Zlodej v base hrdinom: Zachránil dieťa uväznené v aute!

Ak máš o kriminálnikoch a zlodejoch tú najhoršiu mienku, tento prípad je dôkazom, že to, že niekto spácha majetkovú trestnú činnosť, nemusí znamenať otupenie všetkých morálnych zásad. Ako sa zachová zlodej v nečakanej situácii, keď ide o život malému dieťaťu? Sleduj video!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
26.02.2019
Diskusia:

Video: Zlodej zachránil...

Auto-moto zaujímavosti

Ak máš o kriminálnikoch a zlodejoch tú najhoršiu mienku, tento prípad je dôkazom, že to, že niekto spácha majetkovú trestnú činnosť, nemusí znamenať otupenie všetkých morálnych zásad.

Zlodej hrdinom - Väzeň zachránil dieťa zablokované v aute Zdroj: youtube.com/ USA TODAY

Zabudni na predsudky

Príbeh malého chlapca z Floridy sa stal hitom internetu. Policajti nezaváhali ani na okamih. Niekedy proste nie je čas na predsudky. V núdzi neváhali využiť pomoc prevážaných väzňov. Ako myslíš, že sa zachová väznený zlodej v nečakanej situácii, keď ide o život malému dieťaťu?

Príbeh hitom internetu

Väzeň v New Port Richey vo Flaanei v USA zachránili 14. februára 1-ročné dieťa, ktoré ostalo uväznené v zaparkovanom aute. Mama dieťaťa s manželom si pri rodinnom výlete v okolí New Port Richey vybrali parkovisko vedľa miestneho justičného centra. Spolu s nimi bola v ich Chevrolete Tahoe aj ich malá dcéra Dallas. Batoľa ostalo v zamknutom vozidle po tom, čo jeho otec zabudol kľúč na sedadle.

V prípade núdze volaj zlodeja

Florida je miesto, kde teplota v uzamknutom aute stúpa rýchlejšie ako ručička spotreby paliva Hummera. Dieťa sa takmer ihneď ocitlo v ohrození života. Rodičia okamžite zalarmovali políciu aj hasičov. Mali však šťastie v nešťastí. Na pomoc prišla tá najpovolanejšia osoba. Odsúdený zlodej áut využil tentokrát svoje "remeslo" v prospech dobrej veci.

Zlodej hrdinom - Väzeň zachránil dieťa zablokované v aute Zdroj: youtube.com/ USA TODAY

Lepšia pomoc ako policajt alebo hasič

Zlodej vo výkone trestu neváhal a snažil sa vyslobodiť dieťa z auta. V prípade krádeže a rýchleho otvorenia zamknutého auta volaj vždy zlodeja! To, že boli v okolí justičného centra miestni väzni, ktorí si tu odpracovávali svoj trest, je ta najlepšia vec, aká sa mohla manželom stať.

Zlodej hrdinom

Väzeň, David Freyn, sa stal z minúty na minútu hrdinom aj napriek tomu, že bol kriminálnikom. Príbeh si získal celosvetovú pozornosť nie náhodou. Nikto nechce ani pomyslieť na to, čo všetko sa mohlo stať, nebyť nelegálnych zručností Davida Freyna.

Zlodej hrdinom - Väzeň zachránil dieťa zablokované v aute Zdroj: youtube.com/ USA Today

Ako sa dá zachrániť dieťa s kúskom drôtu?

Väzeň dostal od prítomných policajtov drôtené ramienko, ktoré mu po menšej úprave umožnilo otvoriť zámok automobilu. Jeho trest? V októbri bol odsúdený za porušenie podmienky. Dôvod. Svojho nelegálneho remesla sa nevedel vzdať ani počas skúšobného obdobia po preukázaní viny. Súdenie však treba nechať na iných, to ako sa zachoval, zachránilo život človeka.

Sleduj video

Od ďalšieho odpykávania trestu ho obdivuhodná reakcia nezachránila. Stať sa však hrdinom na celom svete aj s kriminálnou povesťou mimo politického oboru, to sa len tak nevidí. Podľa policajnej správy a pôvodného rozhodnutia sa má David dostať na slobodu už niekedy v priebehu tohto mesiaca. Freyn sa pre médiá viackrát vyjadril, že ho jeho čin motivuje byť lepším človekom. Do väzenia sa už nikdy nechce vrátiť. Snáď sa mu to podarí. Sleduj priebeh záchrany, zachytenej na videu, na vlastné oči.

Zdroj: YouTube kanál USA Today, faithpot.com

Video: Zlodej zachránil dieťa uväznené v aute!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda s motorom Audi RS3: Yeti 2,5 TFSI trhá betón!Škodovka, ktorá sa nebojí postaviť omnoho silnejším súperom? Vďaka 2,5 TFSI motoru...24. Február, 2019
02Drsné video: Hrozba smrti za jazdu bez bezpečnostných pásov!Jazda bez bezpečnostných pásov je bežnou praxou mnohých vodičov. Vôbec si neuvedomujú...10. Február, 2019
03Brutálny 12-cylindrový Rolls-Royce dizajnovala žena! Vývoj trval 5 rokov, pracoval na ňom 280-členný tím expertov. 12-valcový motor s objemom...8. Február, 2019