Prevoz obličky policajným Lamborghini: 500 km za 2 h rýchlosťou 230 km/h!

Talianska polícia vlastní Lamborghini a minulý mesiac zabezpečila expresný prevoz obličky. Preprava obličky k novému darcovi vyžadovala špeciálne nasadenie. Policajné Lamborghini Huracan dokázalo previezť obličku v chladiacom boxe z Ríma do Padovy za  2 hodiny. 500 km vzdialenosť vyžadovala rýchlu jazdu rýchlosťou na niektorých úsekoch až 230 km/h!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.12.2020
Diskusia:

Video: Prevoz obličky...

Auto-moto zaujímavosti

Hrdý príslušník polície dokázal dostať obličku od darcu k pacientovi, čakajúcemu na transplantáciu, za rekordne krátky čas. Lamborghini Huracan, ktoré prevoz zabezpečilo, bolo upravené a vybavené špeciálnym vybavením. Talianska polícia vozidlo vlastní už v roku 2017.

Policajné Lamborghni Huracan - prevoz obličkyZdroj: lamborghini.com

Rýchle doručenie dôležitého orgánu však nie je jedinou úlohou. V skutočnosti ide o bežné hliadkovacie vozidlo policajného oddelenia so svetlami, policajným počítačom a iným vybavením potrebným na vykonávanie dopravných zásahov a zadržiavania nebezpečných vodičov.

Policajné Lamborghni Huracan - prevoz obličkyZdroj: yahoo.com

Nie je jasné, prečo sa na podobnú akciu nevyužil vrtuľník alebo podobný spôsob prepravy, keďže by prevoz bol pravdepodobne ešte rýchlejší. Možno ani jeden nebol k dispozícii. Automobilový portál Jalopnik k akciu uviedol, že išlo o „jednu z najtalianskejších“ udalostí, aká sa kedy uskutočnila.

Policajné Lamborghni Huracan - prevoz obličkyZdroj: wikimedia.org

Zároveň šlo o najefektívnejšie využitie potenciálu Huracanu s objemom 5,2 litra a výkonom 602 konských síl, vôbec. Ide o jeden z najlepších spôsobov využitia superauta, čo povieš? Sleduj video zo špeciálneho transportu.

Policajné Lamborghni Huracan Zdroj: lamborghini.com

Zdroj: yahoo.com, thedrive.comtwitter.com

Lamborghini Huracan - transport obličky

Video: Prevoz obličky policajným Lamborghini - 500 km za 2 hodiny

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Briti prekvapili: Namiesto EV nové policajné Octavie s benzínovým pohonomPri nákupe nových služobných vozidiel sa uprednostňujú najnovšie modely s elektrickým...30. November, 2020
02Prepichnutá pneumatika: Pozor na trik zlodejovNáhoda, ktorá sa občas stane a po výmene pneumatiky odchádzaš z odpočívadla? Ani omylom,...2. December, 2020
03BMW Alpina B10 4,6 Touring: Combi rarita na predaj za koľko? Slávne BMW Alpina B10 4,6 Touring combi pokorí rýchlosť 270 km/h. Tento diamant s 4,6 V8...6. December, 2020