Škoda s motorom Audi RS3: Yeti 2,5 TFSI trhá betón!

Škodovka, ktorá sa nebojí postaviť omnoho silnejším súperom? Vďaka 2,5 TFSI motoru disponuje táto Škoda Yeti nečakaným parametrom zrýchlenia. Akcelerácia z 0 na 100 km/h pod 5 sekúnd! Šialenú prerábku z Ruska chceš vidieť. Sleduj Škodu Yeti RS vo videu.

rufus v Auto-moto zaujímavosti
24.02.2019
Diskusia:

Video: Škoda Yeti 2.5 TFSI

Auto-moto zaujímavosti

Čo sa stane, keď bláznivý úpravca z Ruska dostane pod kapotu Škody Yeti pohonný agregát z Audi RS3? O zaujímavé parametre je postarané.

Škoda Yeti 2,5 TFSI s motorom Audi RS3 - Akcelerácia na 100 km/h pod 5 s.!Zdroj: youtube.com/SKODA YETI 2.5 TFSI

Škoda Yeti s motorom Audi RS3

Pred časom zaplavila internet vlna záujmu o špeciálnu Škodu Octavia poháňanú motorom silného Audi RS3. Rodinné combi z Veľkej Británie dostalo dynamiku a silu Ferrari. Priemernému auto moto fanatikovi ostal z množstva detailných zmien pod kapotou rozum stáť.  

Škoda Yeti 2,5 TFSI s motorom Audi RS3 - Akcelerácia na 100 km/h pod 5 s.!Zdroj: youtube.com/SKODA YETI 2.5 TFSI

Platforma

Ešte na počiatku éry crossoverov prišiel na trh nenápadný model Škoda Yeti,  ktorý zákazníkov zaujal. Na novinku v tom čase nudný, či netradičný vzhľad v kombinácii s platformou PQ35, sa postaral o úspech, ktorý nebol očakávaný.

Škoda Yeti 2,5 TFSI s motorom Audi RS3 - Akcelerácia na 100 km/h pod 5 s.!Zdroj: youtube.com/SKODA YETI 2.5 TFSI

5-valec pod kapotou Škody

Teraz vsadil úpravca na ešte nečakanejšiu prerábku. Tlkot plnokrvného Audi pod kapotou "škodovky" nemožno prehliadnuť. 5-valcový motor teraz dostal priestor pod kapotu Škody Yeti. Pozornosť okolia zaručená. Sleduj odvážne parametre.

Parametre

Spomínaná Škoda s motorom z Audi z Veľkej Británie dokázala, že Škoda Yeti ukrýva omnoho viac schopností a možností úprav ako dovoľuje koncernový variant. Zaujímavý projekt prerábky Škody Yeti s označením 2,5 TFSI ponúka ešte viac "muziky."

Škoda Yeti 2,5 TFSI s motorom Audi RS3 - Akcelerácia na 100 km/h pod 5 s.!Zdroj: youtube.com/SKODA YETI 2.5 TFSI

Výkon

Výkon silného 5-valcového motora, až 340 koní, prenáša na kolesá 7-stupňová prevodovka DSG. Silnejší variant disponuje vďaka pohonnému agregátu na Škodu Yeti extrémnymi parametrami. O schopnosti v teréne sa postará 4x4 pohon a mašina si skvele poradí aj na klzkom povrchu.

Akcelerácia z 0 na 100 km/h za 5 s.!

Škodovka, ktorá sa nebojí postaviť omnoho silnejším súperom? Vďaka 2,5 TFSI motoru disponuje táto Škoda Yeti nečakaným parametrom zrýchlenia. Akcelerácia z 0 na 100 km/h pod 5 sekúnd! Šialený počin z Ruska chceš vidieť! Sleduj video na konci článku!

Brzdy

Ostré čísla výkonu dokážu ukočírovať spoľahlivé brzdy značky Brembo, ktoré sú osadené na všetkých 4 kolesách. Ako by asi vyzerali objednávkové formuláre, ak by podobnú raritu predávala samotná automobilka? O záujem potenciálnych zákazníkov nemá táto netradičná špecifikácia núdzu. Dovtedy ostanú tieto pôsobivé prerábky snom tých, ktorí sú ochotní postaviť si podobnú brutálnu verziu vlastnými rukami vo svojej garáži.

Škoda Yeti 2,5 TFSI s motorom Audi RS3 - Akcelerácia na 100 km/h pod 5 s.!Zdroj: youtube.com/SKODA YETI 2.5 TFSI" data-iml="1550815997075

Ruská Škoda Yeti RS

Výkon neoficiálnej Yeti RS beštie by dostal "na kolená" silnejších súperov zvučných mien. O tom niet pochýb. Ako sa ti páči táto ruská óda na výkon v podaní Škoda Audi beštie s impozantným výkonom? Podeľ sa o svoj názor v komentároch.

Zdroj: YouTube kanál SKODA YETI 2.5 TFSIautoevolution.com

Video: Škoda Yeti 2.5 TFSI

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Lamborghini SUV: 22-palcové kolesá, 800 koní, cena 400 000 €!Zá­kladná cena to­vá­ren­ského mo­delu je 210 000 eur. Predstav si šialené Lamborghini Urus...6. Február, 2019
02Drsné video: Hrozba smrti za jazdu bez bezpečnostných pásov!Jazda bez bezpečnostných pásov je bežnou praxou mnohých vodičov. Vôbec si neuvedomujú...10. Február, 2019
03Povinná výbava: Autolekárnička bez spotreby - Vodiči ušetria peniaze!Zmena zákona zruší povinnosť výmeny lekárničky po dátume expirácie za novú. Čo táto zmena...2. Február, 2019