Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Briti prekvapili: Namiesto EV nové policajné Octavie s benzínovým pohonom

Pri nákupe nových služobných vozidiel sa uprednostňujú najnovšie modely s elektrickým pohonom. Polícia vo Veľkej Británii prekvapila svojím výberom. Novinka sa prvýkrát predviedla v policajných farbách. Namiesto EV mieri do služby nová Škoda Octavia IV s benzínovým pohonom.  

rufus v Technika
30.11.2020
Diskusia:

Video: Nová Škoda Octavia...

Technika

Úplne nová ŠKODA OCTAVIA je väčšia ako kedykoľvek predtým. Výrobca predstavil  celý modelový rad. Zákazníci majú na výber elegantnú limuzínu, praktické kombi, športovejšiu Škoda Octavia RS a hybridné RS iV. Záujemcov, ktorých neosloví žiaden z nich, si určite získa dobrodružný SCOUT. Škoda predstavila aj možnosť využitia pohonu CNG alebo mild-hybridu.

ŠKODA OCTAVIA RS - z predstavenia modelového raduZdroj: skoda-storyboard.com

Briti však radi šokujú. Kto by čakal benzínovú novinku? Nová Škoda Octavia sa prvýkrát predstavila v policajných farbách a stojí to za to. Pokochaj sa pohľadom  na moderný policajný špeciál s netradičným pohonom. Farby mu dokonale pristanú, čo povieš? Posúď sám.

Nová Škoda Octavia RS po prvýkrát aj ako policajný špeciálZdroj: skoda-storyboard.com

Octavia vRS, jeden z posledných klenotov vozidiel značky Škoda dostal špeciálnu úpravu pre pohotovostné služby. Prestavba na policajné auto zahŕňa signálne LED svetlá, umiestnené na prednom displeji, maske chladiča, dverách batožinového priestoru a poznávacej značke.

Nová Škoda Octavia RS po prvýkrát aj ako policajný špeciálZdroj: skoda-storyboard.com

Zvuk je zreteľne zvýraznený ostrou 3-tónovou sirénou. Pohon zabezpečuje 2,0-litrový preplňovaný benzínový motor s výkonom 242 koní a pohonom predných kolies. Výkon na kolesá prenáša 7-stupňová automatická prevodovka. Agilné telo zrýchli na 96,5 km/h za 6,5 sekundy. Vďaka tomu je „véereska“ ideálnou voľbu práve pre policajné využitie a potreby rýchlej akcie.

Pohľad pod kapotuZdroj: skoda-storyboard.com

Pre 100 % využiteľnosť za každých podmienok výrobca využil bezdrôtovú integráciu smartfónov a adaptívny tempomat. Octavia vRS pre policajné sily bude spočiatku k dispozícii so spomínaným preplňovaným motorom s objemom 2.0 litra. Ten bude neskôr rozšírený zavedením manuálneho variantu, rovnako ako 2,0-litrového vznetového modelu a prvého elektrifikovaného vRS značky, plug-in hybridu.

ŠKODA OCTAVIA RS - z predstavenia modelového raduZdroj: skoda-storyboard.com

Svoju úlohu zohrajú vo výbave aj kamery ANPR, umiestnené vo vnútri vozidla, ktoré slúžia na zameranie protispoločenskej jazdy. „Must have“ modifikáciou je aj vybavenie zadnej časti vozidla klimatizovanými psími búdami pre špeciálne jednotky zasahujúce so psami.

ŠKODA OCTAVIA RS - z predstavenia modelového raduZdroj: expressandstar.com

Nová Škoda Octavia vRS je teraz k dispozícii pre policajné použitie po celej Veľkej Británii. Najnovšia Octavia vRS bude určite hrdo reprezentovať svoj potenciál. Ten na trhu presvedčil natoľko, že ju vídame stále častejšie aj ako služobné vozidlo so špecifickými možnosťami modifikácie podľa potrieb využitia. Flotily českých vlajkových lodí s modrým svetlom budeme celkom určite vídať nielen vo Veľkej Británii. Ako sa ti novinka, vo farbách polície, páči? Podeľ sa o tvoj názor v komentároch.

Zdroj: expressandstar.comskoda.co.uk

Nová policajná Škoda Octavia v špeciálnej úprave

Video: Nová Škoda Octavia - predstavenie modelového radu

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Ford Ranger Raptor Delta4x4 monštrum s 35-palcovými pneumatikami!S konverziou od Delta4x4 narástol Raptor do amerických rozmerov. Ideálny v teréne, absurdne...20. November, 2020
02Prvá čistá Cupra: Formentor športiak v tele SUV oznámil ceny pre SR!Nové SUV-kupé zo Španielska získa tvoje srdce. Zabudni na Seat. Toto je úplne iná šálka...18. November, 2020
03Potvrdené: Slovensko bude vyrábať bestsellery - Nový Superb a VW Passat!Málokto vie, že bratislavský VW je jediný závod, ktorý vyrába celkom 5 značiek áut. Pôvodne...14. November, 2020