Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Praktický 8-miestny Nissan za 19 300 €!

Praktický automobil? Poskytne ti štedrý priestor, pohodlie aj slušné parametre. Tento Nissan odvezie 8 osôb a získa si ťa cenovkou pod 20 000 eur. Minivan s cenou len 19 300 eur!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
04.12.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: nissan.com

Nissan Serena

Auto-moto zaujímavosti

V exkluzívnej vrcholnej verzii ťa bude stáť nový Nissan Serena 33 400 eur. To je perfektná cena za ponúkané parametre. Okrem toho dostaneš automobil zaujímavých tvarov a nie nudného predstaviteľa portfólia ako v prípade konkurenčných značiek.

Nissan SerenaZdroj: nissan.com

Nissan Serena

Model Serena nepatrí medzi modely, ktoré sú populárne a pozná ich celý svet. Neznamená to však, že nemôže tromfnúť omnoho drahšie modely, ktoré bojujú o zákazníka viac zvučným menom ako tým, čo ponúkajú. Práve vlastnosti sú to, čo presvedčí a rozhodne o výbere zákazníka.

Nissan SerenaZdroj: nissan.com

Zaujímavá technika

Prvá generácia s typovým označením C23, vyrábaná v rokoch 1991 až 2001, sa predávala aj u nás. Terajší nástupca ponúka omnoho viac. Nissan skúša uspieť s vylepšenou verziou. Serena má dnes už netypickú, ale zaujímavú techniku za dobrú cenu.  

Nissan SerenaZdroj: nissan.com

Menší ako Seat Alhambra, väčší ako Škoda Superb IV

Novinka disponuje s väčším rázvorom ako ponúka Škoda Superb IV, Serena má rázvor s dĺžkou až 2870 mm. Populárny rival Seat Alhambra ponúka ešte 50 milimetrov viac. Podľa typu karosérie má model dĺžku 4690 alebo 4765 mm.

Výkon 163 koní

Pohon zabezpečuje jednoduchý atmosférický benzínový 2-liter s výkonom 150 koní a krútiacim momentom 200 Nm. Výkon je na kolesá prenášaný automatickou prevodovkou s plynulou zmenou prevodového pomeru. Ako druhý je predstavený hybridný pohonný agregát, ktorý spája 3-valec s objemom 1,4 litra s elektromotorom. Vďaka hybridnému ústrojenstvu ponúka celkový výkon 163 koní a najvyšší krútiaci moment 315 newtonmetrov.

Nissan SerenaZdroj: nissan.com

Interiér

Čo poteší je rozhodne priestor. Automobil pohodlne odvezie 8 osôb. Vo verzii Serena Luxion odvezie 7 cestujúcich. Čo poteší pri zastavovaní je séria posuvných bočných dverí s elektrickým ovládaním na strane spolujazdca. Mimoriadne praktický je aj spôsob nakladania nákladu. Špeciálne znížená hrana batožinového priestoru zariadi pohodlné vykladanie a nakladanie všetkého, čo posádka pri cestovaní potrebuje.

Verzia pre hendikepovaných cestujúcich

Serena predstavila aj verziu určenú pre špecifickú a veľkú časť zákazníkov. Tento model disponuje sadou praktických vlastností, ktorá uľahčuje cestovanie pre hendikepované osoby. Možnou výbavou je aj hydraulická nakladacia plošinou. Výrobca ponúka aj možnosť vybaviť automobil nájazdovou rampou. Cestovanie uľahčujú aj výklopné sedadlá. Samozrejmosťou je lôžková úprava sedadiel.

Nissan SerenaZdroj: nissan.com

Minivan za 19 300 eur

Všetky spomínané parametre dostane nový zákazník za exkluzívnu cenu. Tá je mimoriadne zaujímavá aj pre vodičov, ktorým záleží na ekonomických parametroch a nemôžu si dovoliť prémiovú značku. Najlacnejší Nissan Serena vo verzii s 2-litrovým motorom vo výbave X odvezie 8 osôb za 2,76 milióna jenov, v prepočte len za 19 300 eur. Základ v hybridnej verzie s výkonom 163 koní bude stáť nového majiteľa 22 300 eur. Stále skvelá cenová ponuka, čo povieš? Ako sa ti tento model páči?

Zdroj: nissan.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Hyperšport z ČR: Praga Bohema s motorom z Nissanu GT-R!Naši susedia predstavili ostrú barakudu, ktorá vďaka použitiu uhlíkových vlákien váži len...28. November, 2022
02Najluxusnejšie parkovanie na svete za 9,2 milióna eur! Najluxusnejšia garáž s vlastným apartmánom je drahšia ako luxusný automobil! Ak si myslíš,...30. November, 2022
03Crash test: Náraz auta pri rýchlosti 150 km/h!Čo by znamenal tento náraz pre posádku vozidla? Aké zranenia, či fatálne následky môže mať...2. December, 2022