor - Nové policajné Audi v ČR: 581 koní, 280 km/h!Zdroj: Policie ČR

Cestní piráti sa nepotešia

Nový prírastok vozového parku cestných pirátov nepoteší. Audi RS6  roku výroby 2009 disponuje parametrami, ktoré sa, vodičom nerešpektujúcim rýchlostné limity, nebudú páčiť. Okrem parametrov, z ktorých mrazí, zaujme pozornosť aj história vozidla.

Zaujímavá história vozidla

Pôsobivá je aj cesta, akou sa vozidlo "do zboru" dostalo. Nejedná sa o klasicky zakúpený automobil pre účely polície. Polícia za ostré Audi nezaplatila žiadne peniaze. Ako je to možné? Ide o vozidlo zabavené štátom, ktoré nezaujalo žiadnu inštitúciu. Vďaka tomu skončilo v službe policajného zboru. Posilní súčasný vozový park ako člen krajského dopravného okrsku.

Audi RS6  parametre

Vozidlo je na ceste neprehliadnuteľné aj vďaka výrazným červeno-modrým majákom, ktoré ťa na 100 % upútajú. Pri parametroch budeš rád, keď bude od teba pri prekračovaní rýchlosti poriadne ďaleko. Výkon zabezpečuje 10-valcový motor s 2 radami do V a biturbom, ktorý disponuje ohromným celkovým výkonom až 426 kW, 580 koní a krútiacim momentom 650 Nm!

Audi RS6 Zdroj: wikimedia.org" data-file-width="4329" data-file-height="2886

Maximálna rýchlosť + quattro

Z 0 na 100 km akceleruje Audi RS6 za 4,5 sekundy! Silná mašina disponuje "quattro" pohonom všetkých kolies a nájazdom približne 48 000 km. Mužom zákona slúži od 20. decembra 2018. Maximálna rýchlosť je nastavená na 280 km/h! Čerešničkou na torte je výrobcov slávny pohon všetkých kolies quattro. V službách polície už hrdo slúžia silné Audi A6 od ochrannej služby.

Bez konkurencie

Čo robí tento konkrétny automobil z radov polície tak výnimočným? Audi RS6 je jediným podobným exemplárom u dopravnej polície. Ide o najsilnejší automobil v histórií áut českej polície. Informácie o vozidle zverejnilo pre web tydenikpolicie.cz Krajské riaditeľstvo polície Juhomoravského kraja. Aké ďalšie silné mašiny sú v radoch polície vďaka zabaveniu? Ako sa ti nový prírastok dopravnej polície v ČR páči? Stačia uvedené parametre na riešenie priestupkov vodičov rýchlych strojov? Podeľ sa o svoje skúsenosti s nami v komentároch.

Zdroj: tydenikpolicie.cz

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najdrahšie auto sveta: Bugatti La Voiture Noire za 16 700 000 €! Za cenu jediného Bugatti La Voiture Noire si môžeš kúpiť 11 exemplárov Ferrari Monza. 850...8. Marec, 2019
02Video: Čo dokážu najlepší vodiči kamiónov? Ako jazdia a manévrujú obrovské ťahače s návesmi profi vodiči kamiónov? Najlepší vodiči...16. Február, 2019
03Zlodej v base hrdinom: Zachránil dieťa uväznené v aute!Ak máš o kriminálnikoch a zlodejoch tú najhoršiu mienku, tento prípad je dôkazom, že to, že...26. Február, 2019